Teleturniej międzyszkolny Matematyczne Va banque za nami!

                W dniu 27 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Matematyczny „Matematyczne Va banque”. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych szkół podstawowych na terenie gminy Dębno.  Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Dębna Piotra Downara.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

            W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z następujących szkół podstawowych gminy Dębno, które stawiły się wraz ze swoimi opiekunami: Szkoła Podstawowa z Cychr, Szkoła Podstawowa z Sarbinowa, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Oświatowego z Dębna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Dębna, Szkoła Podstawowa nr 3 z Dębna i nasza Szkoła Podstawowa nr 2 z Dębna.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

            Konkurs miał charakter słynnego teleturnieju telewizyjnego i odbywał się z zastosowaniem tablicy interaktywnej SmartBoard. Zadania do konkursu wykonałam w programie SmartNotebook. Konkurs „Matematyczne Va banque” z zastosowaniem TIK organizuję już po raz szósty, a Kuratorium Oświaty w Szczecinie przyznał za ten konkurs dobrą praktykę, był skierowany zawsze do uczniów klas pierwszych gimnazjalnych. Ze względu na reformę oświaty w tym roku szkolnym w konkursie biorą udział uczniowie klas siódmych i jest konkursem międzyszkolnym. W konkursie co roku pomagają mi uczniowie – asystenci. W tym roku szkolnym byli to: Agata Kościukiewicz z klasy 3b oraz Denis Bystrzak z klasy 3c.

            Zadaniem każdej drużyny było rozwiązanie łamigłówek w podanym czasie. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali punkty. Po zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zdobyli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, opiekun Izabela Tarabuła

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, opiekun Małgorzata Matkowska

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie, opiekun Monika Kubica, Dorota Tołoczko.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Serdecznie gratuluję!

            Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek, a po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród z rąk Pani dyrektor Barbary Kornaś i zrobieniu wspólnego zdjęcia udali się do swoich szkół. Wszyscy uczniowie wracali z uśmiechem na twarzy, gdyż dzięki sponsorom każdy uczestnik konkursu otrzymał cenne nagrody.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Nagrody zasponsorowali: Urząd Miasta – Burmistrz Dębna Piotr Downar, Wydawnictwo GWO oraz Nasza Księgarnia.

Urząd Miasta Dębno
Urząd Miasta Dębno
Wydawnictwo GWO
Wydawnictwo GWO
Nasza Księgarnia
Nasza Księgarnia

            Bardzo dziękuję dyrektor szkoły Pani Barbarze Kornaś oraz Pani Dorocie Tołoczko za pomoc w organizacji i przygotowaniu konkursu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs odbył się w miłej i serdecznej atmosferze. Słowa podziękowania kieruję także do nauczycieli, którzy znaleźli czas i przygotowali uczniów do konkursu.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz książeczki wirtualnej ISSUU przedstawiającej fotorelację z konkursu.

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: aktywna tablica, Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, książki, rok szkolny 2017/2018. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge