„Asiunia” Janiny Porazińskiej na spotkaniu czytelniczym

W naszej szkole od kilku miesięcy mamy nowych małych kolegów i koleżanki. My starszaki czujemy się za nich odpowiedzialni i z chęcią integrujemy się z nimi i pomagamy im. Jednym z przykładów jest czytanie książek – przez nas starszaków – dla maluchów.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Ja i moja koleżanka Anita Kędzia odwiedziłyśmy klasę Ib i na trzech spotkaniach przeczytałyśmy książkę Janiny Porazińskiej pt.”Asiunia”. Tytułowa bohaterka – sześcioletnia dziewczynka, żyje w trudnych czsach II wojny światowej. Po reakcjach dzieci można było wywnioskować, że ta historia poruszyła serca dzieci i bardzo je zaciekawiła. Po każdym spotkaniu zadawałyśmy pierwszakom pytania dotyczące przeczytanych fragmentów i na wszystkie dostałyśmy prawidłowe odpowiedzi.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w akcji promującej książki wśród uczniów z klas pierwszych. Entuzjazm dzieci i ich zaangażowanie były dla nas najmilszą nagrodą .

Opracowanie: Marysia Borysewicz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge