Ćwiczenie czyni mistrzem

W marcu nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs frazeologiczny pt. „Przysłowie prawdę Ci powie”, skierowany dla uczniów z klas trzecich gimnazjum, którego głównym celem było powtórzenie związków frazeologicznych przed egzaminem gimnazjalnym.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Z frazeologizmami zmagało się 21 uczniów. Test składał się z dziesięciu zadań. W każdym z nich należało, np. poprawić błędy w podanych frazeologizmach, wyjaśnić znaczenie, połączyć związki frazeologiczne z ich wyjaśnieniem, uzupełnić luki, dokończyć rozpoczęte zdania, ułożyć po dwa związki frazeologiczne z podanymi wyrazami i inne. Za wszystkie poprawne odpowiedzi można było otrzymać 74 punkty.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Podczas podsumowania gimnazjaliści dowiedzieli się jak brzmią poprawne formy związków frazeologicznych, w których popełnili błędy lub nie napisali ich wcale. Pierwsze miejsce zajęła Iga Dubicka z klasy 3a, drugie – Jagoda Mikłaszewska z klasy 3a,   trzecie  – Natalia Nowakowska z klasy 3e. Wyróżnienie otrzymała Dominika Oszczyna z klasy 3a. Zwycięzcom gratulujemy!!!

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżyłyśmy gimnazjalistom związki frazeologiczne znane i mniej znane, choć nie zawsze pamiętane przez uczniów.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Maria Paliwoda

Zapraszamy także do „Quizu z lektur szkolnych” dnia 10 kwietnia 2018r., który odbędzie się w czytelni, w celu powtórzenia lektur.  

M.Paliwoda, R.Kunisz

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge