„Jaś i Małgosia „ na święcie biblioteki w naszej szkole

Jak co roku w naszej szkole nauczyciele bibliotekarze organizują przedstawienia wybranych bajek z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Towarzyszą im również wystawy prac uczniów o różnej tematyce.

            W tym roku mieliśmy przyjemność przedstawić bajkę pt „ Jaś i Małgosia”. Pod kierunkiem pani Anny Wierzbickiej zostały wykonane prace plastyczne, które dotyczyły ulubionych bajkowych bohaterów z książek dla dzieci. Wyeksponowano je na wystawie w bibliotece.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Dnia 31 października bieżącego roku do naszej szkoły zawitały czterolatki z Przedszkola Nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczennice z klasy 3d i 3c, pod kierunkiem pani Renaty Kunisz i Marii Paliwody. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nasza gra w przedstawieniu podobało się widzom. Piękne, ciekawe i kolorowe stroje, niezwykle malownicze dekoracje oraz prezentacja slajdów na tablicy interaktywnej przyciągały uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Na koniec przedszkolaki w formie zabawy odpowiadały na zadawane przez nas pytania, dotyczące bajki. Dzieci były zadowolone z takiego przebiegu spotkania i ochoczo odpowiadały na nasze pytania, nagradzane naklejkami i słodyczami. W tym dniu wystąpiłyśmy także dla uczniów z klas pierwszych naszej szkoły.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Zarówno przedszkolaki, jak i pierwszoklasiści byli zachwyceni przedstawieniem. Bili gromkie brawa po zakończeniu spektaklu. Wszystkie dzieci na pamiątkę naszego spotkania otrzymały kolorowanki z motywem bajki pt. ”Jaś i Małgosia”.

                                                                                           Opracowanie: Aleksandra Metelka

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2018/2019 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge