Promujemy czytelnictwo – Maja i Hania

Pod koniec października i na początku listopada 2018r. wzięłyśmy udział w akcji czytelniczej pt. „Starsi – młodszym”, która polega na promowaniu książek z naszej biblioteki.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

My wybrałyśmy pozycję Rafała Kosika pt. „Amelia i Kuba” i zaprezentowałyśmy ją  uczniom z klasy 4a i 4b. Głośno przeczytałyśmy wybrany fragment. Pod koniec czytania zadawałyśmy pytania, które wcześniej przygotowałyśmy, a dotyczyły one treści książki. Wielu czwartoklasistów było chętnych do udzielania odpowiedzi, choć nie zawsze wszystkie były trafne, ale i tak nasze koleżanki i koledzy byli zainteresowani treścią książki.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

 

Podoba nam się ta akcja. W niektórych momentach byłyśmy lekko zestresowane, ale mimo wszystko nadal chcemy brać udział w tej akcji.  

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

        Opracowanie:  Hania i Amelia z kl. 4b

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2018/2019 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge