Wycieczka klas pierwszych do Biblioteki Publicznej

W październiku dzieci z klasy I a i I b wraz z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dębnie.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

W ramach współpracy nawiązanej przez bibliotekę szkolną z bibliotekę publiczną, organizowane są działania promujące książki i czytelnictwo. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania zbiorów z  działu dziecięcego zaprzyjaźnionej biblioteki. Pani Ewelina – bibliotekarz biblioteki publicznej – opowiedziała uczniom o działach księgozbioru w oddziale dziecięcym, a następnie pozwoliła, aby każde dziecko wybrało sobie jedną książkę i zaprezentowało ją przed kolegami i koleżankami z klasy. To spotkanie było także wspaniałą okazją do zwiedzenia. Pierwszakom najbardziej podobały się podziemia biblioteki z tajemniczymi ruchomymi regałami, które można było przesuwać przy pomocy metalowych pokręteł. Dużą ciekawość wzbudziła Izba Regionaliów, gdzie gromadzone są dokumenty i artefakty z okolic Dębna.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Wyprawa do biblioteki publicznej okazała się pouczającą lekcją dobrych manier. Pierwszaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i zostały zachęcone do tego, by przychodzić tu i spędzać miło czas wraz z rodzicami.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Opracowanie:  M. Paliwoda i R. Kunisz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2018/2019 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge