Bo my lubimy pomagać!

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Nasza szkoła już od trzech lat współpracuje z UNICEF, czyli organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci. Organizacja ta ratuje życie bezbronnym dzieciom poprzez zakup szczepionek, buduje szkoły, bądź pomaga w sytuacji klęski humanitarnej, a wszystko po to, aby dzieciom żyło się lepiej. W ramach tej współpracy każdego roku przyłączamy się do akcji charytatywnych, które UNICEF organizuje. W tym roku szkolnym ma miejsce akcja WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Ze względu na to, że w naszej szkole nie brakuje uczniów o dobrym sercu, którzy chcą pomagać bezbronnym dzieciom oraz uczniów kreatywnych, którzy mają potrzebę podzielenia się swoim talentem zgłosiłam naszą szkołę do tej wartościowej akcji. Akcja polega na uszyciu szmacianej laleczki według określonego szablonu. Uczniowie, którzy będą chcieli taką laleczkę uszyć wybiorą kraj z którego będzie pochodziła, a w „akcie urodzenia” zapiszą jej imię oraz zainteresowania. Do akcji szycia laleczki może przyłączyć się każdy uczeń naszej szkoły, od pierwszaka po ósmoklasistę. Mile widziana pomoc i zaangażowanie rodziców, dziadków czy rodzeństwa, być może dzięki takiej współpracy międzypokoleniowej powstaną prawdziwe dzieła sztuki. Akcja potrwa do końca lutego 2019 r. Na koniec akcji laleczki zostaną zaprezentowane w szkole, każda uszyta laleczka będzie miała szansę znaleźć nowego właściciela. Będzie można zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za darowiznę, minimum 10 zł. Ta minimalna kwota darowizny umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Jeśli chcesz uszyć laleczkę i pomóc bezbronnym dzieciom przyłącz się do akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

Czekamy właśnie na Ciebie!

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Koordynator szkolny ogólnopolskiej kampanii Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, rok szkolny 2018/2019, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge