Nasze kółko historyczne

 - by koledzy4

Cześć!! Dziś na siódmej godzinie lekcyjnej odbyło się nasze cotygodniowe kółko historyczne. Mieliśmy dużo do roboty, ale jak się okazało, musieliśmy jedynie posegregować nasze nowe mapy historyczne oraz powkładać je do pokrowców. Było to trochę czasochłonne, jednak bardzo nam się to zajęcie spodobało.

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

 

Nasze pierwsze szkolne zawody

 - by koledzy4

Cześć!! Wczoraj odbyły się nasze pierwsze szkolne zawody. Dotyczyły one piłki nożnej. Jak się okazało, rywalizujące z nami szkoły nie dały sobie z nami rady. Zresztą,  tak jak w poprzednich latach, graliśmy bardzo dobrze. Z najgroźniejszym rywalem wygraliśmy tylko 2:1. Teraz czeka nas etap powiatowy. Życzcie nam powodzenia. 

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

 

Nasze pierwsze wypracowanie

 - by koledzy4

Cześć!! W zeszłym tygodniu pani z języka polskiego zadała nam do napisania pierwsze wypracowanie. Mieliśmy je napisać w formie kartki z pamiętnika. Trochę się bałem, że nie napiszę tego za dobrze, ponieważ jeszcze nigdy nie pisałem pamiętnika. Na szczęście poszło mi świetnie. Co prawda dostałem 4+, ale pani poprosiła mnie, abym przeczytał swoją prace na głos. Szkoda, bo w tle widziałem jak było napisane, a później  wygumowane 5+. Później pani mi wyjaśniła, że otrzymałem taką ocenę, gdyż zrobiłem w mojej pracy błędy ortograficzne i interpunkcyjne. 

A wy jak spędziliście pierwszy tydzień w szkole??

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

 

 

 

To już koniec wakacji!!

 - by koledzy4

Witajcie!! Już jutro zaczyna się nowy rok szkolny. Chciałbym Wam życzyć fantastycznych ocen i mało uwag.

Do usłyszenia już za niedługo.

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

 

 

Wracamy!!-część druga

 - by koledzy4

Hej!! Dziś dokończę mój poprzedni wpis na temat „Jak spędziłem wakacje”. Ostatni post zakończył się na moim miesięcznym wyjeździe do Włoch. Pierwszą atrakcją, była wycieczka do Pompei. Spędziliśmy tam cały dzień spacerując w słońcu. Dobrze, że następnego dnia pojechaliśmy się ochłodzić na basen. Na koniec pierwszego tygodnia spędzonego w Neapolu pojechałem na jeden dzień nad morze. Rano tego dnia było pochmurne i zimne, ale w miarę upływu czasu robiło się coraz cieplej. Do Włoch pojechałem z wujkiem, gdyż ja nie mogłem jeszcze sam udać się w tak długą podróż autobusem. Niestety w pierwszą niedzielę po moim przyjeździe mój wujek musiał wracać do Polski, a ja zostałem jeszcze na 3 tygodnie.

Po wyjeździe wujka razem z rodziną pojechaliśmy na tydzień nad morze. Tam miło spędziłem czas i poznałem wielu kolegów.

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

 

 

 

 

Wracamy!!!!

 - by koledzy4

Cześć!! To znowu ja. Chciałbym wam opowiedzieć jak spędziłem wakacje. W pierwszym tygodniu lipca wybrałem się na tygodniowy obóz piłkarski do Altenkirchen w Niemczech. Świetnie się tam bawiłem. Spaliśmy w pokojach sześcioosobowych. W sumie do Niemiec pojechało 18 osób. Na ten wyjazd dobrani byli zawodnicy z powiatu krapkowickiego. Wszyscy chłopcy byli ode mnie starsi, ponieważ turniej był zorganizowany dla chłopaków z rocznika 1999, a ja jestem z rocznika 2001. Niestety Niemcy byli dla nas za silni i z 5 meczów wygraliśmy tylko 1.

Gdy tylko wróciłem z Niemiec od razu pojechałem do Włoch do mojej rodziny. Mieszka ona w Neapolu.Tam spędziłem cały miesiąc, ale o tym opowiem Wam w następnym wpisie.

 

Emanuel

 

 

 

Rozdanie świadectw

 - by koledzy4

Cześć!

Dziś odbyło się rozdanie świadectw. Na naszych świadectw pojawiły się bardzo fajne oceny. Ja ( Emanuel ) miałem świadectwo z paskiem, a Marcin otrzymał nagrodę książkową za wzorową frekwencję.

Pozdrawiam

Emanuel

 

 

 

 

WAKACJE

 - by koledzy4

Witam !!!

W imieniu całej naszej grupy blogowej chciałbym Was poinformować o tym, że jest to chyba nasz ostatni wpis, który w tym roku szkolnym umieszczamy na naszym blogu. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy nam pomagali, którzy czytali nasze teksty i oglądali nasze materiały (zdjęcia, filmy), a szczególnie Pani Moderator za wskazówki, pomocne w prowadzeniu bloga. Chcielibyśmy też życzyć wszystkim innym blogowiczom, odwiedzającym nasz blog oraz Pani Moderator udanych (zdrowych i radosnych) wakacji. Nie wiemy, czy nasza szkoła będzie nadal brała udział w „Szkole z klasą 2.0″, ale na pewno będziemy kontynuować pisanie na blogu, wpisy też będą publikowane często. Mamy nadzieje, że będziecie dalej odwiedzać naszego bloga.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i życzymy udanych WAKACJI!!!! :-) :-) :-)

Aaaaa…., prawie byśmy zapomnieli, chcielibyśmy jeszcze zapytać gdzie wyjeżdżacie w ramach wypoczynku od szkoły??? Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach.

Pozdrawiamy

Emanuel i Marcin

ZAINTERESOWANIA I IDOLE MARCINA

 - by koledzy4

Cześć !!!!

Moimi zainteresowaniami są trzy rzeczy: piłka nożna, historia II wojny światowej i wszystko, co związane ze strażą pożarną.

Tym właśnie się interesuję. Opowiem dlaczego właśnie tym.

1. Lubię piłkę nożną, ponieważ moimi idolami są znani piłkarze: Robert Lewandowski, Lukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Obserwując ich, uczę się jak grać w piłkę. Moim zdaniem są w tym najlepsi.

2.  II wś. jest  podobno ciekawym okresem w historii. Chcę poznać jej przebieg.

3.Interesuję się  również pracą strażaków.Podobają mi się ich kombinezony i pojazdy. Lubię obserwować strażaków w akcji

ratunkowo-gaśniczej. Moim marzeniem jest zostać w przyszłości strażakiem. Kiedyś mój tata nim był.

To wszystko, czym się interesuję i jacy piłkarze są moimi idolami. Jest to trochę krótko ale na temat.

 

pozdrawiam

Marcin

Kolejne nasze pasje

 - by koledzy4

Cześć!!!! Wiemy, ze to już koniec roku szkolnego i mieliśmy o tym napisać w poprzednich wpisach, ale bardzo lubimy grac w tenisa stołowego. Świadczyć o tym może fakt, że podczas naszego festynu szkolnego spędziłem połowę czasu przy stole do ping-ponga. Tu zamieszczam filmik jak gram z panią Leokadią (nasza panią sekretarką).

Pozdrawiam

Emanuel

 

YouTube Preview Image

 

 

css.php