Blogowanie szóstych klas

Prawie połowa ferii zimowych za nami..

Cześć! Jak wiecie w województwie kujawsko-pomorskim,lubuskim, świętokrzyskim,małopolskim trwają jeszcze ferie zimowe, wolne od szkoły i poświęcone na zabawie.  Podczas nich można pojeździć na łyżwach,pojeździć na nartach w górach, jednak teraz małymi krokami nadchodzi wiosna. Śnieg się roztapia,więc jest ślisko. Proszę was, bądźcie ostrożni na lodzie,nigdy nie chodźcie po zamarzniętych jeziorach i  nie poślizgajcie się na lodzie,bo to może prowadzić do poważnych wypadków a nawet śmierci człowieka. Życzę wam bardzo miłych, bezpiecznych ferii zimowych !

autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (6)

Święto-Walentynki

14 lutego jest świętowane jako Święto Miłości,zwane jako walentynki. W ten szczególny dzień pary lub przyjaciele wysyłają sobie kartki , a zakochani podarowują sobie specjalne prezenty takie jak czekoladki czy lizaki. W naszej szkole, w piątek 10 lutego rozdawano kartki walentynkowe,które można było wrzucać do specjalnego pudełka od poniedziałku do czwartku. Akcja ta była organizowana przez samorząd uczniowski.


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Lekcja z policjantką i policjantem

Witajcie blogowicze! W środę 8 lutego , w tydzień bezpiecznego internetu w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią policjantką i panem policjantem z komendy inowrocławskiej na sali gimnastycznej. Wiele uczniów dowiedziało się jakie są skutki udostępnienia swoich danych osobowych i nadmiar grania na komputerze. Dowiedzieli się  co to jest jak radzić sobie z takimi przeszkadzającymi osobami,piractwem. Ponadto ja już wiem,że można bardzo się uzależnić od komputera , i w ten sposób doprowadzić do wady kręgosłupa,wzroku, rozdrażnienia czy agresji. Należy pamiętać ,że idealna dawka komputera dziennie, nie zależnie od dnia ,czy to poniedziałek,wtorek,środa,czwartek,piątek,sobota, niedziela to od  jednej godziny do dwóch, ale niestety wiele osób spędza z komputerem więcej czasu. Proszę,zmieńmy to!


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Brak komentarzy

7 luty – dzień bezpiecznego internetu

Witajcie blogowicze! Jak wiecie 7 luty jest dniem bezpiecznego internetu U nas w szkole nie był obchodzony dzień, tylko tydzień. Przez ten czas oglądaliśmy filmy z cyberprzemocą, i jak sobie z nią poradzić. Były organizowane różne konkurencje dla klas związane oczywiście związane z zasadami bezpieczeństwa w sieci, dowiedziałam się o zagrożeniach w internecie i uzależnieniu od komputera. Ogłaszano wyniki na prezentację slajdową, grafikę Tikową i tekst Tikowy. Gratuluję wygranej wszystkim!
autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Jakie sposoby na skuteczniejszą naukę ?

Cześć wam! Jak wiecie,niektórzy uczą się bardzo dobrze,a niektórzy troszkę gorzej, ale w pewnej części to nie tylko dlatego ,że komuś się nie chce czy nie ma czasu,ale dlatego , ponieważ nie może skutecznie się uczyć. A oto kilka sposobów na skuteczniejszą naukę :

1. Musisz wybrać sobie spokojne , ciche miejsce do pracy , bez oglądania telewizora, przejrzenie portalów społecznościowych.

2. Na twoim miejscu pracy musi panować absolutny porządek,bez żadnych śmieci: papierków po słodyczach,kartek i innych tego typu rzeczach.

3.Jeśli ktoś lubi , to może puścić sobie spokojną muzykę, ponieważ udowodniono naukowo,że to bardzo pomaga.

4. Najlepiej lekcje zacząć dopiero po lekcjach,ale najpierw można wybrać się na krótki spacer samemu lub ze swoim zwierzakiem,tobie i jemu zrobi to dobrze. ;)

5. Robić sobie przerwy co godzinę, najlepiej od 5-15 minut.  Otworzyć okno i pogimnastykować się.

6.Najlepiej na lekcjach robić notatki z tego co nauczyciel mówi i robić sobie powtórki z tego co było na jakiejś lekcji.

Mam nadzieję,że te propozycję wam pomogą , aby wasza nauka była skuteczniejsza i postaram się kiedyś dodać jeszcze jakieś ciekawostki o tym =)

autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Lekcje z technologią komputerową

Witajcie blogowicze! Gdy pomyślimy sobie o lekcjach z technologią komputerową przychodzi nam na myśl lekcja informatykii,jednak tak patrząc można zobaczyć ,że czasami np. w salach matematycznych możemy zobaczyć tablicę interaktywną, na której są różne funkcje : np pisanie, rysowanie i tworzenie różnych figur geometrycznych. Są też inne programy np. do tworzenia jakiejś figury ,nie rysując ,ponieważ znajdują się już tam do wyboru już zrobione figury np. trójkąt czy dwusieczna kąta. Teraz nosimy zeszyty,ale później może się to zmienić i w przyszłości za kilkanaście lat będziemy zamiast książek i innych rzeczy tego typu mieć tablety,które będziemy codziennie nosić do szkoły.

autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Brak komentarzy

kolejne 2 szlachetne akcje w naszej szkole

Cześć blogowicze ! Dzisiaj opiszę wam o 2 szlachetnych akcjach dziejących się ostatnio w naszej szkole.

1 Akcja: Dotyczyła ona darów dla schroniska. Trwała ona od poniedziałku 23 stycznia do 27 stycznia,piątku. Mogliśmy przynosić dla psów i kotów różne karmy , legowiska,smycze, szczotki . Wiele uczniów przyniosło dary i pomogli naszemu schronisku oraz umiliło życie kilku czworonogów.

2 Akcja: Była to akcja pisania listów dla dzieci z różnymi chorobami. W internecie istnieje specjalna strona o adresie marzycielskapoczta.pl. Można tam wysłać tym dzieciom różne kartki czy prezenty. Rozjaśnią one twarze tych biedactw , które codziennie leżą w szpitalu i nie mają kontaktu z prawdziwym życiem dziecka.


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Brak komentarzy

Co wykorzystujemy w odrabianiu zadań domowych i pisania prac pisemnych ?

Cześć blogowiczom. Dzisiaj poznacie odpowiedź na pytanie: Co wykorzystujemy w odrabianiu zadań domowych i pisania prac pisemnych ? Otóż na prawie każdej lekcji nauczyciel zadaję. Zadania domowe można zrobić na podstawie encyklopedii np. poszukać o jakimś zwierzęciu czy pojęciu, ale głównie internet, na który wchodzi prawie każdy uczeń codziennie.  Znajdują się tu takie strony jak Wikipedia.pl czy inne. W domach często są książki naukowe o naszym świecie i życiu na nim. Warto też obejrzeć różne prezentację slajdowe na swoim komputerze,które również  zawierają dużo,cennych informacji.


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Brak komentarzy

O projektowaniu i naszych serwisach

Cześć blogowiczom i pozostałym. ;) Na początku o naszych serwisach na które wchodzimy często od razu po szkole. Między innymi to : Facebook, nasza-klasa,twitter,gadu-gadu i skype. Można tam nawiązać z kolegami rozmowę,jednak trzeba uważać na nieznajomych,którzy chcą nas skrzywdzić. Często można tam zamieszczać krótkie informację co teraz robimy .  I mamy swoją galerię zdjęć. W internecie są gry przeglądarkowe i inne tego typu rzeczy. Jak zobaczyliście,w nagłówku znajduję się temat,i nawiązuję też o projektowaniu. Są to zajęcia dla szóstoklasistów . Jest ono nawiązane z TIK,jak czuć się bezpiecznie w internecie i prawa autorskie.  Już na początku połączyliśmy się w grupy,a niektórzy w pojedynkę i pisaliśmy blog. Każdy piszę na inny temat,ale szczególnie o szkole.  Dla mnie te zajęcia są naprawdę fajne =)


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Brak komentarzy

Jak spędzamy nasz czas wolny ?

Hej blogowiczom. Jak sam temat mówi,jak spędzamy nasz czas wolny ? Jak wiemy,każdy chodzi do szkoły i odrabia lekcje ,są wyjątki ;) Potem po tych wszystkich rzeczach przychodzi czas wolny. Każdy ma go w innych godzinach i różnie trwa. Najchętniejszym sposobem spędzania wolnego czasu jest granie na komputerze,słuchanie muzyki,oglądanie telewizora , a czasami to jest śpiew czy taniec.  Jak wiadomo w lato te nasze spędzanie wolnego czasu trwa o wiele dłużej i jest efektywniejsze. Jeździmy na rowerze[moje ulubione zajęcie] , jazda na rolkach,basen,tenis i  w ogóle zabawa na podwórku z przyjaciółmi czy gronem kolegów. To na dzisiaj koniec,ale w następnym wpisie trochę o projektowaniu,zajęciach na które chodzimy i prawach w internecie.

A to krótka ankieta przeprowadzona w średniej grupie


autor: katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php