Projekcja filmowa

W środę zorganizowałyśmy projekcję filmową. Jesteśmy z tego wydarzenia zadowolone, bo wszystko poszło po naszej myśli. Zaprosiłyśmy na nią naszą panią polonistkę i  uczniów naszej klasy. Na szczęście nikt się nie nudził i każdy słuchał nas z uwagą. Myślimy, że jest to dla nas nowe doświadczenie.              20140528_09104420140528_09123020140528_09125820140528_092505

Teledysk :)

Naszym wyborem jest piosenka ,,Something I Need”- OneRepublic. Wybrałyśmy ją dlatego, że piosenka ,,wpadła nam w ucho” od samego początku. Wydaje się być ciekawa i jest, a teledysk przyciągający i zapamiętywalny. Następnym plusem jest to, że my TRZY lubimy tą piosenkę i często jej słuchamy.

”Ja Frankenstein”

:)    Ostatnio na j.polskim poruszyliśmy temat Frankensteina.Nasza klasa bardzo lubi oglądać filmy, dlatego też obejrzeliśmy film własnie z nim związany. Film ten nosi tytuł ”Ja Frankenstein”. Jego reżyserem jest Stuart Beattie.

Film głównie opowiada o żyjącym samotnie Adamie (stwór dr.Frankensteina), kryjącym swoją tożsamość przed ludźmi. Wbrew swojej woli staje w walce ”dwóch światów”- dobra i zła, a dokładniej klanów gargulców i demonów. W tej walce pokazuje swoją siłę, wytrzymałość i zwinność jaką otrzymał poprzez stworzenie z kilku ciał. Napotyka wiele osób i nie wie jak się zachowywać, a dokładniej po czyjej stronie stanąć. Poznaje Terre Wessex, która prowadzi badania nad przywróceniem życia istotom umarłym. Jest ona dla niego celem, który każdy z nas ma w życiu.

Bohater przeciwstawia się twierdzeniu [kalos kagatos]. Pokazuje, że wcale nie trzeba być pięknym, aby być dobrym, do czegoś dojść i coś osiągnąć. Rola tego bohatera uświadamia nam, że aby być dobrym, nie trzeba być pięknym.

Film jest bardzo ciekawy i przyjemnie się go ogląda. Ma dobre efekty specjalne, co przyczynia się do lepszego wczucia w tę historię. Bardzo serdecznie polecamy ten film do obejrzenia. Jeśli lubicie filmy z gatunku fantasy, czy filmy akcji, to z pewnością powinien się Wam spodobać.

Dajcie znać, czy obejrzeliście i jakie jest wasze zdanie na temat tego filmu.

Pozdrawiamy Was serdecznie! :)

produkcja 14                            7588180.3

Podbijamy swiat! :)

20.04.2014 leciał w TVP Lublin reportaż ”Świat dobrej przyszłości”. Brałyśmy w  nim udział i wyszło całkiem nieźle :P

Wcieliłyśmy się w role dzieci z domu dziecka. Miałyśmy swoje role i byłyśmy nawet u pani charakteryzatorki - Anna Synowiec :) Kierowniczką całej produkcji jest P. Justyna Kołodziejczyk, która kontaktując się z naszą Panią przyjęła nas do tych ról.

Reżyseria i scenariusz – Ks. Leszek Surma

Zdjęcia – Mariusz Koźniewski

Dźwięk -  Stanisław Jamgo

Światło – Paweł Krysa

Obsługa planu – Robert Frączek, Wojciech Saj

Oprawa muzyczna – Sławomir Kozyrski

Montaż – Paweł Misztal

 

Jesteśmy bardzo zadowolone z naszego uczestnictwa w tym reportażu i dumne z tego, że nasza przygoda z filmem się rozkręca, a nowe drogi kariery filmowej się otwierają. Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze będziemy miały okazję wziąć udział w jakimś wydarzeniu filmowym .

Tutaj zwiastun reportażu : http://fim.org.pl/wp-content/uploads/2014/04/Swiat_trailer.mp4

 

Top Ten

TOP TEN REŻYSERÓW

Wybrałyśmy tych reżyserów, ponieważ stworzyli oni wspaniałe filmy. Ich twórczość bardzo nam się podoba i mamy nadzieję, że Wam też się spodobają. :)

:D  Nie znamy za bardzo tych reżyserów, ale cenimy ich dzieła, które stworzyli. Jest to trudne zadanie, bo nie lubimy nikogo oceniać, więc kolejność jest przypadkowa.

pobrane    1. Jan Komasa

pobrane (1)2.Piotr Wereśniak

pobrane (2)3.Ks.Leszek Surma

pobrane4.Marcin Głowacki 

pobrane (1)5.Fernando Gonzalez Molina

pobrane (2)6.James Wan

pobrane (3)7.Nora Ephron

lisa-azuelos-profile8.Lisa Azuelos

pobrane (4)9.Gary Marshall

pobrane10. Peter Jackson 

 

 

Witamy!

Witamy! :)

Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz blog i będziecie go chętnie czytać. :D Stworzyłyśmy go w celu uzupełnienia braków w konkursie, w którym bierzemy udział.Będziemy tu opisywać nasze spotkania z filmem, nasze przygody oraz ewentualne wpadki. :P

Autorkami są:

Joanna Głazowska

Karolina Klus

Aleksandra Staniecka

css.php