Featured Posts

<< >>

Zadanie do wyboru – lekcja w f poza szkołą

W semestrze letnim kontynuowaliśmy wszystkie zadania rozpoczęte w edycji pilotażowej. Podsumowanie i omówienie tych zadań odbyło się podczas obchodów Dnia Sportu Szkolnego (wpis poniżej). Nowością, z puli zadań do wyboru, były lekcje organizowane poza szkołą. Najciekawsza z nich to nauka techniki kroku Nordic Walking. W zajęciach wzięły udział uczennice klasy III gimnazjum, które przyznały że jest to dla nich nowość,

Dzień sportu – czas podsumowań

Realizacja programu W-F z Klasą, w ramach którego zorganizowaliśmy Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, Futsalu, Piłce Siatkowej i Piłce Ręcznej oraz jubileusz rozgrywek Sportowej Długiej Przerwy, to główne zadania, które udało nam się zrealizować w tym roku szkolnym. Sport jest dla każdego czymś innym. Dla jednych to hobby, recepta na zdrowie, sposób na życie, szkoła charakteru i wychowania. Dla innych

Turniej Tenisa Stołowego (PLAS)

Tenis stołowy jest dyscypliną sportu, która w naszym środowisku lokalnym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. To właśnie w tej dyscyplinie odnosiliśmy dotychczas największe sukcesy sportowe. Pomysł na organizację dużego turnieju wyszedł od grupy pasjonatów tej dyscypliny sportowej, która zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w organizacji rozgrywek. Tego typu przedsięwzięcia wymagają zgranego zespołu organizacyjnego. Do współpracy postanowiliśmy zaprosić

Partnerska Lokalna Akcja Sportowa

Po zapoznaniu się z harmonogramem kontynuacji programu W-F z Klasą, w którym jedno z zadań mówi o pozyskaniu zaprzyjaźnionej szkoły do realizacji wspólnego przedsięwzięcia w ramach Lokalnej Akcji Sportowej, w naszym zespole ustalono, że: 1. Lokalną Akcją Sportową będzie Otwarty Turniej Tenisa Stołowego; 2. Do współpracy zaprosimy Gimnazjum w Rajgrodzie. Od tego czasu wszystko przebiegało szybko i sprawnie, bo już

Zadanie do wyboru – lekcja w f poza szkołą

W semestrze letnim kontynuowaliśmy wszystkie zadania rozpoczęte w edycji pilotażowej. Podsumowanie i omówienie tych zadań odbyło się podczas obchodów Dnia Sportu Szkolnego (wpis poniżej). Nowością, z puli zadań do wyboru, były lekcje organizowane poza szkołą. Najciekawsza z nich to nauka techniki kroku Nordic Walking. W zajęciach wzięły udział uczennice klasy III gimnazjum, które przyznały że jest to dla nich nowość, o której tylko słyszały. W ramach nauki techniki uczennice zapoznały się z ilustracjami, prezentującymi prawidłową technikę Nordic Walking oraz poznały szczegóły poszczególnych elementów techniki. Następnie przeszliśmy do praktyki. Od tego momentu nasza lekcja była jedną, wielką zabawą. „To niby łatwe, a jednak trudne” – powiedziała jedna z uczestniczek. Inna z uczennic stwierdziła, że niby wszyscy potrafimy chodzić, ale z kijkami to nie to samo. Wszyscy opanowali podstawy techniki kroku i poruszania się, i mimo początkowych obaw, każda uczennica demonstrowała może trochę własną, ale bardzo zbliżoną do wzorcowej technikę. Lekcje wych. fizycznego poza szkołą nie są w naszej szkole często praktykowane. Zwykle są to boiska szkolne i stadion, ale po dzisiejszych zajęciach mogę stwierdzić, że warto je organizować częściej. Wraz z realizacją zadania dodatkowego kończymy udział w programie W-F z Klasą. Jesteśmy bogatsi o doświadczenie, a dzięki wsparciu CEO mamy wiele pomysłów na uatrakcyjnienie wychowania fizycznego w naszym  gimnazjum w przyszłości.

Dzień sportu – czas podsumowań

Realizacja programu W-F z Klasą, w ramach którego zorganizowaliśmy Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, Futsalu, Piłce Siatkowej i Piłce Ręcznej oraz jubileusz rozgrywek Sportowej Długiej Przerwy, to główne zadania, które udało nam się zrealizować w tym roku szkolnym.

Sport jest dla każdego czymś innym. Dla jednych to hobby, recepta na zdrowie, sposób na życie, szkoła charakteru i wychowania. Dla innych to źródło głębszych doznań: „Gdy wychodzę na boisko, wszystko dookoła mnie przestaje istnieć. Zapominam o swoich problemach i zmartwieniach. Słyszę tylko sportowy rytm swego serca. Wszystko zwalnia, jestem tylko ja i piłka. Te chwile sprawiają, że wiem, co jest dla mnie tak naprawdę ważne. Boisko to mój raj na ziemi” – powiedział Daniel, laureat wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe w latach 2011 – 2014. Wręczenie medali i statuetek najlepszym sportowcom uświetnili swoją obecnością uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Laureaci i zdobywcy medali

Szkolna Liga Tenisa Stołowego: dziewczęta i chłopcy

I m. – Katarzyna Kadyszewska

II m. – Anna Statkiewicz

III m. – Monika Chrzanowska

I m. – Adam Poszyler

II m. – Krystian Łoniewski

III m. – Dawid Nieradko

Szkolna Liga Futsalu Kobiet

I m. – Ciemna Strona Ogórka (Wioleta Domańska , Ewelina Borawska, Maria Olszewska, Marta Grajewska, Sylwia Grabowska)

II m. – Funclub Świteziany (Katarzyna Przestrzelska, Edyta Chmielewska, Milena Petkowska, Paulina Śmiarowska, Angelika Bieńkowska)

III m. – Olol (Karolina Gutowska, Natalia Chrzanowska, Patrycja Żbikowska, Julia Ramotowska, Magda Chrzanowska)

Sportowa Długa Przerwa – Futsal chłopców

I m. – Respekt (Paweł Poniatowski, Adam Poszyler, Krzysztof Łojewski, Łukasz Przestrzelski, Daniel Bielski)

II m. – GKS Gazela (Daniel Żbikowski, Krystian Łoniewski, Mateusz Polkowski, Damian Długołędzki, Karol Karwowski)

III m. – V60 Reaktywacja (Dawid Tokarzewski, Patryk Kadłubowski, Adam Gawędzki, Paweł Rutkowski, Jacek Malinowski)

Król Strzelców turnieju – Adam Poszyler (18 bramek).

Szkolna Liga Piłki Ręcznej Chłopców

I m. – Gladiatorzy (Damian Długołędzki, Daniel Bielski, Daniel Żbikowski, Adam Poszyler, Przemysław Wysocki)

II m. – Laserowe Dzidy (Mateusz Polkowski, Karol Karwowski, Radek Dąbrowski, Karol Chrzanowski, Krzysztof Łojewski)

III m. – V60 Reinkarnacja (Patryk Kadłubowski, Adam Gawędzki, Dawid Tokarzewski, Paweł Rutkowski, Mariusz Gardocki)

Szkolna Liga Piłki Siatkowej

I m. – Reinkarnacja (Patryk Kadłubowski, Dawid Tokarzewski, Adam Gawędzki, Paweł Rutkowski, Mariusz Gardocki, Jakub Mroczkowski)

II m. – Masterczuki (Daniel Żbikowski, Damian Długołędzki, Patrycja Żbikowska, Krystian Łoniewski, Przemek Wysocki, Jacek Chrzanowski)

III m. – Gniew Kserowej Dzidy (Karol Karwowski, Mateusz Polkowski, Radosław Dąbrowski, Szymon Bieńkowski, Krzysztof Łojewski, Łukasz Przestrzelski)

Wysokie wyniki sportowe 2011 – 14

Karolina Gutowska

Adam Poszyler

Dawid Tokarzewski

Daniel Żbikowski

Turniej Futsalu z okazji Dnia Sportu

I m. – klasa III B ( Daniel Żbikowski, Adam Poszyler, Paweł Poniatowski, Damian Długołędzki, Daniel Bielski)

II m. – klasa III A (Paweł Rutkowski, Mariusz Gardocki, Mateusz Zarzecki, Dawid Tokarzewski, Patryk Kadłubowski)

III m. – klasa II A (Radosław Dąbrowski, Szymon Bieńkowski, Andrzej Jaczyński, Kuba Żmijewski, Krzysztof Łojewski)

Statuetki i medale ufundował Bank Spółdzielczy w Jedwabnem.

Turniej Tenisa Stołowego (PLAS)

Tenis stołowy jest dyscypliną sportu, która w naszym środowisku lokalnym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. To właśnie w tej dyscyplinie odnosiliśmy dotychczas największe sukcesy sportowe. Pomysł na organizację dużego turnieju wyszedł od grupy pasjonatów tej dyscypliny sportowej, która zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w organizacji rozgrywek. Tego typu przedsięwzięcia wymagają zgranego zespołu organizacyjnego. Do współpracy postanowiliśmy zaprosić Gimnazjum w Rajgrodzie, które również jest silnym ośrodkiem tenisowym w naszym regionie. Współpraca Radziłowa z Rajgrodem, od początku do końca, przebiegała modelowo. Nauczyciele wych. fizycznego z obu szkół wzięli na siebie główny ciężar organizacji i przeprowadzenia turnieju. Uczniowie przygotowywali salę i sprzęt, a 9 uczniów klasy III A pełniło funkcję sędziów stolikowych. W promocję wydarzenia włączyli się organizatorzy i sponsorzy. Turniej rozegrany został 25 stycznia 2014 r. Rozegrany był systemem pucharowym „do dwóch porażek”, mecz kończył się po zwycięskim trzecim secie. Gry prowadzone były w pięciu kategoriach wiekowych. Naszym zmaganiom organizacyjnym i zawodniczym przyglądała się grupa ok. 30 kibiców. W turnieju wystartowało łącznie 28 zawodników. Turniej tenisa stołowego, w ramach Partnerskiej Lokalnej Akcji Sportowej, okazał się strzałem w 10. Wszyscy jego uczestnicy, opuszczając naszą salę, byli zadowoleni z przyjazdu do Radziłowa i zapowiedzieli swój udział w kolejnych turniejach. Naszym słabym punktem była chyba jedynie promocja wydarzenia. W kolejnych edycjach postaramy się wystosować zaproszenia grupowe do uczniów i indywidualne do zawodników, prezentujących wysoki poziom, co powinno spowodować liczniejszą obsadę poszczególnych kategorii.20140125143_small

Partnerska Lokalna Akcja Sportowa

Po zapoznaniu się z harmonogramem kontynuacji programu W-F z Klasą, w którym jedno z zadań mówi o pozyskaniu zaprzyjaźnionej szkoły do realizacji wspólnego przedsięwzięcia w ramach Lokalnej Akcji Sportowej, w naszym zespole ustalono, że:
1. Lokalną Akcją Sportową będzie Otwarty Turniej Tenisa Stołowego;
2. Do współpracy zaprosimy Gimnazjum w Rajgrodzie.
Od tego czasu wszystko przebiegało szybko i sprawnie, bo już 25 stycznia 2014 r. mogliśmy zrealizować to wspólne zadanie. Nasza współpraca polegała na zaproszeniu wszystkich miłośników tenisa stołowego z obu szkół do udziału w turnieju. Rozgrywki przygotowali i przeprowadzili nauczyciele w-f z obu placówek. Lokalna Akcja Sportowa w naszym przypadku była przedsięwzięciem o wiele szerszym, gdyż mógł w niej udział każdy bez względu na wiek. Dzięki zaangażowaniu sponsorów i miłośników tenisa stołowego, udało się nam zorganizować turniej na wysokim poziomie. Zarówno organizator LAS oraz partnerskie Gimnazjum w Rajgrodzie są zadowoleni z nawiązanej współpracy i deklarują kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Finał rozgrywek Ligi Futsalu Kobiet

W ostatnim meczu Ligi Futsalu Kobiet czarny koń rozgrywek – FUNCLUB ŚWITEZIANY, gładko pokonał zespół OLOL (4:0), zapewniając sobie drugie miejsce w rozgrywkach. Gwiazdą spotkania była Kasia, która zdobyła 3 bramki. Piękną bramkę w tym spotkaniu zdobyła również Milena. Podsumowanie rozgrywek nastąpi w czasie czerwcowych obchodów Dnia Sportu Szkolnego.

Tabela końcowa ligi:

1. Ciemna Strona Ogórka – 9 pkt

2. Funclub Świteziany – 6 pkt

3. Olol – 3 pkt

4. BGR 1111 – 0 pkt.

FUNCLUB ŚWITEZIANY POKONAŁ BGR 1111

IMG_9036W dzisiejszym meczu futsalu kobiet zmierzyły się drużyny FC Świteziany i BGR 1111. Mecz był wyrównany i bardzo zacięty. Pod koniec pierwszej połowy nieznacznie zarysowała się przewaga FC Funclub Świteziany, która ukoronowana została przez Milenę, zdobywczynię ładnej bramki. Po wznowieniu do zmasowanego ataku przystąpiła drużyna BGR 1111. Mimo trzech dogodnych sytuacji stworzonych przez Anię i Weronikę, wynik nie uległ zmianie. Futsal kobiet cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy żywiołowo reagują na boiskowe sytuacje. Zapraszamy wszystkich na ostatni mecz, kończący rozgrywki szkolnej ligi futsalu kobiet, w którym zmierzą się drużyny FUNCLUB ŚWITEZIANY i O LOL. Spotkanie rozegrane zostanie 22 stycznia o godz. 11.20.

Futsal kobiet – kolejne spotkanie

Dziś rozegraliśmy kolejny pojedynek Szkolnej Ligi Futsalu Dziewcząt. W swym pierwszym spotkaniu FUNCLUB ŚWITEZIANY musiał stawić czoła faworytowi rozgrywek CIEMNEJ STRONIE OGÓRKA. Mecz rozpoczął się od zaciętej walki o każdą piłkę i uzyskanie przewagi w środku pola. Pod koniec pierwszej połowy Wioleta (Ciemna Strona Ogórka) otworzyła wynik spotkania, strzelając pierwszą bramkę. Ambitnie walcząca drużyna Funclub Świteziany, po bramce Patrycji, doprowadziła do remisu. W drugiej połowie w dalszym ciągu oglądaliśmy ciekawe zagrania i pomysłowe akcje w wykonaniu obu drużyn. Rutyna i doświadczenie starszych koleżanek z Ciemnej Strony Ogórka szybko pozwoliły na osiągnięcie przewagi w polu, co zaowocowało strzeleniem kolejnych 4 bramek przez Wioletę. Mimo, że mecz wysoko wygrała drużyna Wiolety, to ogromne brawa i duże uznanie za fajną grę należą się również dla zespołu Funclub Świteziany. Kolejny mecz tej drużyny będziemy mogli obejrzeć 15 stycznia. Rywalem FCS tym razem, będzie drużyna BGR 1111.

css.php