Podsumowanie projektu ” Eko zakupy w Polnej ”

Czerwiec 20th, 2012 by nata172

Zakończyliśmy już projekt ” Eko zakupy w Polnej „. Ten projekt dał mi ogromną wiedzę jak dbać o przyrodę, ale nauczył mnie także korzystać z nowych programów: Prezi, Power Point, Movie Maker. Doskonaliłam również umiejętności w znanych mi już programach: Word, Paint. Projekt był bardzo fajny :) Po zakończeniu tego projektu doskonale wiem jak dbać o nasz piękny świat :)

Druga odznaka

Czerwiec 18th, 2012 by nata172

Jestem bardzo szczęśliwa, że dostałam drugą, zieloną odznakę ” Działamy z TIK”. Teraz już wiem, że praca którą włożyłam w tego bloga została nagrodzona :) Naprawdę warto jest pisać bloga, bo sprawia to wielką przyjemność, a jeszcze większą satysfakcje :D Szkoda że Szkoła z Klasą 2.0 sie kończy będzie mi bardzo brakować tego bloga. Postaram się założyć bloga który będzie opisywał życie mojej szkoły :) Życzę miłych wakacji ;)

Podsumowanie projektu

Czerwiec 17th, 2012 by nata172

W trakcie realizacji projektu „Bezpieczny Internet – znam zasady i potrafię przekazać je innym” nauczyliśmy się dużo.Przede wszystkim wiemy jak bezpieczne z netu. Nauczyliśmy naszych młodych kolegów zasad bezpieczeństwa w sieci. Ponadto dowiedzieliśmy się dużo o kursach e-learningowych i jeden z nich zrealizowaliśmy. Poznaliśmy również program Microsoft Publisher i poćwiczyliśmy wyszukiwanie informacji w Internecie. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności aktorskie.Po zakończeniu projektu spotkaliśmy się z panią pedagog, aby go podsumować. Rozmawialiśmy o tym co się nam udało a co mogliśmy zrobić lepiej. Teraz wiemy, że praca w projekcie czasami jest bardzo trudna, bo efekt końcowy zależy od całej grupy.

Wycieczka do Nowego Sącza

Czerwiec 6th, 2012 by nata172

Wczoraj klasy 4-6 i nauczyciele byli na wycieczce w Nowym Sączą. Wyjechaliśmy rano, a wróciliśmy po południu. Najpierw udaliśmy się do teatru na przedstawienie ” Kopciuszek” które było bardzo interesujące i chociaż oglądaliśmy i czytaliśmy ta bajkę wiele razy i tak nas zainteresowała. To przedstawienie było śmieszne ale zarazem smutne i wzruszające. Aktorzy bardzo wczuli się w swoje role.Po spektaklu pojechaliśmy do Mc” Donald”s. Tam każdy zamawiał różne smakołyki. Później udaliśmy się do Parku Etnograficznego. Tam zwiedziliśmy stare chaty i zobaczyliśmy jak dawniej żyli ludzie. Następnie poszliśmy do Miasteczka Galicyjskiego. W miasteczku były warsztat zegarmistrza, garncarza i dentysty. Był też budynek straży pożarnej i wiele innych ciekawych miejsc. N a wycieczce było super :)

Festiwal Projektu

Czerwiec 6th, 2012 by nata172

Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Projektu. Tą uroczystość rozpoczęliśmy od happeningu. Nasza klasa przygotowała stroje i poszliśmy przez naszą wieś zachęcając mieszkańców wsi do eko zakupów. Następnie w naszych strojach poszliśmy na salę gimnastyczną aby naszym rodzicom zaprezentować wyniki naszej pracy oraz pokazać wszystkim  torby, które same wykonałyśmy. Później klasa 4 i 6 także przedstawiły swoje osiągnięcia w czasie projektu. Potem nasza klasa przedstawiła przedstawienie o bezpiecznym Internecie, które wszystkim bardzo się podobało. Każda klasa bardzo się przyłożyła do swoich projektów i wszystko wyszło nam tak jak chcieliśmy. Na pewno będzie brakować nam tych projektów chociaż kosztowały one nas to dużo pracy ale wspólnie stwierdzamy że było warto :)

Przygotowania do Festiwalu Projektów

Maj 28th, 2012 by nata172

Niedługo odbędzie się Festiwal Projektów, dlatego wszyscy uczniowie i nauczyciele przygotowują się do tego wydarzenia. Każda klasa zrobiła gazetki na temat swojego projektu. 1 czerwca na tą uroczystość zostali zaproszeni nasi rodzice, aby zobaczyli nasze działania podczas projektów. Nasza klasa przedstawi przedstawienie z projektu ” Bezpieczny Internet” oraz przypomni wszystkim jak dbać o Ziemię. Nie mogę się już doczekać tego dnia :) Na pewno będzie super :D Wspólnie z naszą klasą zrobiliśmy gazetkę oceńcie.

 

Podsumowanie projektu ” Bezpieczny Internet”

Maj 21st, 2012 by nata172

Poprzez udział w projekcie nauczyliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Przede wszystkim wiemy, jak należy bezpiecznie korzystać z netu. Ukończyliśmy kurs e-learningowy, potrafimy wykonać broszurkę w programie Publisher. Przygotowaliśmy również krótkie przedstawienie, które pokażemy innym w dniu 29.05.2012.r. Podczas pracy w projekcie wszyscy doskonalili umiejętności TIK i uczyliśmy się pracy w grupie. Projekt był ciekawy i nauczył mnie bezpieczeństwa w sieci :)

Festiwal projektów

Maj 18th, 2012 by nata172

1 czerwca odbędzie się Festiwal projektów. Każda klasa prowadziła jakiś projekt, a teraz będzie ich podsumowanie. Mam nadzieje że nasze dwa projekty wszystkim się spodobają ;)

Efekty projektu Eko zakupy w Polnej

Maj 18th, 2012 by nata172

Nasz projekt Eko-zakupy w Polnej jest na ukończeniu. Podczas pracy nad projektem doskonaliliśmy współprace w grupie, poznaliśmy nowy program Prezi, w którym robiliśmy prezentacje oraz nowy program Publisher, w którym zrobiliśmy ulotki. Korzystaliśmy z zasad naszego kodeksu podczas konsultacji przesyłaliśmy sobie przez skrzynki pocztowe różne wiadomości. Wykorzystywaliśmy zasoby internetowe. Pamiętaliśmy o zasadzie aby nie kraść cudzych prac. Projekt bardzo mi się podobał i wiele mnie nauczył :)

Torby ekologiczne

Maj 17th, 2012 by nata172

Razem z moimi koleżankami Lidzią, Sarą i Justyną przeszłyśmy do drugiego etapu konkursu na ekologiczną torbę.  W tym tygodniu będziemy naszywać gotowe elementy na torby z płótna. Nasze gotowe torby pokażemy całej szkole na pokazie mody i podczas happeningu ;)