Natalia15 |

cze/12

9

Festiwal 2.0

I już po festiwalu :D Było bardzo fajnie. Odbył się on 1 czerwca. Festiwal rozpoczęto przedstawieniem „Ctrl+Alt+Delete” grupy teatralnej „Alternatywa”, które zajęło II miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej. Potem było losowanie kolejności wszystkich grup. Najpierw wystąpiła grupa kółka dziennikarskiego, potem klasa III gimnazjum, klasa I, a na końcu klasa II gimnazjum. Między przedstawieniami odbywały się występy muzyczne. Wszyscy uczniowie gimnazjum przedstawili swoje efekty pracy w bardzo dobry sposób. Moim zdaniem moja grupa wypadła najlepiej. Po festiwalu w naszej szkole odbył się koncert zespołu „The Sharks”. W zespole na gitarze elektrycznej gra absolwent naszej szkoły. Koncert trwał 40min. Występ był świetny i wszyscy się dobrze bawili. :)

Brak tagów

maj/12

27

Projekt Edukacyjny

Hej ;) Po dłuższej przerwie w końcu postanowiłam, że dodam kolejny wpis. :D Nie dawno wraz z moją koleżanką wykonałyśmy nasze zadanie i wywiązałyśmy się z naszego obowiązku, podobnie jak reszta. Miałyśmy co prawda małe problemy, ponieważ nie mogłyśmy zdobyć informacji przyrodniczych o regionie, ale w końcu nam się udało. Najbardziej podobało nam się fotografowanie miejsc i obiektów przyrodniczych, a później wykonywanie albumu ze zdjęciami. Teraz wraz z uczestnikami kółka dziennikarskiego pracujemy nad przedstawieniem, w którym pokażemy nasze efekty pracy. Nie długo prezentacja projektów na Festiwalu 2.0. Nie mogę się już doczekać! :) To cześć ;)

Brak tagów

mar/12

3

Podpisanie kontraktu

Dnia 27.02.2012r. w godzinach 14.45-13.30 na lekcji kółka dziennikarskiego zostały podpisane kontrakty.  Dotyczyły one zgody na uczestnictwo w projekcie edukacyjnym i wywiązaniu się z podzielonych obowiązków w wyznaczonym czasie. Kontrakt podpisało 9 osób. Celem projektu jest stworzenie przewodnika turystycznego Marzenina i jego okolic. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy dwuosobowe i jedną grupę trzyosobową.  Moja grupa składa się z dwóch osób. Wspólnie z moją koleżanką Paulą Kowalską mamy przydzielone cztery zadania. W marcu 2012 roku zbierzemy informacje przyrodnicze o regionie. W kwietniu tego roku musimy wykonać zdjęcia miejsc i obiektów przyrodniczych i opracować album na temat walorów przyrodniczych regionu. W maju obecnego roku przygotujemy prezentację. Mam nadzieję, że wspólnie z moją koleżanką wywiążemy się z naszego obowiązku. ;)

Brak tagów

sty/12

14

Lekcja z TIK-iem

Dnia 09.01.2012 r. w sali nr. 18 odbyła się lekcja z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej. Na lekcji było obecnych 9 osób z klasy I gimnazjum, uczestniczących w zajęciach kółka dziennikarskiego. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne. Na lekcję uczniowie przygotowali sondę (w formie prezentacji lub nagrywali ją na dyktafon) na temat „Graffiti – szpeci czy upiększa?”. Mieli na to tydzień czasu. Najpierw oglądaliśmy i czytaliśmy wszystkie prezentacje. Potem pani nauczycielka zaprezentowała  nam przykładowe graffiti, które upiększa jak i szpeci i przeczytała wypowiedź czyjeś osoby na ten temat. Na koniec wszyscy podsumowaliśmy całą lekcję i odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czy „Graffiti – szpeci czy upiększa”. Lekcja przebiegała miło i bardzo mi się podobała. Teraz wiemy jak przeprowadzić sondę :)

Brak tagów

sty/12

7

W zacnym gronie

5 stycznia odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów biorących udział w programie szkoła z klasą 2.0. Na spotkaniu omawialiśmy swój kodeks i to, co musimy robić, aby się do niego stosować. Każdy z nauczycieli i z uczniów dostał kartkę. Były tam wypisane kolejno siedem punktów naszego kodeksu. Wszyscy wspólnie omawialiśmy je i wypełnialiśmy poszczególne rubryki.  W ciągu ostatnich tygodni uczniowie klasy II gimnazjum malowali salę 29, tam niedługo zostanie powieszony kolejny projektor w naszej szkole. Myślę, że lekcje przeprowadzane za pomocą multimediów będą bardziej ciekawsze niż dotychczas. :)

Brak tagów

gru/11

15

Debata szkolna

Nasza debata szkolna odbyła się dnia 7 grudnia 2011 r. o godz. 12.15. Debatę organizował zespół dziennikarski pod kierunkiem pani Renaty Wojciechowskiej, natomiast do debaty przygotowywali się wszyscy gimnazjaliści uczestniczący w programie.  Debata szkolna również została przeprowadzona w interesujący sposób. Bardzo zaciekawiły mnie występy wszystkich grup. Były ciekawe pomysły. Ogólnie było bardzo fajnie.

: )

Brak tagów

gru/11

15

Przygotowanie do debaty szkolnej

Tydzień przed debatą szkolną zostały rozdzielone zadania dotyczące części artystycznej. Każda z grup miała swój kodeks i przedstawiała go w wybrany sposób. Moim zadaniem było ułożenie tekstu do danej piosenki, w której znajdą się słowa „efektywność nauczania”. Wybrałam utwór Dody – „Dżaga”. Słowa piosenki to:

Mówią mi, jesteś kimś

Możesz mieć to wszystko bo,

Zawsze dobrze uczysz się.

Mówię wam, tak ma być,

Bo bez tego nie ma nic

Efektywność nauczania…

; )

Brak tagów

gru/11

12

Debata klasowa

     Debata klasowa odbyła się 14 listopada 2011 r. w godz. 12.45 – 15.00 w szkole w pracowni komputerowej. Brało w niej 9 osób uczestniczących w kółku dziennikarskim. Debatę przeprowadziła pani Renata Wojciechowska.  Została ona przeprowadzona w bardzo ciekawy sposób.  Najpierw pani nauczycielka przedstawiła nam siedem dziedzin kodeksu w formie prezentacji. Potem przeprowadziła rozmowę z uczestnikami debaty, a na koniec uczniowie opracowywali poszczególne problemy kodeksu. Pracowaliśmy najpierw w małych grupach potem w dużych. Spotkaliśmy się także po debacie klasowej, aby utworzyć swoją propozycję kodeksu. Ale to w następnym wpisie :)

Brak tagów

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php