Dzień Sportu.

W dniach 26 maja -  1 czerwca nauczyciele zorganizowali prezent dla dzieci.Wszystkie dzieci świetnie się bawiły małe jak i duże.Odbył się tez konkurs  w Piłce Nożnej dla klas IV – VI. Młodsi uczniowie klas I – III uczestniczyli w grach i zabawach. Wszyscy świetnie się bawili
http://www.pinczow.com/spkozubow/adm//data/upimages/sport2.jpghttp://www.pinczow.com/spkozubow/adm//data/upimages/sport1.jpg

Wycieczka do Warszawy

Dnia 22 maja 2013r. klasy 4-6 pojechaliśmy do Warszawy na 3 dni. Wszyscy byli  zadowoleni. Po Warszawie oprowadzała nas  bardzo miła pani przewodnik opowiadało różne legendy  dotyczące naszej stolic. Bardzo dużo Zwiedziliśmy: Ogród Botaniczny w Powsinie, Belweder i pomnik J. Piłsudskiego, Łazienki Królewskie, Trakt Królewski, Stare Miasto – Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Barbakan i mury obronne, Centrum Nauki Kopernik, Multimedialny Park Fontann , zoo i Stadion Narodowy. Było bardzo fajnie wszyscy byli bardzo zadowoleni i zachwyceni,że tak dużo mogliśmy zobaczyć w naszej stolicy  Warszawie 

http://www.pinczow.com/spkozubow/adm//data/upimages/wawa3.jpghttp://www.pinczow.com/spkozubow/adm//data/upimages/wawa2.jpg

Dzień Mamy :)

27 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel,z okazji dnia matki.Uczniowie z naszej szkoły przygotowali piękne piosenki i wierszyki. Mamy obdarowane były  słodkimi upominkami. Mamy dzieci były bardzo zadowolone nawet dzieci z młodszych klas postarały się na szóstkę z plusem.Ten dzień dla mam był wyjątkowy.
apelapelhttp://www.spkozubow.pinczow.com/images/galeria/mam11.jpg

Światowy Dzień Ziemi

Z okazji tego dnia moja szkoła przygotowała program artystyczny. Były wiersze i piosenki mówiące o tym, jak należy dbać o naszą planetę i dlaczego to jest takie ważne. Program ten był zaprezentowany 22 kwietnia, natomiast 23 kwietnia zrealizowaliśmy nasz plan  w praktyce i sprzątaliśmy naszą najbliższą okolicę. W sprzątanie świata zaangażowały się również przedszkolaki, które zadanie wykonały na 6.

 

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

22 marca grupa naszych etnologów uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych.Nasi uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia artystyczne prezentowali innym wykonanie wielkanocnych kurczaczków, obserwowali i samodzielnie próbowali ozdabiać jajka poprzez oklejane, drapane, ozdabiane piórami i cekinami. Uczyli się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne. Umiejętność robienia ozdób świątecznych zawdzięczają  rodzicom.  Bardzo dużo  nauczyliśmy się z warsztatów.Robiliśmy też ozdoby z masy solnej ,wszystkim ta zabawa się spodobała a zrobione ozdoby zabieraliśmy  do domu.

Więcej zdjęć z warsztatów na stronie: http://www.pinczow.com/news/display.php?ID=5516

Powitanie wiosny !

21 marca uczniowie naszej szkoły ,pożegnali zimę i przywitali wiosnę. W tym celu wybrali się na wycieczkę na pobliski mostek nad rzekę.W uroczysty sposób pożegnano zimę która odpłynęła w szeroką dal, aby powrócić za rok.Na wycieczkę poszli  wszyscy uczniowie i  cieszyli się z powitania wiosny.  

Topienie Marzanny

Wielkanoc :)

W dniu 22 marca dokonano rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski „Najpiękniejsza Palma i Kartka Wielkanocna”.Większość prac była pomysłowa i oryginalnie wykonana, miały swoją unikatową specyfikę i w każdą włożono wiele serca.

Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna:

w kategorii klas I – III

I miejsce – Klaudia Niedziela
II miejsce – Roksana Fijałkowska
III miejsce – Kinga Wojciechowska

Konkurs

w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Klaudia Radziejewska
II miejsce – Natalia Dąbrowska
III miejsce – Anna Pytel

Konkurs

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna:

I miejsce – Martyna Gajos
II miejsce – Roksana Fijałkowska
III miejsce – Klaudia Niedziela

Konkurs

Dzień Kobiet:*

W piątek, 8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię podczas której odbyły się wybory „Miss Szkoły 2013”.Ostatecznie wyboru najpiękniejszej dokonała licznie zgromadzona publiczność składająca się z wszystkich chłopców i nauczycieli. Koronacji najpiękniejszych dziewcząt dokonała p. dyrektor Grażyna Wierzba, która również w imieniu wszystkich dziewcząt podziękowała chłopcom za życzenia i wspaniałą zabawę. Ja miałam numerek 3. 

Walentynki :)

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.:)

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami :)

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowieczaEuropa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Pierwowzorem walentynek było starorzymskie święto: Luperkalia.

Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak KupidynErosPan czy Juno Februata.

Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 1415 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody[2][3].

Z kolei Brytyjczycy uważają to święto za własne z uwagi na fakt, że rozsławił je na cały świat sir Walter Scott żyjący w XVIII wieku.

Walentynki w Polsce

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Bibliografia http://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki

: