RSS Feed

Eksperymenty w klasie Ic, czyli „Mali badacze- eksperymenty na każdą porę roku”

5 czerwca 2015 by Anna Granatyr-Spychała

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Uczniowie klasy I c realizowali od kwietnia do maja projekt: „Mali badacze –  eksperymenty na każdą porę roku”. W czasie niezwykłych lekcji przyrody, chemii, fizyki – wszystko w jednym uczniowie obserwowali wiele niezwykłych doświadczeń, które następnie  omawialiśmy i wyjaśnialiśmy co się stało, jaka zaszła reakcja.

Natomiast publiczna prezentacja projektu „Mali badacze- eksperymenty na każdą porę roku” odbyła się 2 czerwca 2015r w ramach szkolnego festiwalu Szkoły 2.0. Jej odbiorcami byli uczniowie klasy I a. Przygotowaliśmy wystawę w klasie. Wymagało to od nas przygotowania tak klasy, aby wszyscy mogli zobaczyć to, co chcemy pokazać uczniom klasy Ia. Niezwykła lekcja przyrody, chemii, fizyki – wszystko w jednym, zaczęła się od zaprezentowania doświadczenia „Magiczny atrament”, następnie przeprowadziliśmy doświadczenia „Tańczące zapałki”, „Wulkan”, „Duch w butelce”, „Czy balon można nadmuchać inaczej?, „Rakieta”,  „Magiczny balon”. Każde doświadczenie wywoływało ogromne zaskoczenie i podziw ze strony naszych gości. Goście zadawali liczne pytania dotyczące danego doświadczenia  a uczniowie i nauczyciel klasy Ic udzielali odpowiedzi i wyjaśniali co się stało, jaka zaszła reakcja itp. Zorganizowanie zajęć w ramach szkolnego festiwalu Szkoły 2.0 dało możliwość podzielenia się z zaproszonymi gośćmi naszym projektem, który wzbudził wiele pozytywnych emocji a co najważniejsze pobudził do działania i poszukiwania innych ciekawych doświadczeń. Obserwując zachowanie dzieci, można stwierdzić, że takie działania, projekty, lekcje mają sens.

Galeria zdjęć „Eksperymenty z klasą Ic”  

Doświadczenie „Magiczny atrament”

YouTube Preview Image

Doświadczenie „Tańczące zapałki”

YouTube Preview Image

Doświadczenie „Wulkan”

YouTube Preview Image

Doświadczenie „Duch w butelce”

YouTube Preview Image

 


3 komentarzy »

 1. Jolanta Rudka pisze:

  Wspaniała lekcja, Gratuluję!

 2. aleksandraszk pisze:

  Serdecznie witam :)
  Całkowicie magiczne i odlotowe doświadczenia! Cieszą oko, zaskakują i inspirują!
  Brawo!!

  Pozdrawiam
  Ola
  Szkoła z Klasą 2.0
  aleksandraszk ostatnio opublikował…Blogi SzK 2.0 w liczbachMy Profile

 3. Nikola pisze:

  Bardzo ciekawa lekcja! Te eksperymenty musiały bardzo podobać się pierwszakom. Pozdrawiamy z Drawska Pomorskiego.

  Nikola i Damian
  Tu link do nas:http://blogiceo.nq.pl/drawscyodkrywcy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge