Warsztaty w szkolnej modelarni

Posted by natalia_m3poczta.onet.pl in Bez kategorii | 5 Comments

Na kolejnych warsztatach w modelarni Pan Jacek Kucharski oraz Pan Jerzy Kuźnierski opowiedzieli i pokazali nam czarną skrzynkę, która rejestruje parametry lotu samolotu.

Panowie opowiedzieli, że czarne skrzynki skonstruowane są tak, by były zdolne przetrwać katastrofę. Skrzynka powinna być odporna na przeciążenia rzędu 3400 g (33 km/s2), przez czas 6,5 ms. Wytrzymuje nacisk pięciu ton i posiada zautomatyzowany nadajnik do podwodnej lokalizacji, emitujący sygnał przez 60 dni.
Wynalazcą czarnej skrzynki był Dave Warren. Niegdyś informacje zapisywane były w postaci rowka żłobionego w przesuwającej się taśmie aluminiowej. Obecnie większość skrzynek posiada zapętloną taśmę magnetyczną. Najnowsze czarne skrzynki zapisują dane w pamięci w układach scalonych.

Oczywiście nie zabrakło garści informacji jak zbudować najprostsze modele samolotów w tym rzutek, czyli modeli, które rzuca się w górę. Pan Jerzy Kuźnierski pokazał nam modele, które zostały zrobione w ostatnim czasie.

5 6 20150317_135101 120150317_135327 27832

5 Responses to Warsztaty w szkolnej modelarni

 1. Justyna CEO says:

  Bardzo ciekawy temat, chętnie dołączyłabym do Waszej grupy na tych zajęciach :) Czy Was też ten temat wyjątkowo zaciekawił?:)

 2. natalia_m3poczta.onet.pl says:

  O tak dzieci z wielką uwagą wysłuchały wszystkiego co Panowie mówili Wszystkie zajęcia w szkolnej modelarni są niezwykle ciekawe!

 3. Justyna CEO says:

  A czy w takim razie są to jakieś zajęcia cykliczne ?:)

 4. natalia_m3poczta.onet.pl says:

  Staramy się razem z Panem Kucharskim opowiedzieć i pokazać dzieciom jak najwięcej. Wizyty w szkolnej modelarni odbywają się mniej więcej raz w tygodniu. Uczniowie mają możliwość przychodzenia do szkolnej modelarni prawie codziennie na zajęcia i wykonać własnoręcznie swój model samolotu.

 5. Kasia says:

  Super pomysł na zajęcia dla dzieci. Szkoda, że tylko w nielicznych szkołach organizowane są takie zajęcia. Modelarstwo to piękne hobby, na długie lata.
  Kasia ostatnio opublikował…Najtańszy sklep modelarskiMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge