Mój tygodniowy plan medialny.

Posted by natalia_m3poczta.onet.pl in Bez kategorii | 2 Comments

Na ostatnich zajęciach zajęliśmy się naszym planem medialnym. Naszym pierwszym zadaniem było niewypełnienie tabeli, w której umieściliśmy informacje jak korzystaliśmy z mediów w ostatnim tygodniu. Po wykonaniu zadania wspólnie zastanowiliśmy się czego szukamy w mediach: rozrywki, edukacji, informacji, itp. Każdy miał za zadanie ustalenie priorytetów na następny tydzień, co będziemy oglądać, czego będziemy szukać w internecie i ile czasu na to przeznaczymy. Zastanowiliśmy się które ze stron internetowych nas rozczarowały, a które uznajemy za wartościowe i im chcemy przeznaczyć większą ilość czasu. To samo zadanie wykonaliśmy jeśli chodzi o gazety, czasopisma i telewizję. Pracą domową było wypełnienie kolejnej tabeli, którą wypełnialiśmy przez następny tydzień.

Wielu z nas zmieniło swoje przyzwyczajenia. Zorientowaliśmy się że dużo czasu spędzamy oglądając programy telewizyjne, które nas w ogóle nie interesują, tracimy czas na przełączaniu kanałów. Zbyt dużo czasu spędzamy na portalach społecznościowych, z których nic nie wynosimy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zmiana jest konieczna by nasz czas spędzony w internecie czy podczas oglądania telewizji nie był czasem straconym a rozwijał nas wszechstronnie.

20150428_14015920150428_14020820150428_14021320150428_14263120150428_14013620150428_142628

2 Responses to Mój tygodniowy plan medialny.

  1. Justyna CEO says:

    Bardzo mnie cieszy to, że znaleźliście czas żeby przyjrzeć się bliżej samym sobie i swoim nawykom. Pomaga to nam się rozwijać i starać się coraz lepszymi :) Bardzo mnie ciekawi jakie strony internetowe uznajecie za wartościowe i warte częstszych odwiedzin?:)

  2. natalia_m3poczta.onet.pl says:

    Uczniowie wymienili mnóstwo takich stron, ja osobiście staram się przemycić uczniom takie strony by mogli się rozwijać twórczo, by nauczyły się poprzez zabawę bezpiecznie korzystać z internetu :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge