Recenzje filmu, który obejrzałyśmy

To jest pierwsza recenzja:

Recenzja filmu pt.:”Mój Biegun”

Film, który obejrzałam to „Mój Biegun”. Jest on oparty na faktach autentycznych .

Opowiada on historię Janka Meli, który zdobył biegun w 2004r. Odtwórcą głównej roli był Maciej Musiał. Uważam, że aktorzy sprostali zadaniu. Gra aktorów w tym filmie jest na dobrym poziomie, a reżyserowi udało się sprostać wyzwaniu.

Film ten mnie bardzo wzruszył. Jego głównym celem jest walka z przeciwnościami. Mimo wszystko trzeba sobie wyznaczyć cel i do niego dążyć. Gorąco zachęcam do obejrzenia.

To druga:

Recenzja filmu pt.: ,,Mój Biegun”

Film ten jest oparty na faktach z życia Jasia Meli.

Reżyser tej produkcji Pan Marcin Głowacki bardzo postarał się i stworzył interesujący film. Aktorzy także  wykazali swoje  zaangażowanie i zagrali perfekcyjnie swoje role. Jaś Mela, którego w tym filmie gra Maciej Musiał też pomagał w realizacji tej produkcji. Mógł podpowiedzieć, doradzić aktorom, jak zagrać, aby oddać większą autentyczność opowiadanych wydarzeń.

Uważam, że ten film jest ciekawy i porywający. Zachęcam do obejrzenia go.

Przepraszamy, ale mamy tylko dwie recenzje. Niestety pozostałe dwie nie dotarły z powodów technicznych.

 

TOP LISTA reżyserów

Z tym zadaniem był  mały problem, cała nasza grupa kierowała się tytułem filmów a nie nazwą autora, czy reżysera, ale po długim myśleniu i naradzaniu się podjeliśmy wybór na naszą, jedyną w swoim rodzaju TOP LISTĘ GRUPY KLIF. Mamy nadzieję, że się spodoba i spotka z akceptacją :)

1. Na pierwszym miejscu pojawił się Bogusław Linda. Pojawił się na tej liście przez wyreżyserowanie filmu: „Sezon na leszcza”

2. Na drugim miejscu znalazł się Jan Batory dzięki filmowi „O dwóch takich co ukradli księżyc”

3. Na trzecim miejscu: Jerzy Hoffman – za Trylogię a w szczególności za „Ogniem i mieczem”

4.

TOP LISTA reżyserów

Z tym zadaniem był mały problem, cała nasza grupa kierowała się tytułem filmów a nie nazwą autora, czy reżysera, ale po długim myśleniu i naradzaniu się podjeliśmy wybór na naszą, jedyną w swoim rodzaju TOP LISTĘ GRUPY KLIF. Mamy nadzieję, że spotka się z akceptacją:)

1. Na pierwszym miejscu pojawił się Bogusław Linda. Pojawił się na tej liście dzięki wyreżyserowaniu filmu: „Sezon na leszcza”

2. Na drugim miejscu znalazł się Jan Batory dzięki filmowi „O dwóch takich co ukradli księżyc”

3. Na trzecim miejscu – Jerzy Hoffman za reżyserię Trylogii a w szczególności: „Ogniem i mieczem”.

 

TOP LISTA reżyserów

10. „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy
9. „Szatan z siódmej klasy” w reżyserii Kazimierza Tarnas
8. „Most do terabithii” w reżyserii Gábor Csupó
7. „Mój biegun” w reżyserii Marcina Głowackiego
6. „Trzy metry nad niebem” w reżyserii Fernando Gonzalez Molina
5. „Harry Potter i Kamień filozoficzny” w reżyserii Chris Columbus
4. „Gwiazd naszych wina” w reżyserii Josh Boone
3. „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” w reżyserii Andrew Adamson
2. „LOL Laughing Out Loud” w reżyserii Lisa Azuelos
1. „Titanic” w reżyserii James Cameron

 

 

TOP LISTA reżyserów i reżyserek

 

Z tym zadaniem był mały problem, cała nasza grupa kierowała się tytułem filmów a nie tym, kto jest reżyserem. Jednak po długich przemyśleniach i naradzeniu się, dokonaliśmy wyboru na naszą, jedyną w swoim rodzaju TOP LISTĘ GRUPY KLIF. Mamy nadzieję, że się spodoba i spotka z aprobatą innych widzów :)

10- Reżyser Jan Komasa - film: „Sala samobójców”

9- Reżyser Kazimierz Tarnas – film: „Szatan z siódmej klasy”

8- Reżyser Gábor Csupó -film: „Most do terabithii”

7- Reżyser Marcin Głowacki – film: „Mój biegun”

6- Reżyser Fernando Gonzalez Molina – film: „Trzy metry nad niebem”

5- Reżyser Chris Columbus – film: „Harry Potter i Kamień filozoficzny”

4- Reżyser Josh Boone – film: „Gwiazd naszych wina”

3- Reżyser Andrew Adamson – film: „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”

2- Reżyser Lisa Azuelos - film: „LOL”Laughing Out Loud

1- Reżyser James Cameron – film: „Titanic”

Trochę o naszej gminie.

W tym wpisie chcemy opowiedzieć o naszej Gminie, co warto zobaczyć w Gminie Bolesław i nasze przygody związane z tymi pamiątkowymi miejscami. Zacznijmy od Staropolskiego Dworku w Krzykawce. Dwór pochodzi z 1724 r. Czyli jego historia ma 290 lat, jest bardzo, bardzo stary. Więcej informacji znajduje się tutaj:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dw%C3%B3r_w_Krzykawce

W Dworku organizowane są coroczne letnie plenery malarstwa. Przyjeżdżają tutaj artyści malarze oraz młodzi, początkujący artyści. Na koniec takiego pleneru organizowane są wystawy dzieł w trakcie, których można zakupić obrazy. Artyści nie tylko malują, ale również rzeźbią. Rzeźby również można zobaczyć na wernisażu a niektóre z nich pozostały na placu przy Dworku.

W środku budynku jest pracownia ceramiczna i papieru czerpanego, w której odbywają się zajęcia indywidualne oraz grupowe.

Oprócz tego mamy tutaj również bibliotekę, prowadzone są koła plastyczne i historyczne, które cieszą się uznaniem nie tylko uczniów naszej Gminy, ale również gości przyjeżdżających z naszych okolic.

Każdego roku w ferie zimowe oraz w trakcie wakacji organizowane są półkolonie, które także cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież wspólnie spędzają czas, uczą się, bawią, grają na instrumentach, śpiewają. Organizowane są spotkania z różnymi interesującymi osobami oraz Instytucjami, na przykład ze Strażą Pożarną, Policją, Wojskiem czy podróżnikami. Osoby te dzielą się z nami swoim doświadczeniem oraz pomagają nam zrozumieć sens i cel ich pracy. Są też organizowane wycieczki. Zimą są to wyjazdy na narty lub lodowisko. Latem wycieczki w góry. Półkolonie w Dworku możemy polecić każdemu, tutaj nikt nigdy się nie nudzi.

Warto jeszcze dodać, że zostało również zagospodarowane poddasze Dworku, to jest ponad 120 metrowej powierzchni wystawienniczej. Powstała tutaj galeria malarstwa i rzeźby wystawy zdjęć. Są też pokazy innych rękodzieł, jak na przykład ręcznie robione bombki i ozdoby choinkowe, czy ozdoby na stół Wielkanocny.  Działa tutaj również Centrum Legendy Polskiej, które popularyzuje historię i tradycję naszego regionu. Są organizowane spotkania miłośników historii.

W ostatnim czasie był również zbudowany na placu przy Dworku plac zabaw dla dzieci oraz duża altana z ławami i stołami - pośrodku, której jest grill. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, głównie jest to możliwość do wspólnych spotkań oraz długich dyskusji.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy odwiedzić nasz Dworek.

A tutaj zdjęcie:

Poniżej kolejna informacja o naszej okolicy:

Francesco Nullo patron naszej szkoły. Urodził się 1 marca 1826 r.

W kwietniu 1863 przybył z Włoch do Krakowa. Mianowany został przez Rząd Narodowy generałem.

3 maja na czele Legii Włosko-Francuskiej przekroczył granicę Królestwa Polskiego pod Krzeszowicami. Pierwsze starcie było pomyślne dla Nulla, pokonał oddziały rosyjskie pod Podłężem.

Zginął w bitwie pod Krzykawką 5 maja 1863. Został pochowany na cmentarzu w Olkuszu.

Aktualnie co roku 5 maja obchodzimy rocznicę śmierci Pułkownika Francesco Nullo. Na Polanie Podlaska przy pomniku Fr. Nullo spotykają się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz przedstawiciele Rady Gminy, Sołectw oraz Powiatu Olkuskiego. Odwiedzają nas również reprezentanci Towarzystwa Przyjaciół Włoch z Krakowa. Była również delegacja uczniów ze szkoły we Włoszech. W trakcie tych obchodów są przemówienia oraz składamy kwiaty przy pomniku. Zawsze mamy przygotowany program artystyczny, często są to widowiska literacko-muzyczne. W 150 rocznicę śmierci Fr. Nullo była również odegrana rekonstrukcja bitwy powstania styczniowego. Było to przepiękne widowisko, które uzmysłowiło nam, w jakich warunkach i w jakich okolicznościach zginął nasz bohater Fr. Nullo.

To miejsce również warto zwiedzić przejeżdżając prze naszą okolicę. Można tutaj odpocząć od huku i hałasu ulicznego. W ciszy i skupieniu wśród drzew i krzewów zrobić sobie krótki historyczny spacer.

I to wszystko na dzisiaj. Serdeczne pozdrowienia od Wiktorii, Emilii, Kornelii, Kingii i Anny

 

Poznajmy się!

W pierwszym wpisie nie opowiedziałam o sobie i o moich koleżankach z kursu jak i z klasy. Dlatego też, opowiem teraz.  Poznajcie Emilię ma 11 lat chodzi do 5 klasy szkoły podstawowej jest bardzo miłą i i zawsze chętną do zrobienia czegoś pożytecznego osobą. Http://www.facebook.com/emilka.pyz.1?ref=ts&fref=ts -    to jest  Jej facebook. Następną uczestniczką kursu jest Ania, która jest bardzo miłą i mądrą dziewczyną ( jest jedną z najmądrzejszych osób w 5 klasie ), więc dlatego powierzamy jej często odpowiedzialność ( jest szefową tego modułu ).  http://www.facebook.com/profile.php?id=100007540367115&fref=ts-   to jest Jej facebook. Teraz Kinga: jest wesołą i zawsze pełna pozytywnej energii http://www.facebook.com/KingaSzlezak?fref=ts- poznajcie ją to jest Jej facebook. A teraz Kornelia, Kornelia jest cichą osobą, ale tylko na pozór, jest na prawdę przemiłą i koleżeńską osobą. Kornelia niema FACEBOOKa. A na końcu ja Wiktoria http://www.facebook.com/wiktoria.kaliwoda?fref=ts- to jest mój facebook. Poznajcie również naszą nauczycielkę języka Polskiego http://www.facebook.com/natasza.pi?fref=ts- to jest jej facebook. A to jest strona naszego klubu KLIF. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych profili na FACEBOOKu i strony KLIFU.

Serdeczne pozdrowienia przesyłają: Emilia, Wiktoria, Kornelia, Kinga i Anna.

Dzień dobry!

Witamy na naszym blogu Niebieskie Migały. Blog został stworzony na potrzeby akcji „Filmoteka szkolna. Akcja!”. Nasza grupa to nr 4 GRUPA KLIF. Serdecznie zapraszamy do poznania nas http://dobrzeuczymy.ceo.nq.pl/?id=319, tutaj znajdziecie informacje dotyczące nas, naszej szkoły i nauczycielki, przewodniczki w tajemniczym i ciekawym świecie filmów naszej ulubionej pani Magdaleny Pichlak.

Uczestnicy kursu GRUPY KLIF Wiktoria, Emilia, Anna, Kinga, Kornelia.