right_side

Program

  • Akademia uczniowska

Szkoła

  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nielubi, Nielubia
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 5269 razy

Lista blogów użytkownika

Informuj o wpisach


Kategorie

Archiwa

Data 13 sty 2012 Kategoria: Akademia uczniowska

Działania grupy A :)

Grupa A pracowała nad problemem : ,,Jak mamy wybrać bank, w których chcemy wziąć kredyt?” Kilka osób zebrało ulotki w bankach.Korzystając z danych podanych na ulotkach, wybierali najlepszą ofertę bankową. Nasz kolega robił makietę banku. Wszystkie obliczenia, zdjęcia oraz pytania, które zadawali sobie podczas wykonywania projektu dołączyli do głównej prezentacji multimedialnej, którą tak jak grupa B i C zaprezentują na spotkaniu z nauczycielami, uczniami oraz rodzicami.

Pozdrawiam, Ada ;)
Data 12 sty 2012 Kategoria: Akademia uczniowska

Fotki ;D

Hej . ;)

Przeglądając blogi innych uczestników doszłam do wniosku, że czegoś tu u nas brakuje… Tak są to zdjęcia! ;) dlatego tą notkę chciałabym poświęcić kilku zdjęciom, które zrobiliśmy podczas naszej pracy :)

* Zdjęcia zawierają prawa autorskie. Kopiowanie zabronione!! :)

Data 12 sty 2012 Kategoria: Akademia uczniowska

Grupa projektowa B również działa! :D

Ewelina, Asia, Krystian  i Łukasz z grupy projektowej B postanowili udowodnić, że kupowanie obuwia po sezonie jest bardziej opłacalne niż w trakcie sezonu. W tym celu Krystian wykonał rysunek ilustrujący nasze działania. Dziewczyny zrobiły modele butów na każdą porę roku i również  wykonały obliczenia procentowe potrzebne do wyliczenia obniżki cen. Wszystko czego się dowiedzieli  zapisaliśmy w prezentacji multimedialnej, którą przedstawimy na zebraniu z rodzicami, nauczycielami oraz uczniami. :)


pozdrawiamy i życzymy wszystkim owocnej pracy ;)

Ada ;)

Data 12 sty 2012 Kategoria: Akademia uczniowska

Działamy ! :)

Jesteśmy właśnie w trakcie prowadzenia projektu. Blog niestety zaczęliśmy prowadzić troszkę późno, ze względu na problemy techniczne. ehh.. Ale jest już wszystko ok i cieszymy się bardzo, że możemy podzielić się z wami naszą pracą oraz tym, co przeżyliśmy w trakcie trwania projektu Akademia Uczniowska.  A więc wszystko mamy już prawie gotowe.  ;) Projekt w naszej grupie zaczęliśmy od wspólnego spotkania i burzy mózgów. Ostatecznie wybraliśmy problem ” Jak obliczyć różnicę cen w procentach?”. Po wybraniu problemu zaczęliśmy się zastanawiać nad realizacją projektu. Postanowiliśmy, że różnicę cen w procentach ukażemy na przykładzie sałatki warzywnej. Po znalezieniu odpowiedniego przepisu wybraliśmy się do dwóch sklepów: małego sklepiku wiejskiego oraz do dużego miejskiego marketu, aby spisać ceny produktów potrzebnych do wykonania sałatki. Ceny oraz ich różnicę przedstawiliśmy w tabeli. Korzystając z tabeli obliczyliśmy, różnicę procentową całej sumy sałatki wykonanej z produktów zakupionych w obu sklepach, doliczając do ceny produktów z dużego marketu cenę za autobus, którym musielibyśmy pojechać, aby dostać się do miasta. Następnie z tych obliczeń wyciągnęliśmy wniosek, że mniej zapłacimy kupując produkty w małym sklepie wiejskim, niż w markecie. Wszystkie obliczenia, tabelę oraz zdjęcia, które wykonaliśmy w trakcie pracy nad projektem umieściliśmy w prezentacji multimedialnej, którą zaprezentujemy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom na spotkaniu podsumowującym naszą ciężką pracę. Prezentacja dopięta jest na ostatni guzik a scenariusz w trakcie pisania :)

Notkę napisała Ada ;)

Pozdrawiamy ;)

Data 12 sty 2012 Kategoria: Akademia uczniowska

Witamy .;)

Hej ;)
Na samym początku chcielibyśmy wyjaśnić na czym polega nasz projekt ;) Powadzimy jeden scalony projekt, aczkolwiek każda z grup realizuje inny problem. Temat główny to: ,,Procenty wczoraj, dziś i jutro”.  Każda z grup chciała pokazać uczniom jak ważną rolę odgrywają procenty w życiu codziennym. Myślę, że udało nam się to osiągnąć, gdyż uczniowie są bardzo zainteresowani naszą pracą :)


pozdrawiam, Ada ;)

css.php