wszystko jest stanem umysłu .

Szkolna publikacja.

Dnia 29.05. b.r. spotkaliśmy się na około 1,5 godziny całym gimnazjum w celu opublikowania projektów wszystkich grup. Moja grupa przedstawiała nasz projekt jako 3, czyli ostatnia klasa. Każda grupa opowiadała jak wpadła na pomysł realizacji projektu, z czym miała trudności i jak wyglądała nasza praca nad nim. Oprócz tego nauczyciele i ciekawi uczniowie zadawali nam pytania, które dotyczyły naszych wypowiedzi. Po słownej prezentacji, przedstawiliśmy fizyczne efekty naszego projektu, czyli puściliśmy spot reklamowy naszej szkoły na tablicy interaktywnej, aby wszyscy mogli go obejrzeć i ocenić. Dobrze się bawiliśmy, wszystkim się podobało, zebraliśmy dużo pochwał i „wpadło” parę pozytywnych ocen z informatyki i zachowania. :)

Pozdrawiam, klamciaa.

autor: klamciaa katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Publikacja.

Witacje! Wreszcie nadszedł czas, abyśmy opublikowali swój projekt.
A więc tutaj dajemy link do spotu reklamowego naszej szkoły i jednocześnie efektu naszej pracy:
http://youtu.be/4-GUqPVLod0
W skład naszego zespołu weszło 6 osób:
reżyseria: Klaudia Lis
zdjęcia: Magdalena Dwornik, Aleksandra Jaworek
muzyka: Klaudia Guca, Konrad Mrozowicz
montaż: Marta Joostberens
Nasz projekt zaprezentowaliśmy w postaci krótkiego filmu wykonanego kamerą i obrabianego częściowo w programie Avidemux 2.5.6,  a oficjalna wersja została „posklejana” w programie Windows Live Movie Maker. Założeniem naszego projektu było ukazanie jednego dnia z życia ucznia naszego gimnazjum. Przed rozpoczęciem filmowania spotkaliśmy się całym zespołem i wymieniliśmy różne pomysły dotyczące wykonania projektu, po czym wykonaliśmy plan działań. Od tamtej pory spotykaliśmy się co jakiś czas na filmowanie ujęć pozaszkolnych, a w szkole filmowaliśmy wszystko co się ruszało. Gdy już mieliśmy potrzebne nam materiały, podzieliliśmy całe wideo na pojedyncze sceny, które później obrabialiśmy i „sklejaliśmy” w jedną całość. Największy problem sprawiła nam właśnie obróbka filmu, wstawianie muzyki itp. Jednak łatwo poradziliśmy sobie z tym szukając pomocy w internecie. Dzięki temu projektowi nauczyliśmy się współpracy, korzystania z przydatnych programów do obróbki audio, wideo oraz zdjęć i oczywiście przy okazji dobrze się bawiliśmy. Gdybyśmy mieli podobne zadanie w przyszłości nie zostawialibyśmy jedynie wszystkiego  na ostatnią chwilę. Po napisach końcowych do spotu dołączyliśmy mały offstage, czyli kilka śmiesznych scen z planu filmowego. :) Zapraszamy do oglądania!
Pozdrawiam, klamciaa.

autor: klamciaa katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Wielkie przygotowanie.

Witajcie! Nasza grupa jest w trakcie przygotowania projektu Szkoły z klasą 2.0 a mianowicie spotu reklamowego naszej szkoły. Uczniowie naszego gimnazjum ładnie się uśmiechają i pomagają nam w tworzeniu i ukazaniu jednego dnia z życia szkoły oczami ucznia. Praca wre, filmujemy codziennie wszystko co się rusza. Do końca tego tygodnia filmik pojawi się na youtube, a link do niego w poście na naszym blogu. Już serdecznie zapraszamy do oglądania! Pozdrawiam, jaworr.

autor: jaworr katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Ocena programu po dwóch miesiącach.

Po dwóch miesiącach użytkowania z komputerów osobistych na lekcjach i przerwach oraz platformy informacyjnej zdania ludzi się podzieliły. Niektórzy uważają, że pomysł z platformą informacyjną jest bardzo trafny, gdyż można wiele ćwiczeń, prac oraz materiałów wysłać nauczycielowi bezpośrednio przez internet. Inni twierdzą jednak, że oprócz papierowych prac zadawanych nam w szkole, dostajemy „gratisowo” te zadane przez internet, przez co ilość naszego czasu wolnego skraca się. Wszyscy natomiast są jednakowego zdania co do korzystania z urządzeń elektronicznych w szkole. Jest nam to bardzo pomocne oraz wygodne, przez co każdy dzień w szkole jest ciekawszy, a przerwy nas nie nudzą. Teraz mamy za zadanie przygotować się do kolejnego projektu programu Szkoła z klasą 2.0, a mianowicie stworzenia spotu reklamowego naszej szkoły.  Spotykamy się właśnie, i zdajemy wam relacje na żywo z organizacji i przygotowania scenariusza. Spot wkrótce po przygotowaniu pojawi się na blogu oraz youtube i mamy nadzieję, że się spodoba. Pozdrawiam, gukki.

autor: gukki katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Ocena programu.

Nauczyciele prosili nas o ocenę platformy informacyjnej i możliwości użytkowania komputerów w szkole od 3 stycznia 2012. Uczniom generalnie podoba się korzystanie z platformy umieszczonej w dzienniczku. Potwierdzają to ich wypowiedzi: „Platforma, z której korzystamy, jest bardzo przydatna i ułatwia nam pracę w szkole. ” – Marta, „Dodatkowa platforma umieszczona w dzienniczku internetowym jest bardzo wygodna.” – Magda. Natomiast uczniowie, którzy przynoszą do szkoły komputery, generalnie są zadowoleni z możliwości korzystania z nich. Są jednak tacy, którzy uważają, że przydają się tylko na niektórych lekcjach. „Bardzo wygodnie jest korzystać z komputerów w szkole, ale niestety na przedmiotach ścisłych  jest łatwiej zapisać notatkę w zeszycie niż w komputerze.” – Klaudia Guca, „Używanie komputerów jest wygodne i ułatwia znacząco pracę na lekcji.” – Ola. Pozdrawiam, magd.

autor: magd katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Szkolna debata.

Szóstego grudnia całe gimnazjum razem z trójką naszych nauczycieli zebrało się w sali gimnastycznej, aby omówić jakie zmiany mają zajść w naszej szkolę dzięki programie Szkoła z klasą 2.0. Debatę rozpoczął mgr Dariusz Gałka, który przedstawił nam propozycje zmian w naszej szkole. Po przeczytaniu naszych postulatów, całą grupą razem z nauczycielami zadecydowaliśmy, które zmiany są możliwe do wykonania i jakie mają one przynieść korzyści dla nas jak i dla szkoły. Wspólnie głosowaliśmy i wybraliśmy najważniejsze postanowienia, które zostaną wykonane w najbliższym czasie, czyli m. in. założenie Wi-Fi w każdej z klas gimnazjalnych, możliwość przynoszenia własnych laptopów do szkoły w celach edukacyjnych oraz platforma na stronie szkoły gdzie są udostępniane notatki, prace domowe i dodatkowe informacje dla uczniów. Na debacie zapoznaliśmy się również z treścią kodeksu i karami, których skutkiem jest nieprzestrzeganie punktów regulaminu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania oraz wprowadzenie w życie naszych postulatów. Pozdrawiam 2times.
autor: 2times katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Debata klasowa.

Parę dni po pierwszym spotkaniu organizacyjnym  nasza klasa (tj. klasa 3 gimnazjum) spotkała się aby ustalić szczegóły projektu i wnieść swoje propozycje co do zmian w szkole i jej funkcjonowaniu. Zebranie prowadził mgr Dariusz Gałka. Na początek przeprowadziliśmy debatę na temat propozycji zmian w naszym gimnazjum, które chcielibyśmy wprowadzić apropo projektu Szkoła z klasą 2.0. Następnie dyskutowaliśmy na temat możliwości wprowadzenia ich w życie i kodeksu zasad dotyczących tych właśnie zmian oraz wszelkich kar związanych z niewywiązywaniem się z niego. Przy okazji ustaliliśmy datę ogólnoszkolnej debaty, na  której postulaty nasze oraz innych klas zostaną przedyskutowane i zaakceptowane bądź odrzucone i na które z niecierpliwością czekaliśmy. Pozdrawiam, joost.

autor: joost katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Wprowadzenie + spotkanie organizacyjne.

Pod koniec listopada całe nasze gimnazjum spotkało się z trójką nauczycieli, a mianowicie z mgr Dariuszem Gałką, mgr Robertem Górniakiem oraz mgr Joanną Waszkowską w celu wprowadzenia nas w program Szkoła z klasą 2.0. Zapoznaliśmy się z głównymi celami i regulaminem programu oraz podzieliliśmy naszą szkołę na klasowe grupy prowadzące blogi. Każda grupa ma swojego lidera, który ma na celu dbanie o wywiązywanie się z obowiązków swojej grupy oraz zaprowadzanie ogólnego „ładu i składu”. Teraz pora na przedstawienie naszej grupy składającej się z połowy, czyli sześciu osób, klasy trzeciej gimnazjum. Jestem jej liderem, nazywam się Klaudia Lis i będziecie mnie znali pod pseudonimem ‚klamciaa’. Oprócz mnie pisać tu będzie jeszcze Marta Joostberens (‚joost’), Magda Dwornik (‚magd’), Klaudia Guca (‚gukki’), Aleksandra Jaworek (‚jaworr’) oraz Konrad Mrozowicz (’2times’). Mamy nadzieję, że nasz blog będzie inspiracją dla wielu osób oraz miejscem, w którym znajdzie się ciekawe informacje i ciekawostki, Pozdrawiam, klamciaa.

autor: klamciaa katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php