Szkoła z klasą 2.0 w ZS10 w Zabrzu

Blog w pełni poświęcony powyższemu programowi

Sądny Dzień – Debata

28 lutego 2011. Kategoria: Szkoła z klasą 2.0. 1 komentarz.

23 grudnia 2010 roku był dla naszej ekipy dniem, w którym mieliśmy zaprezentować efekty naszej pracy. Do wspólnej debaty zaproszona została pani Dyrektor Iwona Maciuła, a także przewodniczący samorządu szkolnego Tomasz Rusecki. Wspólnie z nami efekty swojej pracy przedstawiała klasa 2m.  Po prezentacjach przyszła pora na otwartą dyskusję dotyczącą realizacji opracowanych przez nas projektów.  Adam i Norbert dzielnie odpowiadali na stawiane pytania i rozwiewali wątpliwości związane z zagadnieniami naszych prezentacji. Po zaprezentowaniu naszej wspólnej pracy ruszyliśmy do kolejnego zadanie – opracowania kodeksu 2.0. Jego treść można zobaczyć w dziale „Debata”

Prezentacje

28 lutego 2011. Kategoria: Szkoła z klasą 2.0. Brak komentarzy.

Po zebraniu dostatecznej ilości materiałów przystąpiliśmy do realizacji prezentacji multimedialnych. Do tego zadania wyznaczono Norberta („Telefony w Szkole”) oraz Roberta („Netbooki dla Wszystkich”). Owocem naszej pracy były dwie prezentacje, jedną z nich można zobaczyć w dziale „Prezentacje”

Praca w grupie

28 lutego 2011. Kategoria: Szkoła z klasą 2.0. Brak komentarzy.

Od początku istnienia grupy ruszyliśmy od razu do pracy ;)  W czasie wolnych lekcji prowadziliśmy gorączkowe dyskusje dotyczące tematu naszej prezentacji. Po pewnym czasie ustaliliśmy, że tematami prezentacji będą „Telefony w Szkole”, a także „Netbooki dla wszystkich uczniów”. Wtedy też zaczęliśmy szukać odpowiednich materiałów do każdej z prezentacji.  Chcieliśmy zgromadzić jak najbardziej przekonywujące argumenty tak, aby nasz temat był zrozumiały i możliwy do zrealizowania.

Wstęp

28 lutego 2011. Kategoria: Szkoła z klasą 2.0. 1 komentarz.

O planach projektu „Szkoła z Klasą 2.0″ dowiedzieliśmy się w październiku 2010 roku.  W początkowej fazie planowania nie wiadomo jeszcze było jaki będzie skład zespołu,  ani jaki projekt będzie on realizować. W miarę upływu czasu z klasy 3c wyodrębniono czteroosobową drużynę , która miała być odpowiedzialna za powodzenie tego projektu. Jej członkami zostali Norbert Nowak, Adam Sekulski, Piotr Mikula oraz Robert Nazar.  Wtedy dopiero zaczęły się prawdziwe przygotowania do opracowania tematu projektu