Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej z „Jeźdźcami Apokalipsy”

15 stycznia 2016 r. w całej Polsce odbył się Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej.

Jako jeden z uczestników muszę stwierdzić, że to była świetna okazja do nauki ale także do zabawy. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10:00. Zadaniem dodatkowym było nakręcenie krótkiego filmu, w jednym z gatunków filmowych. Po krótkiej burzy mózgów, nasz zespół o nazwie „ Jeźdźcy Apokalipsy” podjął się stworzenia westernu. W międzyczasie musieliśmy również wykonać różne zadania związane z Filmoteką Szkolną. Pierwsze z nich polegało na rozwiązaniu rebusów i odgadnięciu tytułów filmów. Ponadto zmierzyliśmy się z rozpoznaniem cytatów, plakatów filmowych, z których usunięto wszystkie istotne informacje o owym filmie. Trzeba było również wykazać się znajomością języka filmowego. Pytania dotyczyły m.in. wyjaśnienia tego, czym jest „plan amerykański” czy „perspektywa żabia”. Ponadto musieliśmy zaprojektować plakat filmowy do naszego westernu, który otrzymał tytuł „Dobry, zły i głodna”. Praca nad filmem, pomimo tego, że była wyczerpująca stanowiła też niesamowite doświadczenie. Jestem zdania, że każdy powinien przeżyć tego rodzaju przygodę. Dlatego warto być przede wszystkim otwartym na wszystko to, co szkoła ma do zaoferowania.

Efekty naszej pracy:

Plakat filmowy: http://norwidkrasnystaw.pl/images/galerie/GALERIE_2016/wirtualny_festiwal/Image00005.jpg

Dobry, zły i głodna: https://www.youtube.com/watch?v=8CW7FgymSXE

Paweł

One thought on “Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej z „Jeźdźcami Apokalipsy”

 1. Witajcie! Bardzo się cieszę, że dołączyliście do naszej blogowej społeczności! Z niecierpliwością będę czekać na Wasze kolejne wpisy. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda nauka w Waszej szkole i jak działacie w Szkole z Klasą 2.0.

  Zachęcam też do odwiedzania bloga głównego programu: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/ Można tam znaleźć wiele inspirujących wpisów, poradniki blogowe i informacje na temat odznak blogowych.

  Pozdrawiam serdecznie!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Moc lekcyjnych atrakcji w PleszewieMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge