Power Point – informatyka.

NASZA SZKOŁA - kliknij, aby zobaczyć prezentację.

Na ostatniej lekcji informatyki dostaliśmy zadanie, aby zrobić prezentację multimedialną w programie ,,Power Point”. Każdy ma z tym programem jakieś doświadczenie. Ja też używam go bardzo często i nie tylko w sprawach szkolnych :)

Z powodu choroby mogę dodać tylko prezentację, którą ja wykonałam, ponieważ nie mam dostępu do innych, ale pod koniec tygodnia postaram się okazać dzieła innych.

 

 

Relacja ze sprawdzianu szóstoklasisty !!

Egzamin kosztował nas naprawdę dużo nerwów, ale wydaję mi się, że nie należał on do najtrudniejszych. To czego wszyscy bardzo się bali (nawet ja :D ) czyli matematyka, okazała się najłatwiejsza z całego egzaminu. To dla mnie była wielka niespodzianka, bo bardzo przeżywaliśmy to jak wypadnie nam nauka ścisła. Część zamknięta była na tyle skomplikowana, że trzeba było wykryć pułapki w tekście. Wiersz pt. ,,Pierwsze wiersze”, który napisał Józef Ratajczak był całkiem prosty i mało skomplikowany. W ostatniej części (humanistycznej (j.polski)) mieliśmy napisać własnymi słowami, dlaczego powinniśmy poprawnie mówić. W najdłuższym zadaniu dostaliśmy list prywatny, który mieliśmy napisać do koleżanki/kolegi, zachęcając go do przeczytania naszej ulubionej książki. Dla osobiście te zadania były proste, ponieważ ja bardzo lubie pisać. Zdania innych były podzielone, jedni mówili proste, a drudzy trudne.

Mam do Was ogromną prośbę, chciałabym abyście przesłali mi na mojego e-maila, dlaczego Waszym zdaniem należy poprawnie mówić i pisać (ok. 4 zdań). To dla mnie bardzo ważne, ponieważ chciałabym poruszyć na moim blogu ten temat. Oczywiście może to być anonimowe, a może to być podpisane pseudonimem, który wykorzystujecie podczas blogowania. Z góry dziękuje za wszelkie maile :)

tinciula@wp.pl - mój e-mail.

Plastyka – projekt Graffiti.

Plastyka u większości kojarzy się tylko z rysowaniem, malowaniem itp. W tym roku szkolnych jest zupełnie inaczej, ciekawiej. Na jednej z naszych lekcji, Pani zrobiła nam niespodziankę. Przyniosła na lekcje netbooki i powiedziała, że mamy zrobić swoje własne graffiti.

http://www.graffiticreator.net/ - to jest strona, z którą pracowaliśmy !!!!

Polecam jest ona naprawdę świetna, kształtuje kreatywność ;)

Początki cyfryzacji w naszej szkole.

Gallery

Cyfryzacja w naszej szkole nastąpiła dość szybko. Ja w imieniu wszystkich uczniów mogę powiedzieć, że bardzo nam się to podoba. Pierwszą przygodę z TIK zaczęliśmy na lekcji matematyki. Mieliśmy zadanie, aby przygotować prezentację na temat liczb całkowitych. Te zadanie potraktowaliśmy bardzo poważnie i staraliśmy się wykonać … Continue reading

Debata TIK

Gallery

This gallery contains 5 photos.

Dnia 12.12.2012 o godz.11.45 odbyła się w naszej szkole debata dotycząca TIK. Nasz kolega Wojciech, doskonale przybliżył wytłumaczył uczniom na czym polegaTIK. Debata przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze i wszyscy wymieśli z niej dużo ciekawych i ważnych rzeczy dotyczących internetu i … Continue reading

Witam serdecznie !!

Nazywam się Weronika Mazurek i będę prowadziła tego bloga. Będę starała się dodawać nowości, które dzieją się w mojej szkole. Nasza szkoła czyli Zespół Szkół Z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w tym roku szkolnym wchodzi w projekt Cyfrowa Szkoła 2012/13. Z tego właśnie powodu nasza szkoła w tym roku stała się jeszcze ciekawsza, niż była. Wszystko to postaram się Wam wirtualnie pokazać.

MAM NADZIEJE, ŻE BLOG BĘDZIE SIĘ PODOBAĆ !!