Relacja ze sprawdzianu szóstoklasisty !!

Egzamin kosztował nas naprawdę dużo nerwów, ale wydaję mi się, że nie należał on do najtrudniejszych. To czego wszyscy bardzo się bali (nawet ja :D ) czyli matematyka, okazała się najłatwiejsza z całego egzaminu. To dla mnie była wielka niespodzianka, bo bardzo przeżywaliśmy to jak wypadnie nam nauka ścisła. Część zamknięta była na tyle skomplikowana, że trzeba było wykryć pułapki w tekście. Wiersz pt. ,,Pierwsze wiersze”, który napisał Józef Ratajczak był całkiem prosty i mało skomplikowany. W ostatniej części (humanistycznej (j.polski)) mieliśmy napisać własnymi słowami, dlaczego powinniśmy poprawnie mówić. W najdłuższym zadaniu dostaliśmy list prywatny, który mieliśmy napisać do koleżanki/kolegi, zachęcając go do przeczytania naszej ulubionej książki. Dla osobiście te zadania były proste, ponieważ ja bardzo lubie pisać. Zdania innych były podzielone, jedni mówili proste, a drudzy trudne.

Mam do Was ogromną prośbę, chciałabym abyście przesłali mi na mojego e-maila, dlaczego Waszym zdaniem należy poprawnie mówić i pisać (ok. 4 zdań). To dla mnie bardzo ważne, ponieważ chciałabym poruszyć na moim blogu ten temat. Oczywiście może to być anonimowe, a może to być podpisane pseudonimem, który wykorzystujecie podczas blogowania. Z góry dziękuje za wszelkie maile :)

tinciula@wp.pl - mój e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge