Z życia szkoły

Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W szkole odbył się Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych obejmujący uczniów na dwóch etapach edukacyjnych : klasy I-III i IV-VI. Dodatkowo szopki, które zajęły I i II miejsce wzięły udział w konkursie miejskim.

KLASY IV – VI

I Miejsce :

DAWID BRZUCHALSKI
DARIA BRZUCHALSKA
BARTOSZ BRZUCHALSKI
MIROSŁAWA LEWICKA
VI D
VB
II E
(babcia)

II Miejsce:

JULIA KONOPKA IV B

III Miejsce:

DAMIAN RZESZOWSKI
DZIADEK WOJTEK
WERONIKA WZOREK
VA

V D

 

WYRÓŻNIENIA:

  • MILENA UDALSKA V F
  • MALWINA UDALSKA IV G
  • LILIA UDALSKA VI E
  • PIOTR TOMASZEWSKI V A
  • MAREK TOMASZEWSKI III E
  • ZUZANNA MOSKAL VI F
  • MARCELINA MISZEWSKA V A
  • WIKTORIA OCZK VI A

Z życia szkoły

,,Andrzejkowe telefony”

Pewnego dnia, a dokładniej dzień przed andrzejkami, przygotowałam zaproszenia dla moich przyjaciół na imprezę z okazji andrzejek. Zaprosiłam na nią Izę, Julkę i Bartka. Impreza miała się odbyć o godz. 17:30, więc tego samego dnia wybrałam się na zakupy.

Kiedy weszłam do sklepu od razu udałam się na stoisko ze słodyczami. Znalazłam różne żelki i cukierki. Podeszłam jeszcze na dział owoców i soków. Po zakupach wróciłam szybko do domu, aby przygotować dekoracje oraz atrakcje na jutrzejszy wieczór. Na drzwiach przykleiłam zieloną kartkę z planem andrzejkowego wieczoru. Kiedy kończyłam robić dekoracje, usłyszałam telefon. Odebrałam lecz okazało się, że był głuchy. Trochę się przestraszyłam, ale po chwili wróciłam do pracy. Kończąc,  zobaczyłam na ekranie telefonu znów ten sam numer, więc postanowiłam nie odbierać i się rozłączyłam.

Następnego dnia spotkałam się z przyjaciółmi na boisku. Rozdając zaproszenia zauważyłam, że są bardzo podekscytowani moją propozycją spędzenia andrzejkowego wieczoru. Kiedy spacerowaliśmy zaczęłam opowiadać o dziwnych telefonach. Przyjaciele powiedzieli, że wczoraj również otrzymywali głuche telefony. Wracając do domu całą drogę rozmyślałam o tej sprawie, w domu opowiedziałam o tym mamie. Mama powiedziała, abym po prostu to ignorowała i tyle.

Punktualnie o 17:30 przyszli moi goście. Idąc do mojego pokoju z przyjaciółmi znów usłyszałam dźwięk telefonu. Włączyłam na głośnik i odebrałam. Tym razem ktoś się odezwał:

- Wyjdź z domu i zapukaj do sąsiadów.

- Dlaczego mam to robić?  - zapytałam przestraszona, oczekując jakiegoś wyjaśnienia.

I nagle ta osoba się rozłączyła. Aby sprawdzić to, co mówił głos wyszliśmy na klatkę schodową i zapukaliśmy do najbliższych sąsiadów. Niestety, tak jak podejrzewałam,  nikogo nie było. Wróciliśmy z powrotem do domu. Mama przygotowała wodę, wosk oraz klucz podczas naszej nieobecności. Pierwsza lała wosk Julka. Wyszło jej coś naprawdę bardzo dziwnego co przypominało jabłko. Moja wróżba przypominała nóż. Wtedy przypomniała mi się kolejna wróżba, którą mieliśmy robić. Izie wosk wywróżył konia, a Barkowi miecz. Rozmawiając o tych wróżbach znów usłyszeliśmy dźwięk telefonu. Krzyknęłam przestraszona:

- To znowu on! – Odbierając niepewnie usłyszeliśmy kolejne zadanie, które brzmiało tak:

- Znajdź długopis i napisz od tyłu słowo „Tub”!

Po zapisaniu tego anagramu odczytałam rozwiązanie, które sugerowało wróżbę z butami. Przypominało mi się, że kładzie się but za butem, aż do drzwi i wtedy wiadomo, kto pierwszy wyjdzie za mąż. Nagle mój tajemniczy Rozmówca się rozłączył, a rozdzwoniły się telefony moich przyjaciół. Okazało się, że dostali sms z taim samym poleceniem jak ja.. Zrobiliśmy więc to, o co prosił Nieznajowy Głos i  okazało się, że prawdopodobnie pierwsza za mąż wyjdzie Julka.  Spojrzałam wtedy na moją zieloną kartkę z atrakcjami, wyszło na to, że teraz będziemy jeść tajemniczą kolację w grocie, czyli w kuchni. Jedząc poczułam wibrację w kieszeni moich spodni, znowu dzwonił przez nas nazwany  ”pan od zadań” Odbierając telefon głos nakazał mi ułożyć paluszki tak aby utworzyło się słowo „Ta” Po chwili ktoś zadzwonił do naszych drzwi. I do kuchni wszedł ….. mój tata!!!! Nie widziałam Go od trzech miesięcy, ponieważ pracował za granicą! Miał ze sobą kartkę z napisanymi literami „Ta”, które razem z moim utworzyło się słowo „Tata”.

Zorientowaliśmy się, że głuche telefony i „Pan od zadań” to po prostu mój ukochany, długo wyczekiwany tata.

1452186_1499230866999545_2493735973555130805_n

andrzejki-2013

Wasza Palcia ♥

Z życia szkoły

Kochana Mamo!!!

Przeglądając nasze stare materiały natknęliśmy się na fajny wywiad z mamą jednej z naszych uczennic, która nie mogła ukryć wzruszenia, czytając list od swej córki. Impreza odbyła się w naszej szkole podstawowej z okazji Dnia Matki. Były pokazy, występy artystyczne, sprzedaż ciast i ciasteczek … ogólnie miły czas spędzony TYLKO z mamą.

YouTube Preview Image
Z życia szkoły

Jeden z naszych szalonych pomysłów!!!!

Postanowiliśmy podzielić się z Wami foto-relacją z zajęć blogerskich. Trochę farby, kreatywności i uśmiechu – to przepis na udany dzień w szkole. Zabawa była przednia….. musimy powtórzyć to raz jeszcze!!!

A jakie są Wasze sposoby na to, żeby szkoła nie „wiała nudą”?

IMG_1002 - KopiaIMG_1003 - KopiaIMG_1004 - KopiaIMG_1005P1040541P1040563P1040569P1040577P1040587P1040589P1040590P1040603P1040604P1040605P1040606P1040611P1040620P1040632P1040636

Z życia szkoły

XVIII Mistrzostwa Rumi SP w La-konkurencje biegowe

Siemanko

30 uczniów reprezentowało naszą szkołę na XVIII Mistrzostwach Rumi w La w konkurencjach biegowych. Zdobyliśmy 11 medali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 300m, bieg na 600 m, bieg na 800m, bieg na 1000m. Medaliści to: złoto; Natalią Łępa, Tomasz Dopke srebro: Modzelewska Wiktoria, Patrycja Bayrowska, Górecka Aleksandra, Przybyłowicz Zuzanna, Steć Oliwia brąz: Dąbrowski Patryk , Hryckiewicz Dominika, Niedzwiedzki Bartosz, Mierzejewski Kacper.Organizatorzy to Mosir Rumia.

zawody-2showthumb

 

Kacper :D

Z życia szkoły

Dzień Tabliczki Mnożenia

Hej <3

26 września w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem była Pani Agnieszka Kwolek razem z klasą 6A. Przy sklepiku szkolnym stały dwie ławki, przy których siedzieli uczniowie z tej klasy, między innymi Natalia Buć, Karolina Bajer i Wiktoria Oczk.
Uczniowie losowali karteczki z działaniami matematycznymi, które trzeba było rozwiązać. Dla uczestników przewidziane były nagrody, plusy z mate

Dzień Tabliczki Mnożenia

matyki.

 

Daria :D

 

css.php