Jeszcze Polska nie zginęła…

Hej. Dziś post o apelu zorganizowanym przez uczniów naszej klasy (VF). Na apelu występowała w szczególności nasza grupka z bloga czyli: Julia, Szymon (nowy na blogu!), ja, Paulina, Marcelina, Zuzia oraz Daria. Reszta osób jest z naszej klasy czyli trzy osoby (Ola, Mateusz, Kamila). Apel przygotowały: pani Agnieszka Ługiewicz i pani Genowefa Dąbrowska.

Ten dzień był bardzo uroczysty, wszyscy przyszli ubrani na galowo, podczas całego apelu zachowywali właściwą powagę. Na początku apelu wystąpiła orkiestra szkolna, grając utwór Marii Konopnickiej pt. ,,Rota”. Wierszyki były bardzo mocno związane z Dniem Niepodległości. Co jakiś wierszyk, później orkiestra grała, a chór śpiewał piosenki: ,,Rota”-jak już wspominałam, ,,O mój rozmarynie”, ,,Maszerują strzelcy”, ,,Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani”, ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,,Stać będzie kraj nasz cały”.

Apel odbył się na czwartej godzinie lekcyjnej (10:45-11:30). Przyszło sporo klas, a nasze (przynajmniej moje i Julii) myśli skupiały się wokół pytań: ,,A jeżeli się pomylę, lub ktoś mnie rozbawi, a co jeżeli za szybko powiem ten wiersz i odbiorcy nic nie usłyszą?”. No, ale występ wyszedł znakomicie, wszyscy klaskali, a jak już przestali Pani wicedyrektor Bielińska odebrała mikrofon i powiedziała ,,Hej, hej, hej! A co takie słabe brawa?? Proszę, jeszcze raz klaszczemy i mocniej, ponieważ artyści zasłużyli!”. Nauczycielom również podobał się ten występ. Jutro odbędzie się o 17:00 apel dla rodziców pani Bielińska tak zarządziła! Dzięki temu, iż braliśmy udział w tym apelu dla uczniów na koniec roku dostaniemy o całą wyższą ocenęj z historii np. ktoś ma 4 dostaje 5, będzie tak samo z zachowaniem!

Pozdrawiam Was Wszystkich
Sandra ♥

 

 

 

2 Comments

 • Włącz się!
  27 listopada 2013 - 15:59 | Permalink

  Hej, fajnie że zaangażowaliście się w działalność w swojej szkole. Może zorganizujecie też coś z okazji mikołajek?

  Dajcie znać.

  Pozdrawiam
  Agata Janeczek

 • Włącz się!
  19 lutego 2014 - 10:21 | Permalink

  Hej,

  Super, że apel się udał, ale może czas dodać nowy post?

  Pamiętajcie, że bierzecie udział w programie „Młodzi i media”. Czas napisać coś o mediach! Które z mediów najbardziej do Was przemawia? Czy są to stare media, takie jak: telewizji,a radio, książka, gazeta, fotografia, czy może jednak: internet, e-book, infografika, portale społecznościowe? Dajcie koniecznie znać, jak to wygląda z Waszej strony!

  Pozdrawiam
  Agata CEO

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php