Festiwal  2.0

Nasze tegoroczne działania w Szkole z klasą 2.0 zostały  zaprezentowane w Dniu Otwartym szkoły na Festiwalu 2.0. Przygotowaliśmy stoiska na których  nasi młodsi koledzy z gimnazjum mogli zapoznać się z  głównymi założeniami programu i naszymi  działaniami w tym kierunku.Mogli  zobaczyć też przykłady stosowania TIK na lekcjach np. wirtualne laboratorium z fizyki. Głównie festiwal oparty był na  zadaniach i quizach dla gimnazjalistów z tematyki którą nauczyciele biorący udział w programie wraz z uczniami podejmowali na swoich lekcjach stosując TIK i wybrane przez siebie ścieżki edukacyjne.

Oprócz tego zgodnie z tegorocznym hasłem „ czytamy: i odkrywamy „ w innych salach odbywały się akcje związane z tymi tematami. W bibliotece uczniowie z Klubu Przyjaciół Książki prezentowali wybrane przez siebie cytaty z  ulubionych książek. W  formie wydrukowanej umieścili je na dużej tablicy którą postawiono w centralnej części biblioteki. Uczniowie biorący udział w projekcie ” Kontrrewolucja kulturalna”  prezentowali książki które szkoła otrzymała w nagrodę.

W sali biologicznej inni uczniowie zapraszali gimnazjalistów do odkrywanie w formie doświadczeń i badań  z nauk przyrodniczych.

Festiwal można uznać za udany, cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem  gimnazjalistów i naszych uczniów  biorących udział w programie Szkoła z klasą 2.0.

 DSC_1021 DSC_1325DSC_1027 IMG_0965 IMG_0995doswiadczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge