Odkrywcy pamięci |

sty/14

7

Kilka słów o nas

Jesteśmy grupą młodych historyków-amatorów pod nazwą Odkrywcy pamięci i od ubiegłego roku działamy przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Nasz zespół tworzą uczniowie gimnazjum, którzy wykazują zainteresowanie historią najnowszą i dziennikarstwem. Spotykamy się co tydzień, a naszym zadaniem jest gromadzenie opowieści dotyczących przeszłości miasta i okolic. Mamy możliwość doskonalenia warsztatu dziennikarskiego, uczymy się także archiwizować zebrany materiał.

W tym roku grupa przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu pn. Opowiem Ci o wolnej Polsce. Jest on realizowany we współpracy z IPN, CEO i Muzeum Powstania Warszawskiego. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ oznacza to zgłębienie historii najnowszej poprzez osobisty kontakt ze świadkami historii. W ramach projektu będziemy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika IPN.

22 listopada 2013 r. odbył się wieczór wspomnień Okruchy pamięci, podczas którego zaprezentowaliśmy fragmenty zgromadzonych już wywiadów i literatury wspomnieniowej. Całość dopełnił program słowno-muzyczny. Publiczność miała okazję wysłuchać recytacji poezji polskiej oraz piosenek inspirowanych wspomnieniami.

No tags

1 komentarz

  • Autor komentarza: Dorota Klimek · 26 stycznia 2014 o godz. 23:06

    Ciekawe i momentami wzruszające wspomnienia. Dobrze, że wpadliście na pomysł spisania wspomnień, które mogą odejść niebawem wraz z ich bohaterami. Jednym słowem ocalić od zapomnienia… Pozdrawiam gorąco i zapraszam na mój blog http://blogiceo.nq.pl/sp7biblioteka/

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge

<<

>>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php