Wakacje!

Witajcie!

Zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.

U nas w szkole to był bardzo pracowity okres. Nakręciliśmy filmik o naszej szkole, organizowaliśmy wiele ciekawych apeli, uczestniczyliśmy w interesujących projektach. Nasza szkoła ma już swojego patrona. Były tez różne wycieczki edukacyjne, wyjścia do teatru i muzeów, warsztaty. Czas nauki i odkrywania szybko minął, nawet nie wiadomo kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek. Teraz przed nami wakacje.

 

Życzę wszystkim wspaniałego , zasłużonego wpoczynku. Wielu przygód na wakacyjnym szlaku.

Dzięki za rok współpracy na blogach. Pozdrawiam, Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Przede wszystkim uczciwość.

 Zasoby Szkoły z klasą 2.0 (Licencja CC). Data dostępu 5.06.2014 r.

 

Wklejam tę grafikę na moją stronę, ponieważ całym sercem popieram uczciwość w sieci, dbałość o zachowanie praw autorskich. Nie jest to trudne zadanie, ale w pośpiechu, czy ze zwykłego zaniedbania na codzień zapominamy o tych ważnych kwestiach. Wydaje się, że wklejenie obrazka z Internetu nie jest złą rzeczą, a na kilka słów skąd mamy dostęp do tej grafiki brakuje czasu. Stąd ta grafika u mnie na blogu, aby pamietać przy każdej okazji o opisie żródła . Szanujmy prawa autorskie.

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Kończymy pracę w programie

Witajcie!

Po mału zbliżamy się do zamknięcia wszystkich spraw związanych z programem Szkoła z klasą 2.0″ w bieżącym roku szkolnym. Jesteśmy po pdsumowaniu Festiwalu Nauki i po spotkaniu podsumowującym program. Uporałam się ze sprawozdaniami, zarówno nauczycielskimi, jak i koordynatora. Oczekują na sprawdzenie. Mam nadzieję, że nie bedzie trzeba wiele uzupełniać. Liczę także na pozostałych członków zespołu. Po I semestrze wszyscy uczestnicy, nauczyciele i uczniowie uzyskali odpowiednie odznaki. Mam nadzieję, że i tym razem sprostamy wyzwaniu i Certyfikat, o który się ubiegamy znajdzie się w naszym posiadaniu.

Pracę zespołu oceniam bardzo wysoko. Wszyscy bardzo zaangażowali się w działania wynikające z formuły programu. One wyznaczyły szereg decyzji, które uatracyjniły nasze lekcje na zajęciach przedmiotowycg, godzinach wychowawczych i kołach zainteresowań. Targi 2.0 i Festiwal Nauki pokazały, że uczniom bliskie są nowe technologie komunikacyjne, chcą pracować nowocześnie, a komputer potrzebny im jest nie tylko do zabawy.

Cieszy mnie fakt , że powstało 11 blogów, na których uczniowie i nauczyciele przejawiali aktywność, dzieląc się z innymi swoimi pasjami, osiągnięciami i pomysłami jak atrakcyjne i nowocześnie uczyć się i bawić z wykorzystaniem TIK. Wielu ta działalność sprawiała autentyczną radość

Praca nasza została zauważona i wysoko oceniona przez Zespół Szkoły z klasą 2.0. Mam nadzieję, że praca w tegorocznej edycji programu przełoży się na upowszechnianie TIK w pracy szkoły. Liczę na aktywność nauczycieli i uczniów w poznawaniu nowych technologii i zmienianiu oblicza naszej szkoły w kolejnym roku szkolnym.

Wszystkim zaangażowanym w realizację programu Szkoła z klasą 2.0 (uczestnikom i sympatykom) serdecznie dziękuję za czas poswięcony na realizację zadań.

2014-01-07 13.22.29

2014-04-24 08.36.42

20140521_132809[1]

 

20140521_100340[1]

 

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Jesteśmy po Festiwalu Nauki

UFFF!

Kamień spadł mi z serca. To już koniec. Dotarliśmy do mety.

Właśnie przed chwilą skończyliśmy nasze naukowe spotkania. To były niezwykle ciekawe godziny w szkole. Festiwal zaplanowany na 2 godziny przedłużył się i trwał od 10:15 do 14:30 (nie liczę czasu na przygotowanie i zwinięcie stoisk). Zorganizowaliśmy 6 stanowisk do prezentowania realizacji ścieżek. Oto one:

1)     Gotujemy z TIK (Czarodziejskie stronice) – projekt

2)     Z TIK za pan brat (Lider4a) – odwrócona lekcja

3)     Odkrywamy tajemnice (Jesteśmy Odkrywcami) – projekt

4)     Uczymy radości (Mali Odkrywcy Ib)  - uczymy innych

5)     Angielski śpiewająco (Nasze pasje) – uczymy innych

6)    Uczymy inaczej (VI c i Wszyscy 6 b)  -  odwrócone lekcje

Oficjalną część poprowadziła Guga z „Czarodziejskich stronic”. Uroczystego otwarcia Festiwalu Nauki dokonała pani Dyrektor.

20140521_105140[1]

To była bardzo udana impreza, na dobrym poziomie, pokazująca dzieciom mocne strony Tikowego uczenia. Organizatorzy festiwalu,zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo dobrze wypowiadali się o swojej roli na Festiwalu, podkreślali walory poznawcze i wychowawcze przedsięwzięcia.  To kilka cytatów:

- Dzieci spisały się na 6. Bardzo pozytywnie oceniam całość imprezy (Pan B.),

- To były bardzo interesujące i wciągające zajęcia (Pani I.)

- Daję festiwalowi 10/10 punktów za organizację i prezentacje (Guga)

- Zwróciłam uwagę, że nasi koledzy i koleżanki słuchali nas z wielkim zainteresowaniem, a to nie jest takie oczywiste (Wera)

- Jestem pod wrażeniem wykonanej pracy (Pani Mira)

Tyle uczestnicy.

Także obserwatorzy ocenili poziom Festiwalu wysoko. Oto niektóre głosy:

- Bardzo ciekawe, inspirujące i aktywizujące spotkania (Pani Ala)

- Wspaniała sprawa. Widać ogrom pracy. Jestem zadowolona z działań uczniów. Pokazali czego się przez rok nauczyli. Inni uczniowie z zazdrością oglądali efekty ich pracy (Pani Agnieszka)

- Wszystko było perfekcyjnie przygotowane (Pani Kasia).

My ze swej strony dziękujemy za tak dobre przyjęcie naszego działania.

Na wszystkich stanowiskach odbyło się po kilka prezentacji. Były interesująco przygotowane i w sposób kompetentny przedstawione.

Oprawą wystąpień były plakaty wykonane przez uczestników blogów i otrzymane od Zespołu Szkoły z klasą 2.0. Bardzo się przydały. Dziękujemy.

Zapraszam do galerii zdjęć ze wszystkich stanowisk.

W Festiwalu Nauki uczestniczyła cała szkoła. Odwiedzili nas także rodzice.

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | 4 Comments

Festiwal tuż, tuż

Uczniowie uwijają się jak mróweczki. Na wszystkich blogach poruszenie, może nie na blogach, a wśród blogowiczów. Za dwa dni nasz Festiwal. Wszystko juz wiemy, gdzie, kiedy i kto. Odpowiedzialni za organizację Festiwalu są członkowie bloga „Czarodziejskie stronice”. Całość została wypracowana w trakcie spotkań z prxedstawicielami pozostałych blogów. Informacja o Festiwalu i możliwości wzięcia udziału została przekazana wszystkim wychowawcom klas i rozpowszechniona przez plakaty. Na stronie szkoły, w gablocie informacyjnej i holach pojawiły się zaproszenia do udziału w Festiwalu.

 

Festiwal Nauki blog

 

Dzisiaj także grupa plastyków  zaczęła pracę na oprawą plastyczną Festiwalu. Pojawiły się między innymi plakaty.

W Festiwalu bierze udział 7 zespołów, które zorganizowały swoje stoiska w 5 wyznaczonych punktach. Grupa techników organizowała dzisiaj niezbędny sprzęt, ustalała z prezentującymi szczegóły ich wystąpień.

Prowadząca w imieniu uczestników Festiwalu poprosiła panią dyrektor o uroczyste otwarcie Festiwalu Nauki.

Zostało jeszcze trochę czasu, żeby dopracować szczegóły. Mam nadzieję, że będzie to niezapomniane spotkanie z nauką w wykonaniu najmłodszych odkrywców tajników wiedzy.

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Wspólny film o Szkole 2.0

Wcześniej wspominałam, że podjęliśmy decyzję o nakręceniu jednego, wspólnego filmu. Dzisiaj w szkolnej bibliotece spotkali się przedstawiciele wszystkich blogów. Najpierw porozmawialiśmy o programie Szkoła z klasą2.0. Wyjaśniliśmy sobie co program zmienił w naszej szkole. Wymieniliśmy wszystkie akcje, które były realizowane w ramach programu, w ciągu dwóch jego edycji: debata szkolna, kodeks i festiwal w I edycji, a w II edycji: targi, nowelizacja kodeksu i festiwal (właśnie się do niego przygotowujemy). Były krótkie wypowiedzi o tym, czym jest dla nas program, jak czujemy się na blogach.

Z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt. Teraz tylko montaż i już można nas oglądać.

Podaję link do filmu:

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Uczniowie pamiętali

Dzisiaj , czyli 8. 05 jest święto bibliotekarzy. Uczniowie zorganizowali mi nielada niespodziankę. Otrzymałam spory plik włąsnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami. Są one dowodem dużej sympatii, jaką obdarzają mnie dzieci. To jedna z tych chwil, w których potwierdza się trafność  wyboru mojej drogi zawodowej. Szczery uśmiech dzieci i ich życzliwość są wspaniałym prezentem.

A biblioteka , jak każdego dnia otwierała swe drzwi dla kolejnych czytelników.

Pozdrawiam w tym pięknym dniu wszystkich bibliotekarzy.

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment

Poszaleć z kredkami

Swego czasu zamieściłam dwie swoje prace plastyczne, kopie martwych natur Cesane. Prosiliscie w komentarzach o inne moje „dzieła”, więc spieszę z odpowiedzią na zapotrzebowanie i proponuję do obejrzenia dwiekolejne prace, tym razem kopie martwych natur Van Gogha. Miłego oglądania.

2014-04-30 13.07.17

 

Jabka

 

Owoce wygladają apetycznie, więc życzę smacznego!

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | 4 Comments

Przymiarka do akcji Kamera!

Cześć!

Przymierzamy się do nakręcenia krótkiego spotu o „Szkole 2,o” w SP 353 w Warszawie. zapoznalismy się z zasadami konkursu i postanowiliśmy zrobić wspólny film, w który zaangazowani będą przedstawiciele wszystkich blogów prowadzonych w naszej szkole. Film będzie swego rodzaju podsumowaniem naszej pracy w programie. Życzcie nam powodzenia i trzymajcie kciuki za nasze pomysły.

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | 2 Comments

Wystawa ruszyła

Dzisiaj zaprezentowaliśmy nasz projekt. Wystawa prac konkursowych i nasza Szkolna księga kucharska wzbudzały spore zainteresowanie. Prezentacja będzie możliwa do oglądania do 11. 05.2014 roku. Podjęliśmy działania w sprawie Festiwalu Nauki. Powiadomiliśmy dyrekcję o planowanym terminie i rozmawialiśmy z panem od informatyki o udostępnieniu stanowisk komputerowych poszczególnym zespołom. Po przerwie majowej przygotujemy szczegółowy scenariusz. Mamy materiały do rozdania uczniom,którzy będą prezentować na Festiwalu swoje prace. Planujemy utworzenie 7 stanowisk. W Festiwalu będą prezentowane wszystkie poziomy nauczania. Już niedługo więcej szczegółów o kolejnym szkolnym wydarzeniu.

A teraz zapraszam na naszą wystawę.

 

Czytka

Posted in Szkoła z klasą 2.0 2013/2014 | Leave a comment