W Filharmonii Kaszubskiej

Cześć. Niedawno 16 lipca obchodziłam 10-te urodziny. Z tej okazji zaprosiłam Zuzię do Filharmonii Kaszubskiej. Razem z nami była moja mama.
Do nas jeszcze doszła taka Marysia i Franek. Byliśmy na filmie Gang wiewióra, było fajnie. Potem Marysia i Franek już musieli iść.
My z Zuzią i z moją mamą poszliśmy coś zjeść. Później Zuzia przyszła jeszcze do mnie na chwilę, a później poszliśmy na dwór. Spotkaliśmy
tam Radka i jego siostrę. To były moje najlepsze urodziny. Życzę wam udanych wakacji. Moja mama zrobiła jeszcze kilka zdjęć.

Serdecznie was pozdrawiam Małgosia:)

Kręcom o nas film

Kręcom o nas film

Przed filmem poszliśmy jeszcze na lody

Przed filmem poszliśmy jeszcze na lody

To my

To my

A to my wszyscy ja Małgosia, Zuzia, Marysia i Franek

A to my wszyscy ja Małgosia, Zuzia, Marysia i Franek

Film naprawdę nam się podobał

Film naprawdę nam się podobał

Najsympatyczniejsza klasa na Pomorzu

Cóż za radość. Po powrocie z Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 tyle się działo, że zrobiły nam się zaległości we wpisach na blogu. Ostatnio trwał plebiscyt na najpopularniejszą klasę na Pomorzu. Wygraliśmy. Hura!!!
Po ogłoszeniu wyników okazało się, że uczymy się w najlepszej szkole na Pomorzu – Szkoła Podstawowa nr 11 zajęła I miejsce w plebiscycie. Uczy nas najlepsza nauczycielka klas 1- 3, bo Pani Weronika również zajęła I miejsce w plebiscycie. I MY jesteśmy najsympatyczniejszą klasą na Pomorzu:)

image (64)

Spotkanie z ekspertami

Stoiska odwiedzane były przez ekspertów. Na naszym stoisku spotkaliśmy się z panią dr Katarzyną Maniszewską – kierownikiem programowym w Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pani Katarzyna Maniszewską zajmuje się tam głównie Programem Szkoła Uczącą się. Spotkaliśmy również panią Martę Tomaszewską – dyrektor Uniewersytetu dla Dzieci w Warszawie. Pani Marta Tomaszewska odwiedziła stoisko, na którym prezentowaliśmy eksponat – Wędrówki wiatru. Na tym stoisku ekspertem była również pani Irena Cieślińska, które jest zastępcą dyrektora CNK. Mieliśmy również okazję nasze działąnia zaprezentować ekspertowi panu Andreas Kotz – nauczycielowi, egzaminatorowi w instytucie Goethego. Pan Andreas Kotz interesuje się cyfrowymi mediami.

Spotkanie z panią dr Katarzyną Maniszewską

Spotkanie z panią dr Katarzyną Maniszewską

image (43)

image (44)

image (46)

image (47)

image (49)

Spotkanie z ekspertem panią Martą Tomaszewską

Spotkanie z ekspertem panią Martą Tomaszewską

Ekspert pani Dyrektor CNK

Ekspert pani Dyrektor CNK

image (45)

image (48)

Spotkanie z ekspertem panem A. Kotz

Spotkanie z ekspertem panem A. Kotz

image (37)

image (38)

image (39)

image (40)

Festiwal oczami Bystrzaków

Minęło już kilka dni od naszego powrotu z Warszawy, ale musimy wrócić do tamtych wydarzeń, by opisać naszą tegoroczną festiwalową przygodę. Po raz kolejny przyjazd do stolicy okazał się czymś niezwykłym. W tym roku w podwojonym składzie mogliśmy zaprezentować zrealizowane przez nas  działania w programie Szkoły  z Klasą 2.0. Pierwsza noc w hotelu, śniadanie …

Wspólne śniadanie

Wspólne śniadanie

… i przejazd do Centrum Nauki Kopernika, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach. Były bardzo fajne. Ćwiczyliśmy nasze wystąpienia przed finałowym pokazem. Nasze panie również w tym czasie uczestniczyły w spotkaniach warsztatowych. Bardzo chcieliśmy podziękować za ten dzień. Spotkaliśmy tam naszych kolegów i koleżanki, z którymi na co dzień możemy spotkać się tylko w sieci. Dziękujemy pani Karolinie i jej chłopakom za miłe powitanie i wspólne pogawędki. Fajnie było Was spotkać!

Każdego dnia po zajęciach całą grupą zwiedzaliśmy Warszawę. Niezapomniane chwile.

W tym roku kroku dotrzymywali nam Mali naukowcy.

My z Panią dyrektor Anną Tarnowską

My z Panią dyrektor Anną Tarnowską

Gdy po całym dniu, zmęczeni wróciliśmy do hotelu, to przyszedł czas, aby podzielić się wrażeniami z najbliższymi. Wykorzystaliśmy do tego oczywiście Lynca. Po drugiej stronie kamerki zobaczyliśmy pana dyrektora Andrzeja Gredeckiego, pana Stefana – koordynatora i naszych rodziców.

Finałowy dzień okazał się dla nas szczęśliwy. Spotkanie z ekspertami! Dla nas bardzo udane:)  Było też wielu gości, którzy chętnie odwiedzali nasze stoiska. Nie zabrakło również naszych blogujących komentatorek, czyli pani Magdy, której uśmiech nigdy nie znika z twarzy i przesympatycznej pani Anety.

Pani Dyrektor Agata Łuczyńska, Pani Alicja Pacewicz, Pan Piotr Pacewicz

Pani Dyrektor Agata Łuczyńska, Pani Alicja Pacewicz, Pan Piotr Pacewicz

image (56)

image (58)

image (63)

Twoja twarz brzmi znajomo:) Dziękujemy pani Magdo!

Twoja twarz brzmi znajomo:) Dziękujemy pani Magdo!

Podziękowania za cały rok także dla pani Anety

Podziękowania za cały rok także dla pani Anety

image (61)

image (62)

Zakończenie zajęć

Dzisiaj o zakończeniu zajęć.
Zdziwieni? Tak, tak u nas odbyło się już zakończenie zajęć, ale zajęć sportowych. Od początku roku szkolnego mogliśmy doskonalić nasze umiejętności gry w piłkę. Systematycznie chodziliśmy na treningi, które prowadziła pani Iza Sikora. Bardzo lubimy sport! Niestety w tym roku szkolnym zajęcia już się nie odbędą. Podczas ostatniego spotkania odbyły się mecze. W ubiegłym roku przegraliśmy i do dzisiaj pamiętamy tą porażkę, ale w tym roku zagraliśmy po mistrzowsku. Wygrana należała do nas. Byliśmy niepokonani! Otrzymaliśmy medale.
Warto było trenować :)

Bystrzaków na treningach reprezentowali: Oskar Chmielecki, Oskar Kwaśniak, Dominik Bluma, Jakub Terelak, Mikołaj Miotk i Szymon Miotk.

My chcemy gola!!!

My chcemy gola!!!

Bronimy...

Bronimy…

Kolejna akcja w polu ataku

Kolejna akcja w polu ataku

To my! Zwycięzcy

To my! Zwycięzcy

Cały zespół piłkarzy

Cały zespół piłkarzy

Najlepsza klasa:)

Witajcie. Mamy przyjemność poinformować WAS – naszych stałych czytelników bloga, że bierzemy udział w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na – NAJLEPSZĄ KLASĘ NA POMORZU. Tym, którzy zechcą oddać na nas głos bardzo dziękujemy. Wierzymy, że nas „głosowy licznik” pójdzie w górę. Zobaczcie jak prezentujemy się na stronach gazety.

Zajrzyj tutaj – Dziennik Bałtycki

Koszt jednego sms-a to 2,46 więc zanim oddacie głosy, to spytajcie o zgodę rodziców.

Zachęcamy do głosowania, za zgodą rodziców oczywiście

Zachęcamy do głosowania, za zgodą rodziców oczywiście

Wycieczka rowerowa

Wczoraj dnia 08 czerwca odbył się 18 Wielki Przejazd Rowerowy. Trasa, która była do przebycia miała ok. 40 km. Był taki upał, że prawie nie wytrzymałem i mam teraz na rękach „czerwone” poparzenia. Najfajniejsze było to, że ktoś się przebrał za „Toi-Toia” :) . Przejeżdżało się z Placu Wejhera w Wejherowie do Ergo Areny na granicy miast Sopotu i Gdańska. W Rumi po drodze, ktoś się obrócił, aby zobaczyć ilu ludzi jeszcze za nim jedzie i przez taką pomyłkę walnął kołem prosto w słup rozdzielający pasy. Atmosfera była „MEGA” i w tej imprezie uczestniczyło kilka tysięcy LUDZI!!! Gdy wyruszaliśmy z Placu Wejhera to tak wolno jechaliśmy, że zamiast jechać to można było iść! :D Gdy wracaliśmy do domu kolejką to były tak zapchane wagony, że nie można było nawet wejść do pociągu!. Impreza była bardzo udana. :) W przyszłym roku pojadę ponownie!

Link do relacji z tej imprezy znajdziecie TUTAJ!

http://www.wejherower.org

W ogródku

Ostatniego wieczora nasz dziadek zauważył w ogródku jeża. Jak go zobaczył, od razu nas zawołał. Gdy go zauważyliśmy byliśmy zdumieni skąd na naszym podwórku był jeż? Zrobiliśmy mu zdjęcie. Po pewnym czasie jeż ruszył w dalszą drogę.

Jeż w naszym ogródku

Jeż w naszym ogródku

A ty my - Mikołaj i Szymon

A ty my – Mikołaj i Szymon