Czytamy z klasą

Kolejny udział w programie Szk 2.0 motywuje do działania. Zainteresowanie rodziców i dzieci udziałem w kolejnych akcjach wciąż cieszy się duży powodzeniem. Podobnie jak w roku ubiegłym i tym razem stawiam na integrację działań Bystrzaków i Cudaków.

 Pierwsze zadanie wprowadzające drugoklasistów w ścieżkę „Czytamy ze zrozumieniem” przeprowadziłam podczas listopadowych zajęć. Pod głęboką analizę poddaliśmy tekst piosenki Macieja Brykczyńskiego „Z głową w chmurach”. Wprowadzając uczniów w tekst piosenki wykorzystałam strategię: „Słowa klucze”, dzięki której już na wstępie udało mi się wzbudzić zaciekawienie uczniów. Analizując słowa piosenki, dzieci wyjaśniały znaczenie powiedzeń zawartych w tekście, a także w grupach przygotowały scenki ilustrujące powiedzenia z chmurami. Dzięki temu dzieci jeszcze lepiej zrozumiały cały tekst.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Podczas zajęć komputerowych uczniowie wykonali ilustracje do poznanych powiedzeń, a także krótkie animacje w programie Scratch.

Tekst piosenki był także okazją do pogłębienia wiadomości w odniesieniu do pytań wskazanych przez uczniów. Dzieci przez kilka dni prowadziły obserwacje pogody.

fot.W.Adamska

fot.W.Adamska

 

4 thoughts on “Czytamy z klasą

 1. Z SERCA GRATULUJĘ PANI WERONIKO!!! :-D
  WSPANIAŁY POMYSŁ NA REALIZACJĘ TEMATU.
  Widzę, że uczniowie również świetnie bawili się.
  Na pewno rewelacyjnie zapamiętali nowe wiadomości.

  Pozdrawiam :-)
  Iwona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge