„Uczymy innych”- zajęcia nauki pływania w kl.0.

Dnia 10.03.2016 roku uczniowie z klasy IIIb i uczniowie klas zerowych przystąpili do zrealizowania ścieżki edukacyjnej „Uczymy innych”. Zajęcia odbyły się na pływalni „WODNIK” w Janikowie. W części wstępnej lekcji jeden z uczniów klasy III powitał grupę i przedstawił korzyści, jakie wypływają z nauki, jak i samego pływania. Swoją wiedzę zaczerpnął z z jednej ze stron internetowych poświęconych nauce pływania. Młodsze dzieci dowiedziały się, iż mogą pływać pod okiem dorosłych lub wykwalifikowanych ratowników. Systematyczne pływanie i ruch w wodzie wzmacnia: mięśnie grzbietu, poprawia wydolność, motorykę, jak i jest świetnym lekarstwem na stres. Jest to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Następnie w części głównej trzecioklasiści, pod okiem pań nauczycielek:Karoliny Ochockiej i Ewy Radoń, pokazywali zadania swoim młodszym kolegom. Pomagali im także je wykonać.Dzieci uczyły się: leżenia na piersiach, leżenia na grzbiecie i  prawidłowego zanurzania. Można było zauważyć dużo radości i chęci pomagania innym. W części końcowej dzieci uczyły się bezpiecznie bawić w wodzie. Maluchy z niecierpliwością czekają na dalsze lekcje.

32ko 22ko 12ko 02ko 42ko

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p.Karolina Ochocka we współpracy z p.Ewą Radoń. Gratulujemy pomysłu i świetnej zabawy połączonej z nauką. Dzieci lubią być „nauczycielami” i mają dużo cierpliwości.

3 thoughts on “„Uczymy innych”- zajęcia nauki pływania w kl.0.

 1. To świetny pomysł!
  Gratuluję :-)

  Wspaniale, że macie taką możliwość, aby przeprowadzić lekcje na basenie.
  W naszej miejscowości basen jest oblegany i płatny.

  Pozdrawiam
  Iwona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge