Spotkanie naszej grupy projektowej z Policjantką

policja3W dniu 23 lutego 2015 roku grupa realizująca kampanię „Nie daj się zaplątaći w Sieć” uczestniczyła w warsztatach z przedstawicielem Policji st. sierż. Małgorzatą Czechowską. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o prawnych konsekwencjach niewłaściwych zachowań w Internecie. Młodzież wymieniała swoje poglądy związane m.in. z kulturą dyskusji w sieci, cyberprzemocą. Warsztaty uświadomiły młodzieży, że każdy z nich ponosi odpowiedzialność za to robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Razem tworzymy lepszy Internet

Razem tworzymy lepszy Internet” pod takim hasłem obchodzony był 10 lutego 2015 Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasze gimnazjum po raz kolejny włączyło się do akcji, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie. W ramach obchodów DBI przeprowadzono we wszystkich klasach warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem filmów profilaktycznych z serii „Zaplątani w Sieć”. Zorganizowano również spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu st.sierż.  Małgorzatą Czechowską poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Jesteśmy przekonani, że podjęte przez  nas wszystkich działania, przyczynią się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

policja1

Z wizytą w redakcji tygodnika „Życie Podkarpackie”

We współczesnym świecie ogromny wpływ na życie człowieka mają środki masowego przekazu. Jednym z nich są gazety.
Dnia 14 stycznia 2015r. w ramach projektu „Włącz się. Młodzi i media” grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami wybrała się do redakcji „Życia Podkarpackiego” w Przemyślu. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z pracą dziennikarza. Mieliśmy okazję porozmawiać z panią redaktor, która opowiadała nam o pracy jaką na co dzień wykonuje. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach na temat zbierania informacji, pisania artykułów. Zobaczyliśmy jak wygląda praca nad gazetą od podstaw. Podczas naszej wizyty nie zabrakło także rozmowy z grafikiem komputerowym. Przekonaliśmy się, że jego praca wcale nie jest taka łatwa. Te wszystkie czcionki, style, obróbki… ehhh naprawdę można się pogubić. Na koniec wizyty w redakcji zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Przebywanie w miejscach, gdzie ludzie wykonują swój zawód z wielką pasją było dla nas cennym doświadczeniem. W przyszłości kiedy przyjdzie nam wybrać własny zawód, będzie nam łatwiej podjąć przemyślaną decyzję, która może zaważyć na całym naszym życiu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Faustyna Jurijków

redakcja2

,,Nie daj się zaplątać w Sieć!”

Witajcie !

W ramach realizacji programu „Włącz się. Młodzi i media” mamy za zadanie przygotować kampanię społeczną pod hasłem ,,Nie daj się zaplątać w Sieć!”. Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas korzystania z Internetu
i zachęcenie do samodzielnego tworzenia informacji i innych przekazów medialnych. Zespół 10 osób pod opieką p. Marty Lubas i p. Anny Pstrąg-Fac będzie realizował kampanię do końca maja 2015 r.

Skład grupy:

Grzegorz Jasiński, Maria Wiech, Małgorzata Fac, Klaudia Rubacha, Faustyna Jurijków, Ewa Wilgucka, Kamila Klein, Aleksandra Rabka, Artur Szumełda i Hubert Jasiński.

media

Święto Szkoły

W dniu 05.10.2014 r. nasza szkoła obchodziła ósmą  już rocznicę nadania jej imienia 2 Pułku Pancernego. Jest to dla nas wielki zaszczyt nosić imię tak wsławionej i znanej brygady, ale też i obowiązek. Ważnym jest, aby choć w ten jeden dzień razem z całą społecznością szkolną upamiętnić to bardzo ważne wydarzenie jakim jest nadanie imienia szkole.

Święto rozpoczęło się w kościele parafialnym uroczystą mszą świętą o godzinie 11:00. Ksiądz proboszcz Marian Hofman wygłosił piękną, głęboką i dającą do myślenia homilię. Po mszy św. wszyscy udali się na boisko szkolne. Warto dodać, że tego dnia odbyło się również uroczyste otwarcie i poświęcenie tegoż boiska. Obecny był również Wójt Gminy Żurawicy Pan Janusz Szabaga, który osobiście otworzył obiekt, a następnie ks. Marian Hofman je poświęcił. Wydawać by się mogło, że to już koniec naszego spotkania… nic bardziej mylnego, otóż dopiero się zaczynało. W pierwszej kolejności zostały wręczone medale zdobyte podczas ubiegłotygodniowych zawodów w biegach przełajowych. Następnie został rozegrany bardzo emocjonujący mecz siatkówki: uczniowie vs. nauczyciele. W pierwszym secie do starcia przystąpiły klasy pierwsze. Po bardzo zaciętej walce i wyrównanym meczu niestety polegli. Podobnie stało się z klasami drugimi i trzecimi, które radziły sobie gorzej od pierwszaków. Mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla nauczycieli, którzy ostatecznie obronili tytuł. Koniec. Oczywiście żartuję, to nie koniec atrakcji dnia. Po meczu siatkówki drużyny zaczęły przygotowywać się do kolejnej konkurencji czyli przeciągania liny. Do finału doszły klasy: I a  i I  b, miażdżąc po drodze swoich rywali. W starciu gigantów zwycięstwo odniosła klasa I a (ale jako uczeń  I b muszę zaznaczyć, że wygrali ze względu na przewagę liczebną ). Następne w kolejności były zawody indywidualne w:

¡        Żonglerce piłką

¡        Rzucie do kosza

¡        Podbijaniu piłki siatkowej

Niestety po tych rywalizacjach impreza się skończyła, ale jestem pewny: wszyscy wrócili do domów z uśmiechem na twarzach.

Grzegorz Jasiński

XI Rajd Bieszczadzki

…” Jeśli kiedykolwiek przyjedziecie w Bieszczady i wybierzecie się na górskie
szlaki, to ten nie objęty wzrokiem świat połonin stanie naprawdę przed Wami ”…

                                                                                                     Stanisław  Orłowski

Dnia 19 września bieżącego roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w XI rajdzie w Bieszczady.

W piątek rano, kiedy wszyscy byli jeszcze zaspani, zebraliśmy się na parkingu przed naszą szkołą. Stamtąd wyruszyliśmy w jakże pasjonującą podróż. Dwa pierwsze autobusy z uczniami klas II i III zatrzymały się przy wejściu na Połoninę Caryńską. Kolejny autokar z uczniami klas I zatrzymał się przy wejściu na Połoninę Wetlińską. Dzień był wyjątkowo pogodny jak na tę porę roku. Mogliśmy wszyscy wyruszyć w prawdziwą górską wyprawę, by napawać się pięknem tamtejszych krajobrazów. Obie wycieczki miały odbyć „długą” i „męczącą” drogę do celu. Z wielką satysfakcją spoglądaliśmy na przebytą drogę. Tradycyjnie na samym szczycie zrobiliśmy kilka fotek, by upamiętnić tę wyjątkową chwilę. Później było już z górki. Każdy krok przybliżał nas do końca wyprawy. Przy zejściu ze szlaków obie grupy się spotkały, by odpocząć i zjeść ciepły posiłek. Po dłuższej przerwie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Żurawicy. Zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilę w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu. Tam mogliśmy przez chwilę w ciszy i zamyśleniu podziękować za owocnie spędzony czas. Później już bez żadnych przystanków wróciliśmy do domów.

Ze zmęczeniem, ale z uśmiechem na twarzach wracaliśmy do domów. Mamy  nadzieję, że taka wycieczka w takim gronie  w takie piękne miejsce jeszcze się kiedyś powtórzy. Dzięki tej wyprawie potwierdziło się nasze przekonanie, że rejon Bieszczad to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Oaza ciszy i spokoju, miejsce gdzie warto wracać.

                           Faustyna Jurijków

————————————————————————————————————-

Dnia 19 września 2014 r. odbył się XI Rajd Szkolny, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum.

Wydarzenie to co roku organizowane jest na przełomie września i października. Celem wyprawy jest zdobycie bieszczadzkich szczytów. W tym roku szkolnym opiekun rajdu p. Marek Jaremczuk podzielił gimnazjalistów na dwie grupy: pierwsze klasy poszły łatwiejszą trasą  na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka, zaś starsze klasy zdobywały Połoninę Caryńską. Obu grupom towarzyszyli przewodnicy, a historie opowiadane przez nich uatrakcyjniły wycieczkę. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele. Pomimo zmęczenia i bólu nóg, każdy z nas był zadowolony i dumny, że udało mu się dotrzeć do celu i nikt nie żałował, że tego dokonał. Pogoda także była udana. Widok pięknych, skąpanych w słońcu szczytów gór był niesamowity. Po zejściu z trasy na każdego ucznia czekała kiełbasa i gorąca herbata, które pozwoliły odzyskać utraconą energię. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu. Wszyscy wrócili zmęczeni, a jednocześnie bardzo zadowoleni. Ta niesamowita wycieczka jest zachętą, aby w przyszłym roku znów wybrać się na rajd w Bieszczady.

                                                                                                      Kamila Klein