Święto Szkoły

W dniu 05.10.2014 r. nasza szkoła obchodziła ósmą  już rocznicę nadania jej imienia 2 Pułku Pancernego. Jest to dla nas wielki zaszczyt nosić imię tak wsławionej i znanej brygady, ale też i obowiązek. Ważnym jest, aby choć w ten jeden dzień razem z całą społecznością szkolną upamiętnić to bardzo ważne wydarzenie jakim jest nadanie imienia szkole.

Święto rozpoczęło się w kościele parafialnym uroczystą mszą świętą o godzinie 11:00. Ksiądz proboszcz Marian Hofman wygłosił piękną, głęboką i dającą do myślenia homilię. Po mszy św. wszyscy udali się na boisko szkolne. Warto dodać, że tego dnia odbyło się również uroczyste otwarcie i poświęcenie tegoż boiska. Obecny był również Wójt Gminy Żurawicy Pan Janusz Szabaga, który osobiście otworzył obiekt, a następnie ks. Marian Hofman je poświęcił. Wydawać by się mogło, że to już koniec naszego spotkania… nic bardziej mylnego, otóż dopiero się zaczynało. W pierwszej kolejności zostały wręczone medale zdobyte podczas ubiegłotygodniowych zawodów w biegach przełajowych. Następnie został rozegrany bardzo emocjonujący mecz siatkówki: uczniowie vs. nauczyciele. W pierwszym secie do starcia przystąpiły klasy pierwsze. Po bardzo zaciętej walce i wyrównanym meczu niestety polegli. Podobnie stało się z klasami drugimi i trzecimi, które radziły sobie gorzej od pierwszaków. Mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla nauczycieli, którzy ostatecznie obronili tytuł. Koniec. Oczywiście żartuję, to nie koniec atrakcji dnia. Po meczu siatkówki drużyny zaczęły przygotowywać się do kolejnej konkurencji czyli przeciągania liny. Do finału doszły klasy: I a  i I  b, miażdżąc po drodze swoich rywali. W starciu gigantów zwycięstwo odniosła klasa I a (ale jako uczeń  I b muszę zaznaczyć, że wygrali ze względu na przewagę liczebną ). Następne w kolejności były zawody indywidualne w:

¡        Żonglerce piłką

¡        Rzucie do kosza

¡        Podbijaniu piłki siatkowej

Niestety po tych rywalizacjach impreza się skończyła, ale jestem pewny: wszyscy wrócili do domów z uśmiechem na twarzach.

Grzegorz Jasiński

One thought on “Święto Szkoły

  1. Czekamy na dalsze relacje z życia szkoły i nie tylko. :)
    Może znajdziecie jakiś ciekawy temat, o którym chcielibyście porozmawiać, ale też napisać na blogu i podyskutować wirtualnie z innymi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge