Recencja filmu po Module 6

„Siedem Kobiet w różnym wieku” w reżyserii K. Kieślowskiego to 15min. poemat o przemijaniu. Reżyser pokazał w filmie kilka scen z życia baletnic. W żadnym innym zawodzie wiek nie jest aż tak ważny jak tutaj. Nie wpływa w sposób równie kategoryczny na karierę. Tancerka wstępuje na drogę zawodową w bardzo młodym wieku, ale niestety  czas bezlitośnie wpływa na kondycję i możliwości jej ciała. „Siedem Kobiet w różnym wieku”przedstawia wydarzenia rozgrywające się w ciągu jednego tygodnia. W czwartek oglądamy małą  dziewczynkę, która stawia swe pierwsze kroki w balecie, w piątek trochę starszą tancerkę podczas intensywnego treningu, w sobotę nastoletnia dziewczyna tańczy na próbie dużego zespołu. Niedziela to występ gwiazdy, w poniedziałek oglądamy baletnicę, która ćwiczy z wyraźnym wysiłkiem, we wtorek starzejącą się już baletnicę, a w środę oglądamy nauczycielkę baletu, która uczy małe dziewczynki ( te same, które pojawiły się w 1 scenie). Film bardzo mi się podobał, choć na początku nie wydawał mi się interesujący. Im dłużej go oglądałam, tym bardziej przekonywałam się, że nie jest to tylko film o balecie, ale o życiu i jego przemijalności. Kolejne dni tygodnia to jakby następujące po sobie lata naszego życia. Warto zastanowić się jak je przeżyć, bo tak krótko trwa.

 

Top Ten

1.Andrzej Wajda – Umieszczam go na pierwszym miejscu, ponieważ jest najlepszym reżyserem Polskiej Szkoły Filmowej

2. Juliusz Machulski jest jednym z najlepszych reżyserów komediowych. Jego filmy zawsze mnie rozśmieszają. A to jeden z fragmentów jego filmu:YouTube Preview Image

3. Krzysztof Kieślowski reżyser, który często podejmował tematykę związaną z najtrudniejszymi ludzkimi problemami

4.Roman Polański

5.Franncis F. Coppola

6. Ryan Fleck – ubóstwiam go za film „Całkiem zabawna historia”

7.Maciej Wojtyszko

8.Martin Scorsese – (ur. 17 listopada 1942 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser, scenarzysta, montażysta, aktor i producent filmowy. Laureat Oscara za reżyserię filmu Infiltracja (2007), doktor honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

9.Władysław Pasikowski

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Darren Aranofsky – pokazuje ludzką psychikę od wewnątrz