Polska Prezydencja w Oleśnicy!

Co Oleśniczanie widza na temat polskiej prezydencji w Unii Europejskiej

Tak, dawno nas tu nie było. Zakończyliśmy projekt prezentacją, którą przedstawiliśmy całej szkole podczas podsumowania wszystkich projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2010/2011 (zdjęcia niestety nie mamy ;<). Jednak nasze działania jeszcze się nie skończyły. Póki Prezydencja na dobre nas nie pożegna, będziemy trwały przy niej i kontynuowały działania!

W związku z tym mamy zamiar przeprowadzić jeszcze jedną ankietę (tym razem tylko anonimową, choć filmu jeszcze nie wykluczyłyśmy na dobre), w którym Oleśniczanie będą wypowiadać się na temat tego, jak im się podobała Polska Prezydencja w Radzie UE. Wynikami oczywiście jeszcze się podzielimy! :)

Życzymy wszystkim udanych wakacji i najlepszych ocen na świadectwach z paskami (nie tylko na tyłku!), a także tytułu „najlepszego bloga”, „najlepszego wpisu” lub „najlepszego zdjęcia”! Gorąco pozdrawiamy!

Tak, czas na ostatnia z nas, Patrycję:

„Jestem Patrycja. Na ogół jestem pilną, rozsądną osobą i sympatyczną, lecz tak jak każdy mam złe dni i potrafię się zdenerwować. Uwielbiam śpiewać i grać na gitarze. W wolnych chwilach uprawiam sport, spotykam się z przyjaciółmi i chłopakiem. Muzyka jest nieodłączną częścią mego życia, bez przerwy gra mi ona w głowie. Słucham wielu rodzajów muzyki, ale najukochańszą z nich jest rock! Jest mnóstwo kapel, które słucham, jest ich jednak za dużo, aby wymieniać, ale ostatnio przede wszystkim słucham Foo Figters, a pomyśleć, że wszystko się zaczęło, gdy usłyszałam takie zespoły jak:Nirvana, ACDC, The Offspring, Rise Against i Papa Roach. Teraz moja lista się znacznie powiększyła, co ja gadam, sama teraz nie jest w stanie tego zliczyć, ponieważ jest mnóstwo genialnych zespołów. Nie będę więcej pisać o muzyce, ponieważ mogę nawijać o niej wiecznie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona ze swego wiecznie zabieganego życia. Nie wiem co mogę jeszcze o sobie napisać. Jestem po prostu sobą! ;D”

Tak, nadszedł ten smutny czas pożegnania.  Nasze wszystkie zadania zrobiliśmy z wielkim sercem, oddając się Polskiej Prezydencji w UE jak tylko możemy, często rezygnując z własnych planów. I może nie pisałyśmy tak ciekawie o wampirach w Europie i Polsce, ani nie dyskutowałyśmy na otwartym forum o problemach współczesnego świata, jednak możemy zapewnić, że nasza zdobyta wiedza nie poszła na marne. Ale nie tylko my działałyśmy na nasz mały sukces (jeśli można to tak nazwać ;>). Z czasem Rafał Belka (nasz koordynator) stał się „piątym członkiem grupy”, udzielając nam cennych rad i dopingując w działaniach. Pani Beata Rubaszewska (opiekun szkolny) dzielnie nas podtrzymywała przy trwaniu w projekcie i motywowała do działania, skoro czynimy wszystko w imieniu zjednoczenia UE. Dziękujemy. Bez Was na pewno nie zaszłybyśmy tak daleko, i na pewno nie udałoby nas się skończyć wszystkiego.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy miały możliwość współpracowania z tak fantastycznymi osobami. Wspaniały projekt – wspaniali ludzie. Oby więcej takich akcji!

Tak, już je mamy. Tym razem dotarły calutkie :)

KOBIETY: 19 MĘŻCZYŹNI: 21

Pytanie 1:                             Pytanie 1:

Tak – 10                                   Tak – 10

Nie – 9                                      Nie – 11

Pytanie 2:                           Pytanie 2:

Tak – 15                                   Tak – 12

Nie – 4                                      Nie – 9

Pytanie 3:                           Pytanie 3:

Tak – 17                                   Tak – 15

Nie – 2                                      Nie – 6

Pierwszy wykres przedstawia dobre odpowiedzi.  Oznacza to tyle, że 66% ankietowanych udzieliło chociaż jednej poprawnej odpowiedzi.

Drugi za to pokazuje, ile kobiet, a ilu mężczyzn przystąpiło do ankiety. Wynika z tego, 53% ankietowanych to mężczyźni, a 47% to kobiety.

My! Hej! Witamy po krótkiej przerwie!

Nasza grupa osiągnęła pewien mały sukces. Link do naszego wpisu z nagraniem został dodany na „bloga blogów”. Jeśli chcecie zobaczyć, kliknijcie tutaj.

Jeśli chodzi o nas, to zdjęcie przedstawia naszą calutką grupę, oczywiście już osoby zostały podpisane dzięki życzliwości Kasi, z której to aparatu pochodzą wszystkie zdjęcia z parady Schumana, na której świetnie się bawiliśmy! Tym razem krótki opis „siebie” przesłała mi Aga i Kasia.

„No to tak ;) nazywam się Agnieszka, chodzę do 3 klasy gimnazjum. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, oglądać filmy – głównie horrory i komedie oraz spotykać się z przyjaciółmi.”


„Parę słów o mnie? Oj będzie trudno. Nie lubię pisać o sobie, ale się przełamię i to zrobię.

Mam na imię Kasia i uczę się w Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy. Nie mam żadnych wyraźnych zainteresowań, bo lubię robić  dużo różnych rzeczy (np. robić zdjęcia, ale jeszcze nie wychodzą mi takie jak bym chciała lub tak jak Magda pisać opowiadania, ale jak na razie jeszcze żadnego nie skończyłam). Nie mam jeszcze planów na przyszłość, więc nie będę nikogo tym zanudzać… Na zakończenie dodam jeszcze, że w naszej ekipie zajmuję się  głównie ankietą . Czy dobrze wywiązuję się z mojego zadania i czy mam do zrobienia „coś poza ankietą”? Cóż…. Nie potrafię ( jak zawsze) odpowiedzieć na to pytanie, więc przekażę je moim cudownym koleżankom…”

Bez przesady z tymi opowiadaniami; uprzedzam, że to tylko moje gnioty :)

Za chwilę udostępnimy również wyniki ankiet, które przez pomyłkę zostały wysłane do kogoś zupełnie poza grupą.  ;>

Tak,  już mamy film! Obejrzyjcie i piszcie, co myślicie!  :)


YouTube Preview Image

Co sądzicie? Macie takie zdanie jak my, że poziom wiedzy wcale nie jest taki niski?

Przy okazji zaczynamy się przedstawiać, jak to zaproponował Pan Rafał :)

Ja jestem Magda i prowadzę tego bloga, jako że każda z nas ma inne zadania na głowie. Uwielbiam słuchać muzyki (rock i alternatywnej), pisać blogi i różne opowiadania a także szkicować. W przyszłości myślę o architekturze, ale sądzę, że jeszcze pewnie zmienię zdanie miliony razy. Więcej o mnie możecie się dowiedzieć czytając, zawsze staram się zostawić cząstkę mnie w tym, co robię i tworzę.