Festiwal Nauki – 30 maja 2012

30 maja odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Wszystko rozpoczęło się od otwarcia Olimpiady na boisku, gdzie  Agatka z 5 kl. wciągnęła flagę, a nasz kolega Olaf wbiegł ze zniczem. Później wszyscy zgromadzeni udali się na salę gimnastyczną. Przywitała ich tam Pani Dyrektor. Następnie wszystkie dzieci udały się do klas i prezentowały tam swoje projekty, makiety, prezentacje multimedialne oraz gry, nad którymi pracowały większą część roku. Kiedy wszyscy mieli już czas wolny mogli pójść do kawiarenki, wziąć udział w zawodach, czy wystąpić na scenie. To była naprawdę dobra zabawa. =)

Spotkanie

Wył.

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził niesamowity gość – Pan Jerzy Kantorowicz. Jest On słynnym malarzem z naszego miasta. Już na samym początku było zabawnie, ponieważ Pan Jerzy ma niesamowite poczucie humoru. : ) Opowiadał nam dużo ciekawych rzeczy o sobie oraz o swoich pracach. Najbardziej zdziwiło mnie to, że On kiedyś też chodził do naszej szkoły. Z tego co mówił jak większość osób, które tutaj uczęszczały – dobrze ją wspomina. Jego obrazy to głównie natura i znajomi, których rysował na lekcjach. Uczniowie mieli dużo pytań, na które P. Kantorowicz z chęcią odpowiadał. Na koniec nasza blogowa koleżanka podziękowała wręczając róże.

To spotkanie było jednym z lepszych! Na pewno na długo je zapamiętamy. : )

Spotkanie z Panią Renatą Włodarczyk

W ramach projektu z języka polskiego „Olkusz – miejscem kultury i ich twórców” mieliśmy okazję gościć poetkę Panią Renatę Włodarczyk. Opowiadała nam Ona nie tylko o napisanych wierszach i książkach, ale również o swoim życiu i dzieciństwie. Słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Nasi koledzy robili zdjęcia oraz nagrywali reportaż ze spotkania. Fragmenty reportażu i zdjęcia będą umieszczone na innych blogach. (U nas już nie ma miejsca. : ) )

Liga przedmiotowa z informatyki

Wył.

W ten wtorek odbyło się spotkanie dotyczące projektu z informatyki. Nasz projekt polega na opracowaniu i przygotowaniu folderu pt. „TIKowa Jedynka”.  Będą w nim umieszczone informacje na temat tego co robimy w szkole, jak przebiega realizacja innych projektów. Robimy zdjęcia, obrabiamy je, zbieramy notatki. Wszystko dotyczy programu Szkoła z Klasą 2.0. Pojawią się także zdjęcia z 30 maja. Wtedy w naszej szkole będzie odbywał się Szkolny Festiwal Nauki, na którym wszyscy uczniowie zaprezentują efekty swojej pracy.
Jeszcze wiele pracy przed nami, więc..

Trzymajcie za nas kciuki! :D

Wiktoria.

Proejkty z matematyki

Klasa VIb w ramach projektu „Mój region i jego atrakcje” przygotowuje grę matematyczną „Kolejka po Olkuszu”. Moi koledzy z klasy wykonali grę planszową. Miałam okazję zapoznać się z zasadami tej gry. Uważam, że to naprawdę jest to ciekawy pomysł! : ) Natomiast młodsi uczniowie z klasy IVa wykonali dwie gry. Pierwsza grupa  „Monopoly po Małopolsce”, druga grupa „Matematyczny Olkusz”.  Te gry również robią wrażenie.

Projekt z plastyki

Klasa Vb jest w trakcie realizacji projektu „Rok 2012 – rokiem Janusza Korczaka”. Na dzisiejszej lekcji plastyki uczniowie wykonali plakaty reklamujące i zachęcające do czytania książek autorstwa J. Korczaka, będących w naszej szkolnej bibliotece.

Są to m.in:

  • Król Maciuś I,
  • Kajtuś Czarodziej.
  • Bankructwo małego Dżeka

Także w ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0 w tym tygodniu odwiedzą bibliotekę miejską i pedagogiczną, aby przedstawić wykaz książek, zarówno jego autorstwa jak i o nim, które znajdują się w tych bibliotekach. Inna grupa zbiera i drukuje materiały do gazetki ściennej. Jeszcze inna grupa czeka na materiały do zmontowania . Całość zostanie przedstawiona 30 maja na szkolnym festiwalu nauki.

Oczekujemy na rezultaty! :)

Projekty ruszyły!

Dzięki życzliwości naszego kolegi z klasy IVb Daniela, uzyskaliśmy informację dotyczącą przygotowywanego projektu z historii na temat „Olkusz, miejscem kultury i jej twórców”.

Uczniowie spotykają się z nauczycielem raz w tygodniu i prezentują zebrane materiały. Na jednym ze spotkań uczniowie z klasy Vb przygotowali prezentację „Władcy Polski w latach świetności Olkusza”. Na kolejnym uczeń z klasy IVb przygotował prezentację „Muzeum Afrykanistyczne”. Natomiast inni uczniowie zebrali materiały dotyczące miejsc pamięci w Olkuszu.

Kolega przygotował mnóstwo zdjęć, ale ze względu na brak miejsca na naszym blogu zdjęcia zaprezentują nasi koledzy! :)

Rekolekcje.

Hej! Od dziś mamy rekolekcje! Chodzimy przez 3 dni na godzinę 9.00.. Eh, a myślałam, że się wyśpię. :D Ksiądz jest bardzo fajny,  ładnie śpiewa i umie grać na instrumentach. A no i przede wszystkim rekolekcje są ciekawe. ; )

A Wy kiedy macie rekolekcje? 

Wiktoria

Odznaka!

 Jak pewnie zdążyliście już zauważyć nasz blog otrzymał odznakę ,,Uczymy się z TIK”  Bardzo się cieszymy :) Udało nam się spełnić wymagane warunki :D Dziękujemy Zespołowi Szkoły z Klasą za wyróżnienie jakie otrzymałyśmy. 

A Wam życzę fajnego weekendu. ;) Może teraz trochę nie na temat? Szóste klasy we wtorek (włącznie ze mną i Wiktorią) piszą próbny test Szóstoklasisty… Trochę się stresuję, bo to jest ostatni próbny sprawdzian, później już piszemy ten ,,prawdziwy”. Ale mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze, bo w końcu nadzieja jest ważna ;) W każdym razie życzę  wysokich wyników wszystkim osobą, które będą musiały go napisać.  Pozdrawiam -

Magda. :)

 

Zajęcia TIK w klasie VIb

Wył.

Przepraszam, że piszę ten post z takim opóźnieniem, ale nie było mnie dosyć długo, gdyż wyjechałam na ferie. Przed feriami było mnóstwo nauki, więc za bardzo nie mogłam dodawać postów. :( Także bardzo dziękuję Wiktorii, bo podczas gdy ja nie mogłam zajmować się blogiem i projektem ona doskonale sobie radziła! :) Ale przejdźmy już do tematu ;)

18 stycznia odbyły się zajęcia z wykorzystaniem TIK, poprowadziła je pani Karolina Skawińska, która jest nauczycielką języka angielskiego. Ponieważ nasza klasa, a dokładniej nasz rocznik ,,idzie” nową podstawą programową i zostało wprowadzonych dużo zmian, odnośnie testu gimnazjalnego (angielski), pani Skawińska postanowiła nam przedstawić wszystkie zmiany i powiedzieć na czym one polegają.  Na początku właśnie to robiliśmy – rozwiązywaliśmy test gimnazjalny podstawowy. Po czym pani wyjaśniła nam o co chodzi z nową podstawą programową i co zostało zmienione. Później odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Najpierw wszyscy musieli znaleźć fotografie dziwnych zwierząt na stronie google English. Później wszyscy poznaliśmy angielskie odpowiedniki dźwięków, które wydają zwierzęta np.

prosię – chrum, chrum                                                         pig – oink, oink

Następnie oglądaliśmy śmieszne filmiki z udziałem zwierząt (oczywiście po angielsku) ;) i szukaliśmy w słownikach internetowych słów określających te zwierzęta. Mnie bardzo się podobało, tak jak całej naszej klasie :D

Pozdrawiam – Magda :)

 

css.php