„Młodzi aktywiści prezydencji” w gimnazjum w Resku

W ramach projektu „Młodzi Aktywiści Prezydencji”, w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Robertem Bartłomiejskim - zastępcą dyrektora Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie. Była to lekcja europejska na temat 5. lat uczestnictwa w UE oraz polskiej prezydencji. P. Bartłomiejski opowiedział uczniom klas trzecich i uczestnikom projektu CEO o plusach i minusach naszego członkostwa w UE. Następnie zaprezentował prezentację multimedialną na  temat zadań stojących przed Polską w ramach prezydencji.


Zajęcia przebiegły niezwykle sprawnie, prowadzący wykazał się dużą wiedzą merytoryczną, a młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu informacji wprost „u źródła”, osoby zajmującej się na co dzień problematyką unijną.

Cele

Mamy nadzieje, że dzięki realizacji naszego projektu, w naszej szkole większa część osób będzie wiedziała  czym jest polska prezydencja w UE.

Inwestycje unijne w naszej gminie.

Dzięki dofinansowaniom unijnym w naszej gminie zostały zrealizowane liczne inwestycje. Należy do nich budowa naszego gimnazjum im. Kazimierza Górskiego wraz z halą widowiskowo-sportową. Aktualnie budowany jest zespół boisk sportowych przy naszej szkole na otwartej przestrzeni. Będzie to m.in. boisko do piłki nożnej, kort do tenisa ziemnego, boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki. Bardzo cieszymy się budowy boisk, ponieważ będziemy mogli w cieplejsze dni uprawiać dyscypliny sportowe na świeżym powietrzu.

Innymi inwestycjami w naszej gminie była budowa przystani kajakowej oraz mostu na rzece Redze.

Gazetka na forum

16 maja nasza grupa zawiesiła w naszej szkole na forum gazetkę prezentującą inwestycje unijne w naszej gminie. Umieściliśmy na niej zdjęcia tych inwestycji np. naszej szkoły Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego.

Zamieszczamy zdjęcia podczas naszej pracy.

Ogloszenie!

W najbliższym czasie spelnimy kilka zadań:

- spis inwestycji unijnych w formie plakatu,

- rozlożenie materialów na stoisku w szkole,

- rozwieszenie chorągiewek.

Każde z tych zadań będziemy skrupulatnie opisywać na blogu.

O dalszych planach naszej grupy poinformujemy Was w następnych wpisach.

Życzymy milego zwiedzania naszej strony. :)

Nasza grupa

Nasza grupa nosi nazwę: „Muminki” ;) W jej sklad wchodzą :

Sandra Kocik

Adrianna Sielacz

Kasia Mańka

Agnieszka Dziuba

Hubert Rola

 

Startujemy

Dzisiaj zalożyliśmy bloga. Będziemy na nim dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz opisywać nasze dzialania dotyczące polskiej prezydencji.

Subskrybuj kanał RSS

Archiwa

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

css.php