NInA

To jedyna w swoim rodzaju biblioteka multimedialna, zawierająca materiały audiowizualne dostępne dla uczniów i dla nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Znajdują się w niej filmy fabularne, dokumentalne, animacje, reportaże, wywiady, stanowiące wyjątkowe źródło wiedzy na temat polskiej kultury, historii i społeczeństwa. WEJDŹ I SPRAWDŹ http://www.nina.gov.pl/edukacja

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI NINATECE EDU?  

  • Bezpłatny dostęp do wyjątkowych materiałów audiowizualnych dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • Ćwiczenia, które urozmaicą szkolne zajęcia i pozwolą sprawdzić wiedzę uczniów
  • Bazę pomysłów na ciekawe zadania domowe – uczniowie mogą w przyjemny sposób przygotować się do lekcji lub powtarzać materiał przed sprawdzianem i egzaminem
  • Dostęp do lekcji mistrzowskich i wskazówek pomocnych w tworzeniu własnych produkcji audiowizualnych.

JAK ZDOBYĆ BEZPŁATNY DOSTĘP DO NINATEKI EDU DLA UCZNIÓW? – INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

  1. Zarejestruj się jako NAUCZYCIEL. Uzupełnij formularz  Wpisz dane szkoły, w której uczysz. Weryfikacja Twojego zgłoszenia potrwa do 10 dni. Uprzedź osobę pracującą w sekretariacie Twojej szkoły, że może spodziewać się spodziewać od nas telefonu.
  2. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, w ciągu 10 dni Twoje konto nauczycielskie  zostanie aktywowane. Możesz teraz wygenerować kody dostępu do NINATEKI EDU dla Twoich uczniów. Liczba wygenerowanych kodów nie może przekraczać liczby uczniów w szkole – dlatego przed zamówieniem kodów radzimy skonsultować się z pozostałymi nauczycielami z Twojej szkoły. Jeden kod pozwala na założenie jednego konta uczniowskiego.
  3. Wygenerowane kody możesz zapisać jako PDF, wydrukować i rozdać uczniom w klasie lub wysłać im je e-mailem. Uczeń rejestrując się podaje jednorazowo kod dostępu. Jego konto ważne jest od września do września – w cyklu roku szkolnego.

W NINATECE EDU znajdują się filmy, audycje, muzyka i artykuły wyselekcjonowane specjalnie z myślą o uczniach i nauczycielach. Mają oni przywilej bezpłatnego korzystania z zasobów NInA.  

Konto nauczycielskie

przeznaczone jest dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pozwala ono na darmowy dostęp do zawartych w NINATECE EDU materiałów audiowizualnych oraz do Scenariuszy lekcyjnych i Zeszytów ćwiczeń z zadaniami do wykorzystania w szkole. Konto daje nauczycielom możliwość tworzenia własnych scenariuszy oraz ćwiczeń i zamieszczania ich na stronie (po uprzedniej weryfikacji tych materiałów przez redaktorów portalu). Dzięki opcji  Moja kolekcja nauczyciele mogą również tworzyć własny zbiór materiałów edukacyjnych, co ułatwi im szybki dostęp do ulubionych lub często wykorzystywanych treści.

Konto uczniowskie

umożliwia bezpłatny dostęp do zawartych w NINATECE EDU materiałów audiowizualnych oraz do znajdujących się w Czytniku Zeszytów ćwiczeń. Uczniowie mają możliwość tworzenia własnej kolekcji materiałów audiowizualnych, a w przyszłości będą również również mogli zamieszczać na stronie samodzielnie przygotowane treści audio i wideo  (po ich uprzedniej weryfikacji przez redaktorów portalu).

Materiały audiowizualne, które znajdują się w NINATECE EDU obudowane są Scenariuszami zajęć oraz ćwiczeniami z Zeszytu ćwiczeń, które pokazują, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać dostępne nagrania podczas lekcji.

NINATEKA EDU stanowi część zakładki EDUKACJA, za pośrednictwem której Narodowy Instytut Audiowizualny promuje świadome i twórcze wykorzystywanie nowych mediów w szkole.

Materiał ze strony http://www.nina.gov.pl/edukacja/ninateka-edu/artykul/2012/03/07/ninateka-edu .

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge