Zaproś eksperta do siebie

W tym roku w ramach programu„Opowiem Ci o wolnej Polsce”organizowane zostaną bezpłatne szkolenia dla uczestników. Każdy kto wyrazi chęć udziału w szkoleniu będzie mógł zaprosić dwóch trenerów IPN do swojej szkoły! Nie trzeba przyjeżdżać do Warszawy, aby skorzystać z cennych wskazówek ekspertów, zyskać inspirację i zaskoczyć ciekawą realizacją projektu na konferencji

Tematyka spotkań na pewno trafi w zainteresowania Państwa uczniów. Eksperci postarają się dostosować program szkolenia do umiejętności i wiedzy uczestników. Sami zaproponują kilka ciekawych rozwiązań, dadzą wskazówki, pokażą narzędzia pracy.

Trenerzy IPN umówią się z Państwem indywidualnie i odwiedzą Waszą szkołę w dogodnym dla Was terminie.

Tematyka szkolenia:

 • zapoznanie z projektem Opowiem ci o wolnej Polsce – idea, cele, podstawowe założenie, etapy pracy
 • jak przygotować uczniów do spotkania i wywiadu ze świadkiem historii (opracowanie pytań, praca z kamerą, savoir-vivre badacza)
 • pokazanie, w jaki sposób i gdzie poszukiwać potrzebne informacje
 • wskazanie, w jaki sposób zaprezentować zebrane informacje
 • aktywizacja uczniów, motywacja do działania, rozbudzenie pasji i zainteresowania
 • opracowanie planu działań
 • przygotowanie do realizacji własnego filmu dokumentalnego

Szkolenia prowadzone są przez dwóch trenerów. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. Maksymalna liczba uczniów, którzy mogą wziąć udział w spotkaniu to 25 osób. Termin spotkania ustalany jest indywidualnie przez trenerów z IPN i nauczyciela – opiekuna projektu. Szkolenia w całej Polsce potrwają od grudnia 2013 do marca 2014. Pierwszeństwo przypada szkołom, które po raz pierwszy realizują program „Opowiem Ci o wolnej Polsce”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2013. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w rekrutacji mają zespoły, które zgłosiły się do programu po praz pierwszy.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu wystarczy wypełnić formularz i odesłać go na adres  agata.janeczek@ceo.org.pl.

Szkolenie jest organizowane przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

2 Responses to “ Zaproś eksperta do siebie ”

 1. keylogger 2015

  Zaproś eksperta do siebie » » Opowiem Ci o wolnej Polsce – główny blog programu

 2. Ilo pisze:

  Świetny blog i materiały zamieszczone na nim. Inicjatywa godna polecenia. Zapraszam na swojego bloga http://blogiceo.nq.pl/naszeilo/. Życzę sukcesów i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge