Jak prowadzić bloga?

Aby odnieść sukces nie musisz codziennie umieszczać wpisów na blogu. Największą przeszkodą powstrzymującą nas przed założeniem i prowadzeniem ciekawego bloga jest czas. Większość popularnych i cenionych w świecie autorów blogów umieszcza na nich zapiski codziennie, a czasami kilka razy dziennie. Dlatego też wielu początkujących blogerów sądzi, że musi dotrzymać im kroku. TO NIEPRAWDA!

Na początek wystarczy zamieszczać na blogu 1-2 wpisy tygodniowo.

Na pewno w ciągu 7 dni przydarzą się 2, 3 rzeczy, o których warto opowiedzieć czytelnikom. Możesz zamieszczać na blogu wszystko, co dzieje się w szkole w związku z uczestnictwem w programie Opowiem Ci o wolnej Polsce.

Kilka przydatnych rad:

  • prowadź bloga regularnie, dodawaj wpisy tak często jak tylko znajdziesz wenę twórczą – pierwsze wpisy są najtrudniejsze, potem “samo idzie”, wystarczy być uważnym obserwatorem szkolnych wydarzeń
  • przedstaw swoje zainteresowania – to właśnie odróżnią Twój blog od innych. Pokaż swoją osobowość, ujawnij pasje i zaprezentuj posiadaną wiedzę. Napisz na blogu o przeczytanej książce, udostępnij zdjęcia, pokaż innym kim jesteś
  • baw się – jeśli prowadzenie bloga nie będzie sprawiać Ci przyjemności, nie będziesz tego robić. Nie traktuj prowadzenia bloga jak ciężkiej pracy. Podziel się z innymi czytelnikami tym czym się zajmujesz opowiedz o wyzwaniach, którym stawiasz czoło. Wyzwaniem na pewno może być projekt, który realizujesz lub będziesz realizować w szkole.

Możliwość komentowania jest wyłączona.