Tak było wcześniej

W tym roku obchodzimy swój mały jubileusz – to już V edycja programu Opowiem Ci o wolnej Polsce. Dzięki zdobytym materiałom z poprzednich lat możemy śmiało powiedzieć, że ocaliliśmy już, od zapomnienia,  ponad 400  historii. Jest to imponująca liczba.

W trakcie czterech poprzednich edycji zostało przygotowanych ponad 400 projektów. Rocznie w programie bierze udział ponad 100 szkół z całej Polski.

panel ekspertów, w Muzeum powstania warszawskiego, w 1. edycji

Uczestnicy w swoich wspomnieniach piszą o tym, że zafascynowali się historią, nawiązali mnóstwo wspaniałych kontaktów i przyjaźni, z innymi uczestnikami. Często trwają przy nas przez całe lata swojej edukacji w szkole podstawowej, gimnazjum lub liceum.

W brew  stereotypowi, twierdzącemu, że współczesna młodzież nie widzi niczego poza czubkiem swojego nosa, my zawsze wierzyliśmy w ich determinację i wspieraliśmy w sukcesach.  Dzięki temu, niektórzy wracają do nas jako wolontariusze i pomagają przy następnych edycjach programu.

W trakcie czterech poprzednich edycji współpracowało z nami około 8000 uczniów, którzy dzięki pomocy swoich opiekunów stworzyli wartościowe historycznie projekty.


Wspomnień czar czyli zdjęcia z wszystkich poprzednich edycji programu do obejrzenia tutaj:

YouTube Preview Image

Możliwość komentowania jest wyłączona.