wpis + film

O tym jak dodać wpis na bloga, szczegółowo możesz przeczytać w zakładce „wpis + zdjęcie”. W skrócie wygląda to tak:

* Po zalogowaniu na bloga znajdujemy się w Panelu głównym, pod którym znajduje się  „ramka” zatytuowana Wpisy

* Po kliknięciu otwiera się ekran opcji. Wybieramy Dodaj nowy i otwiera nam się okno, w którym dodajemy tekst.

* W polu dodajemy tytuł wpisu

* W polu dodajemy tekst główny

Nasz edytor pozwala nam na dodawanie dodatkowych mulimediów. Umiecie już dodać zdjęcia, warto więc dowiedzieć się jak dodać filmy.

Można to zrobić na 2 sposoby:

Sposób 1.

Jeżeli film mamy ściągnięty, nagrany na swoim dysku internetowym i chcemy dodać go bezpośrednio z pamięci komputera, korzystamy z paska multimediów. Wybieramy ostatnią ikonę, która pozwala na dodawanie filmów:Po wybraniu tej ikony wyświetla nam się  ekran, który pozwala nam wybrać dowolny film z pamięci naszego komputera, aby dodać go w treść wpisu

Kiedy zdecydujemy się już, który plik umieszczamy w naszym wpisie, musimy poczekać aż cały film prześle się na serwer Word Press.

Kiedy plik będzie gotowy postępujemy tak samo jak wtedy, gdy dodawaliśmy zdjęcia. Pokaże nam się okno filmu, w któym będziemy mogli dodać tytuł filmu, czy podpis który pojawi się pod nim.

Kiedy już ustawimy wszystkie interesujące nas parametry klikamy Umieść we wpisie i gotowe!

Sposób 2.

Jeżeli chcemy we wpisie umieścić film, którego nie mamy na dysku swojego komputera, ale znajduje się on w serwisie internetowym np. Youtube, korzystamy z przycisków, które znajdują się na edytorze tekstów:

Ikony te pozwalają na dodadnie multimediów bezpośrednio z wybranego serwera plików. Po najechaniu na wybraną ikonę pojawia się nazwa strony, z której możemy dodać film, np:

– serwis Youtube

– serwis DailyMotion

- serwis Vimeo
Kiedy zdecydujemy się, z której strony chcemy umieścić film, wybieramy odpowiednią ikonę.

WAŻNE:

W tym miejscu powinniście mieć otwrą stronę, z ktorej chcecie dodac film, w nowej karcie lub stronie swojej przeglądarki.

Po kliknięciu ikonki pojawi się ekran,


który poprosi nas, abyśmy skopiowali adres URL (czyli wszystko to, co znajduje się po prawej stronie skrótu www.

i zatwierdzamy przyciskiem Okay.

W tym miejscu w polu edycji tekstu (tam gdzie umieszczamy treść wpisu) pojawi nam się adres strony www. poprzedzony informacją z jakiego serwisu pochodzi nasz film.

Ostatnią rzeczą jaką musimy teraz zrobić to opublikować wpis, przez kliknięcie przycisku który jest widoczny w oknie po prawej stronie.

Nasz film jest już na blogu!

Możliwość komentowania jest wyłączona.