Zakładam bloga

Krok 1 – rejestracja w serwisie CEO

Założenie bloga wiąże się z założeniem konta w serwisie CEO – Edutubie. Aby prowadzić bloga wybierz jedną z opcji poniżej:

- Mam konto w serwisie CEO, ale nie zakładałem/am jeszcze bloga –> Aby założyć bloga przejdź do kroku 2 i postępuj według instrukcji.

- Nie mam konta w serwisie CEO –> Aby założyć bloga najpierw musisz założyć konto w serwisie –> wejdź na www.edutuba.pl i wypełnij formularz rejestracyjny.

WAŻNE:

- wymyślony przez Ciebie login nie może zawierać spacji, ani typowo polskich liter tj. ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń

- przed wskazaniem szkoły w formularzu, upewnij się do jakiej szkoły przypisał się Twój nauczyciel (zapytaj o to). Wybierz z listy tą samą – unikniesz w ten sposób problemów.

- po wypełnieniu formularza rejestracyjnego kliknij przycisk ZAREJESTRUJ , a następnie sprawdź maila, podanego podczas rejestracji. Nasz system wyśle do Ciebie link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby potwierdzić rejestrację.

Krok 2 – wybór programu

Po zakończeniu rejestracji w serwisie CEO (tzn. kliknięciu linka, który znajdziesz w mailu aktywującym), wejdź na stronę www.edutuba.pl i zaloguj się na swoje konto. Następnie wejdź w zakładkę: „Moje programy” . Na liście programów, odszukaj logo „Opowiem Ci o wolnej Polsce”  i kliknij w ikonkę , widoczną po prawej stronie. Po kliknięciu ikona zmieni się na  , a to oznacza, że Twoje zgłoszenie zostało wysłane do koordynatora programu, który w ciągu 7 dni zaakceptuje Twój udział. Po zatwierdzeniu zgłoszenia ikona zmieni się na . Otrzymasz wtedy także mail z informacją o przyjęciu do programu.

WAŻNE: dopóki ikona nie zmieni się na  założenie bloga nie będzie możliwe.

Krok 3 – zakładam bloga

1. Zaloguj się w serwisie CEO, wejdź w zakładkę Moje programy i sprawdź, czy Twoje zgłoszenie do programu Opowiem Ci o wolnej Polsce zostało zatwierdzone – powinna pojawić się ikona .
2. Jeśli tak jest, wejdź na: http://blogiceo.nq.pl/wp-login.php Pojawi się okno:

3. Zaloguj się (loginem i hasłem,którego używasz do logowania do serwisu CEO), a następnie wypełnij krótki formularz.

Jeśli nazwa z jakiegoś powodu jest nieprawidłowa lub zajęta przez innego użytkownika, formularz wyświetli się ponownie wraz z komunikatem co należy zmienić/poprawić.

WAŻNE:
Nazwa bloga może składać się z małych liter i cyfr. Nie używaj w nazwie bloga polskich znaków (ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń) –> blog zostanie założony, ale znaki te zostaną pominięte w nazwie. Przykład: chcąc nazwać bloga: szóstoklasiści, wpisz tę nazwę bez polskich znaków, czyli szostoklasisci. Inaczej system założy bloga o nazwie: szstoklasici.

4. Jeśli zaproponowana przez Ciebie nazwa jest w porządku, blog jest Twój! Pojawi się wtedy taki komunikat:

Blog jest Twój! Gotowe! Możesz już blogować!

Możliwość komentowania jest wyłączona.