Korso.

Jak już wcześniej wspominałam artykuł o prowadzonym przez nas projekcie ukazał się w tygodniuku regionalnym ‚Korso’.  Oto on:

Zdjęcia.

Akademia.

26 kwietnia odbyła się akademia zwięczająca projekt. Przygotowaliśmy krótki montarz słowno-muzyczny oraz galerią z zdjęciami, opisem przebiegu projektu oraz pracami plastycznymi uczennic. Wyswietlony został równierz stworzony przez nas film. Dziś mam dla was trochę zdjęć z tego wydarzenia.

Pan Dębicki.

26 stycznia Marta Garncarz oraz Joanna Robak przeprowadziły prawdopodobnie ostatni wywiad. Dziewczęta rozmawiały z Panem Dębickim. Miał on wiele do powiedzenia na temat znacznie nam bliższy. W czasie II Wojny Światowej mieszkał on w Mielcu. Powiedział wiele o tym co działo się na terenie miasta. Pan Dębicki podzielił się z nami również historią swojego ojca. Jest ona poruszająca. Myślę da troszkę do myślenia ludziom oglądającym nasz reportaż.

Marta Garncarz, Joanna Robak Oraz Pan Dębicki

Dziewczęta Były zachwycone wystrojem mieszkania Pana Dębickiego. Kolekcjonuje on stare meble. To odrobine nie na temat ale warto dzielić się pięknem.

Wywiady.

Znowu zaniedbałam się z pisaniem bloga. Przepraszam. Przeprowadziliśmy już prawie wszystkie wywiady. Większość pracy za nami. Teraz pracujemy nad wystawą i akademią dotycząca projektu. Tak więc coś o wywiadach.

Z księdzem Franciszkiem Hankiem rozmawiali Adrian Bednarski i Natalia Żmuda. Pan Franciszek chętnie podzielił się z nim i swoimi wspomnieniami. A ma ich sporo. Nie będę ich opisywać, myślę że lepiej będzie jeśli sami to zobaczycie w filmie nad którym pracujemy. Natalia oraz Adrian byli bardzo poruszeni wysłuchując Księdza Franciszka. Co nie powinno być dla nas dziwne. czym innym jest czytanie czy tez nauka o tym a czymś zupełnie innym jest wysłuchanie słów człowieka który żył w czasach II Wojny Światowej.

Natalii oraz Adrianowi towarzyszyła pani Marta Borek, jeden z opiekunów projektu oraz Agnieszka Zielińska Która zadbała o udokumętowanie wywiadu.

Zdjęcia Dla was.

Natalia Żmuda, Adrian Bednarski Oras ks. Franciszek Hanke

W czasie przeprowadzania wywiadu

Wrażenia.

Witam. Niestety nie dotrzymałam słowa, miałam prowadzić bloga na bieżąco a tu ciągle coś i jakoś tak odkładałam, odkładałam i teraz mam tyle do pisania że aż mnie to przeraza. Ale postaram się poprawić.

Większość pracy związanej z projektem już za nami. Jednak jeszcze wiele przed nami. Zostały jeszcze dwa wywiady do przeprowadzenia, dziewczęta wciąż tworzą prace plastyczne na wystawę związaną z projektem. W prasie regionalnej pojawił się artykuł a naszym projekcie. Można przeczytać o naszej pracy w tygodniku „Korso”, postaram się wrzucić dla was link do tego artykułu. A teraz przedstawiam wam wrażenia pierwszej pary przeprowadzającej wywiad. Dziewczęta, Marta Garncarz oraz Joanna Robak, były odrobinę onieśmielone tym że to one idą na przysłowiowy ‚pierwszy ogień’. Ich rozmówca Pan Piotr Muniak jest kombatantem wojskowym. Marta oraz Asia długo przygotowywały się tego wywiadu, nie wiedziały czego się spodziewać, jednak świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. A o to dla was słowa Marty:

-Po spotkaniu z Panem Piotrem byłyśmy pod wielkim wrażeniem osobistych przeżyć naszego rozmówcy. Sposób w jaki Pan Muniak przekazał nam informacje było przejmujący, pozwolił nam w pewnym zakresie odczuć to co czuli ludzie w okresie II Wojny Światowej.  Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i na pewno w pewien sposób ta rozmowa zmieniła sposób w jaki do tej pory postrzegałyśmy temat II Wojny Światowej. Wcześniej była to dla nas wiedza jedynie ‚podręcznikowa’ teraz to stało się bardziej realne.

Dla was zdjęcia Pana Piotra Muniaka za młodu oraz otrzymane przez niego medale.

Niedługo pojawi się kolejna notka. Tym razem postaram się być sumienna.

Zdjęcia.

Mam dla was kilka zdjęć związanych z projektem. Niedługo pojawi się ich więcej.

Początki.

Hej nazywam się Aneta, moja szkoła bierze udział w programie „Opowiem Ci o wolnej Polsce” postanowiłam podjąć się wyzwania i opisać dla was przebieg tego projektu. Postaram się redagować tego bloga sumiennie i informować was o wszystkim co związane z projektem. Tak więc troszkę o mnie i mojej klasie. Jestem uczennicą Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, uczęszczam do klasy III F na profilu Technik Usług Fryzjerskich. Moja klasa angażuje się w różne projekty i mam nadzieję że znajdzie się więcej osób chętnych do prowadzenia tego bloga, tak abyście mogli poznać nie tylko mój punkt widzenia.
Myślę że na początek wystarczy. Mam nadzieję że spodoba wam się ten blog.

Program

Szkoła

  • Technikum nr 4, Mielec
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 5350 razy

Lista blogów użytkownika

Komentarze

Wyszukiwarka

Informuj o wpisach

css.php