Wyjazd do kina

Dnia 21.03.14r. jedziemy całą klasą do kina w Rudzie Śląskiej na film pdt: „Kamienie na szaniec”. Jest to ekranizacja powieści
Aleksandra Kamińskiego. Film opowiada o losach grupy członków Szarych Szeregów podczas II wojny światowej. Jest oparty na autentycznych wydarzeniach z okresu okupacji niemieckiej.

Tydzień Filmowy

Dnia 24.02.2014r w naszej szkole odbędzie się tydzień filmowy.

W tym czasie odbędzie się wiele konkursów o tematyce filmowej.

Niektóre Będą dotyczyły muzyki filmowej,inne znanych cytatów,a jeszcze inne będą polegały na odgadnięciu tytułów filmów.

Obejrzymy także „Stawkę większą niż życie” jako nawiązanie do naszego projektu z Grecją. Podczas projekcji spróbujemy pieczonych kasztanów, mimo że „najlepsze są na placu Pigalle”.KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZycie

schindler3Lista Schindlera (ang. Schindler’s List) – amerykański dramat wojenny z 1993 roku, powstały na podstawie książki Thomasa Keneally’ego Schindler’s Ark (Arka Schindlera). Film oparty jest na faktach i opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, który uratował ponad 1000 Żydów. Oglądaliśmy ten film w ramach projektu. Bardzo fajny i ciekawy POLECAM !

Nasza Wigilia klasowa.

obrazki 015 obrazki 008     obrazki 013Dnia 20.12.13 nasza klasa jak i wszystkie inne z naszego gimnazjum spotkały się na Wigilii klasowej.

Wszystko zaczęło się od małych przygotowań. Strojenie klas, przygotowywanie stołów i krzeseł. Każdy w domu przygotował pyszną wigilijną potrawę, m.in: pierniki, barszcz, uszka, krokiety, makówki oraz wiele, wiele innych. Wigilie odbyły się na 5 i 6 lekcji. Na początku jak tradycja nakazuje każdy podzielił się opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do stołów. Gdy już wszyscy skończyli jeść, chodziliśmy od klasy do klasy, aby z innymi nauczycielami i kolegami podzielić się opłatkiem.

Czas wszystkim zleciał bardzo miło i świątecznie :)

Karolina A. i Dominika Z. :)

WOŚP

12 stycznia 2014r. w naszym gimnazjum odbył się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na terenie Ornontowic zebraliśmy kwotę 22 300,47 zł.

Impreza zaczęła się o godz.15.00 a zakończyło ją „Światełko do Nieba” o godz. 20.00.

indeksPieniądze były zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów :)

Sabina.

„Juno”

Film „Juno” , który ostatnio obejrzeliśmy w Arterii, był bardzo ciekawy.

Były tam śmieszne, a także smutne momenty. Film opowiada o

szesnastoletniej dziewczynie o imieniu Juno chodzącej już do liceum,

która zaszła w ciążę z uczniem tego samego liceum. Dziewczyna ta

waha się pomiędzy usunięciem ciąży, a urodzeniem i oddaniem dziecka

do rodziny, która sama mieć go nie może. Juno postanawia urodzić dziecko i oddać je do innej rodziny. A co się wydarzy dalej? Obejrzyjcie sami.