grupa dyskusyjno-filmowa

Dla mojej grupy dyskusyjno-filmowej proponuję program, który można zobaczyć jako oś czasu.

Dobór filmów jest konsultowany ze szkołą partnerską w Grecji w ramach projektu eTwinning „Lights – Camera – Action: WWII”.

 

„La vita è bella”

Pierwszym filmem, jaki mamy zobaczyć, jest „La vita è bella” czyli  ”Życie jest piękne” Roberto Benigniego. To historia wesołego, nieco błaznowatego Włocha, który nie traci pogody ducha nawet w realiach obozu koncentracyjnego i wmawia synkowi, że oto zaczęła się wielka gra, w której nagrodą główną jest … czołg.

Jak wielka jest wyobraźnia i pomysłowość Guida możecie zobaczyć we fragmencie umieszczonym choćby tutaj  :)

Film Benigniego jest wprowadzeniem w tematykę II wojny światowej, holocaustu, kacetów, łamania podstawowych praw ludzkich … I choć nie jest wolny od błędów merytorycznych (historycznych), to jednak warto go obejrzeć, zwłaszcza, że nagrodzony został trzema Oscarami: za najlepszą rolę męską, za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za muzykę.

Zadanie numer 1
Ze względu na to, że zobaczymy się dopiero w poniedziałek 4 listopada, chciałabym, żebyście pomyśleli nad pytaniem, co dla was oznacza „WOJNA”. Od tego zaczniemy naszą piątkową rozmowę na temat filmu „Życie jest piękne”. Miłego długiego weekendu.
Oto komentarz naszej szkoły partnerskie z Grecji na temat filmu „Życie jest piękne”:
„I wanted to laugh and cry at the same time…After a while I couldn’t stand the irony.              A drama presented as a farytail for the sake of a small child. Creative and highly dramatic. Most favorite line ever „Buongiorno Principessa”! Need to talk about the Holocaust though…So many things left unspoken „
A wy co myślicie?
Po wtorkowej lekcji czekam na komentarze. AZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge