Zadanie semestralne – „Rozruszaj rodziców”

Pomysłodawcą tego zadania był nauczyciel wychowania fizycznego Konrad Radziusz wraz z Mieszkiem Bazylińskim. Korzystając z możliwości wykorzystania profesjonalnej sali fitness poprowadzili wspólny trening dla rodziców i uczniów klasy sportowej. Na trening składało się 8 stacji, na których wspólnie ćwiczyli rodzic z dzieckiem systemem interwałowym, wykonując maksymalną ilość powtórzeń danego zadania w określonym czasie. Na poszczególnych stacjach uczestnicy rozwijali wszystkie partie mięśniowe, tak aby trening był ogólnorozwojowy i ciekawy. W tym zadaniu udział wzięły uczennice klasy sportowej 5A wraz z jednym ze swoich rodziców . Trening był przystosowany do umiejętności uczniów i możliwości rodziców. Wykorzystaliśmy podstawowe przybory i przyrządy gimnastyczne jak step, gumy , piłki lekarskie ale również znalazł się nietypowy przedmiot jak wielka opona od przyczepy, która szczególnie przypadła do gustu uczestnikom. Pomysł takiego spotkania bardzo spodobał się rodzicom, chociaż po ich minach widać było zmęczenie to mieli roześmiane twarze i chwalili możliwość aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami. W przyszłości planujemy powtórzyć to zadanie i wprowadzić je na stałe jako spotkania cykliczne.

_DSC0269

_DSC0270

_DSC0273

_DSC0274

_DSC0276

_DSC0279

One thought on “Zadanie semestralne – „Rozruszaj rodziców”

 1. Rewelacyjny pomysł. Warty powtórzenia przez innych nauczycieli w programie!
  Uwielbiam akcje, które jednocześnie umożliwiają rodzicom zacieśnienie więzów z swoimi dziećmi i aktywność fizyczną. Brawa dla pomysłodawcy :)

  Namawiam Was, byście zainicjowali kolejne działania w ramach zadania „Rozruszaj rodziców”. Celem zadania semestralnego jest cykliczna praca śródroczna – warto pomyśleć również o tych mniej wysportowanych uczniach i rodzicach.

  Poniżej przesyłam również materiały, które ułatwią zaplanowanie Lokalnej Akcji Sportowej w Waszej szkole:
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2016/02/26/zainspiruj-sie-planowaniem/
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/las-zapros-rodzicow
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2015/03/25/las-na-plakacie/

  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą
  Zuzanna ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge