Otwórz oczy na… technologię

Szkoła z pasją …

Dzisiaj ( 31.05.2012r. ) odbyła się druga część Szkolnych Talentów oraz Festiwal Projektów.

Swoje umiejętności myzyczne, taneczne, recytatorskie przedstawili uczniowie naszej szkoły, naproszeni goście z zaprzyjaźnionej szkoły w Osieku nad Wisłą, rodzice oraz absolwenci naszej szkoły.

Apel rozpoczęła gra uczniów kl. I „a” na dzwonkach, a następnie przemowa Pani Krystyna Stasiuk i Pani Magdalena Zaidlewicz – Wołoszyk.

Absolwenci naszej szkoły ( Kinga Szadkowska i Sebastian Rumiński ) zaprezentowali swój największy talent czyli taniec , którym już od najmłodszych lat szkolnych uświetniali uroczystości szkolne i społeczne. Na dzisiejszym apelu zatańczyli walca angielskiego, cha chę, sambę oraz quickstepa.

Paulia Rumińska – również absolwentka naszej szkoły zaprezentowała nam swoje umiejętności wokalne, a przy tym również znajomość języka angielskiego.

Jedną z atrakcji apelu był również występ rodziców, którego autorem była Pani Barbara Mońko – Juraszek.

Podczas dzisiejszego spotkania odbyły się również prezentacje projektów.

Pierwszy przedstawiony projekt wykonały uczenniece klas VI, pod opieką Pana Tomasza Lenczewskiego . Projekty nosiły tytuł: „ Wspomnień czas …” .

Kolejnym projektem była wspomniana w poprzednich wpisach prezentacja ; „Zbieracze muszli”, którą wykonało Szkolne Koło Caritas pod czujną opieką p. Magdaleny Zaidlewicz- Wołoszyk.

Specjalnym punktem naszego projektu był występ taneczny wykonany przez najmłodsze dzieci.

Ostatni projekt wykonali uczniowie kl. III pod opieką Pani Ireny Andruk. Prezentacja nosila tytuł : „ Rodzinna majówka”.

Podczas naszego festiwalu miała występować również kl. V pod opieką p. Justyny Urban, niestety z powodu ograniczonego czasu prezentacja została przwniesiona na poniedziałek ; )

Wszyscy prezentujący talenty oraz projekty otrzymali słodką niespodziankę ; )

31 maja 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentowanie nie jest możliwe

Konkurs ortograficzny !

Dzisiaj ( 28 maja 2012 r. ) odbył się XX – Jubileuszowy Gminny Konkurs Ortograficzny.

Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Z każdej szkoły został wystawiony pięcioosobowy skład. Z naszej szkoły pojechali uczniowie klas szóstych : Ewelina, Joasia B, Joasia K, Kamila i Michał.

Poziom był bardzo wyrównany, trudno było się wybić, ale udało się, Michał zdobył drugi raz z rzędu trzecie miejsce, a pozostałym z nas brakowało minimalnej liczby punktów do otrzymania miejsca na podium. Zostały również przyznane nagrody dla szkół. Nasza szkoła otrzymała drugie miejsce !!!

W związku z tym, że konkurs odbył się już po raz dwudziesty zostały przygotowane niespodzianki. Kiedy nauczyciele sprawdzali prace kołko teatralne „Lolek” ze Szkoły Podstawowej w Obrowie zaprezentowało przedstawienie o królu Maciusiu. Wszystkim bardzo się ono podobało, a najbardziej do gustu przypadł Taniec Radości. Każdy ze zgromadzonych chętnie w nim uczestniczył. Warto wspomnież, że do odtwarzania muzyki używano magnetofonu. ;  ) Po rozdaniu nagród uczniom i szkołom organizatorzy wręczyli drobne upominki nauczycielom, a następnie każdy otrzymał kawałek pysznego tortu.

Dodajemy kilka zdjęć, które zrobiliśmy po konkursie …

28 maja 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentowanie nie jest możliwe

Przygotowanie projektów …

Ostatnio wspominałyśmy o pracy nad projektem „Zbieracze muszli” , o osobach biorących w nim udział, pani Magdzie, która nas do niego zachęciła oraz o naszym głównym zadaniu czyli przybliżeniu postacji Apostoła.

Teraz chcemy opowiedzieć wam o kolejnym projekcie, mianowicie o prezentacji multimedialnej – „Wspomnień czas”, którą tworzymy pod kierunkiem pana Tomka – nauczyciela Informatyki. Prezentacja dotyczy naszej klasy w latach 2006 – 2012. Zawarte są w niej rożnorodne zdjęcia z Kronik Szkolnych, które obrazują chwile spędzone w Szkole Podstawowej w Brzozówce. Fotografie przedstawiają m.in. : akcje Sprzątania Świata, występy podczas konkursów muzycznych, uroczystości szkolne i klasowe oraz wiele innych ważnych dla nas momentów.

Oczywiście nie można bybyło wykonać tego projektu bez odpowiednich sprzętów elektrycznych i elektronicznych, takich jak komputer, laptop, skaner, rzutnik, pendrive i.tp.

 No to na tyle ; )

Ps: Dodajemy kilka zdjęć ze spotkań koła Caritas oraz przygotowań przentacji o naszej niepowtarzalnej klasie.

26 maja 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | 1 komentarz »

Szlak Św.Jakuba i TIK

Na szkolnym kółku CARITAS przygotowujemy projekt o Szlaku św. Jakuba w którego skład wchodzi m.in :prezentacja multimedialana.Naszym celem jest przybliżenie wszystkim postaci Apostoła i trasy do Jego grobu w Santiago de Compostela. Wróćmy jednak do naszych technologii…

Niemożliwe byłoby wykonanie projektu bez wielu przedmiotów TIK, takich jak np.: laptop, tablica interaktywna, aparat itp. Naszą ciężką pracę zaprezentujemy przed całą szkołą 31 maja.

Osobami, które zaangażowały się w przygotowanie tego projektu są: uczennice kl. VI: Ewelina, Paula, Joasia i Ada, oraz uczeń kl. IV- Dominik. Do pracy nad projektem zachęciła nas, bardzo sympatyczna nauczycielka religii- Pani Magda,która przekazała nam wiele cennych wskazówek, nadzorowała wszystkie przygotowania i wspierała nas jak tylko mogła. Bardzo pani Magdzie za to dziękujemy,gdyż dzięki pracy w CARITASIE, mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Dodajemy kilka zdjęć ze spotkań.

Pozdrawiamy ;)

15 maja 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Ziemi i Szkolne Talenty.

20 kwietnia ( piątek ) w naszej szkole został zorganizowany Dzień Ziemi oraz przegląd talentów – z okazji roku poświęconemu Januszowi Korczakowi – naszemu patronowi.

Podczas pierwszego apelu z okazji Dnia Ziemi uczniowie zaprezentowali przedstawienia, które miały uświadomić całej społeczności szkolnej jakie są konsekwencje zanieczyszczania Ziemi oraz komu szkodzimy, jaki dajemy przykład innym czyniąc tak nieprzemyślane rzeczy.Drugi apel miał na celu odkrycie, ujawnienie talentów, które często bardzo głęboko skrywamy i nie mamy okazji ich ujawnić. Każda klasa wystawiła swojego reprezentanta, bądź grupę. Występy były niesamowite. Pani dyrektor była bardzo szczęśliwa, że w naszej szkole jest, aż tyle osób uzdolnionych !!! Niedługo odbędzie się kolejny przegląd, mamy nadzieję, że zgłosi się jeszcze więcej uczniów.

 

POZDRAWIAMY wszystkich blogerów ; )

30 kwietnia 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentarzy: 7 »

Z Kodeksem 2.0 na co dzień

Aby mądrze i w odpowiedzialny sposób korzystać  z nowoczesnych technologii  uczniowie naszej szkoły posługują się wspólnie wypracowanym Kodeksem 2.0, czyli spisem zasad dotyczących korzystania z TIK. Wyrazem tej świadomości była prezentacja 12 kroków Kodeksu przygotowana przez poszczególne klasy podczas ogólnoszkolnego przedstawienia Dzień za dniem z Kodeksem 2.0.

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców w ciągu dwóch miesięcy przygotowywali interpretację jednej z wylosowanych przez siebie zasad  kodeksu. Wszyscy bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego zadania. Pokazali, iż są świadomi jakie obowiązują zasady korzystania z TIK  i jak należy w praktyce z nich korzystać. Dali temu wyraz w prezentacjach przedstawionych w formie piosenek, scenek, filmu i na plakatach. W trakcie pokazu wykorzystano nowoczesne TIK:  laptopy, rzutnik, telefony komórkowe, aparat fotograficzny i nakręcony film.

23 marca 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentarzy: 2 »

TIK w naszej szkole ; – )

W naszej szkole TIK wykorzystujemy codziennie. Przedmiotów związanych z TIK używamy na: Informatyce, Języku Polskim, Przyrodzie, Muzyce, Plastyce i innych lekcjach. Jednym z najczęściej używanych rzeczy elektronicznych jest laptop, komputer, projektor. Od niedawna do tej grupy doszły tablice interaktywne, które głównie znajdują się w salach lekcyjnych klas 0-3. Dla uczniów klas 4-6 tablica interaktywna jest dostępna w sali polonistycznej. Przydają się również magnetofony, aparaty fotograficzne, telewizory, odtwarzacze DVD, drukarki i.tp.

Jak już wcześniej wspomniałyśmy TIK był głównym tematem na Debacie Klasowej.

A wy jak wykorzystujecie TIK ?
Napiszcie o tym w komentarzach !

2 marca 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | 1 komentarz »

Konkurs – „Moja szkoła”

„Moja szkoła!

Jest takie miejsce,
w którym jestem zawsze wesoła.
Miejscem tym jest moja szkoła.
Dzieje się tam coś ciekawego,
codziennie uczę się czegoś nowego.

Poznaję tu świat, sposób w jaki funkcjonuje
i tak moja szkoła mnie do życia dorosłego przygotowuje.
Uczę się tam od wspaniałych nauczycieli,
którzy pomagają i są zawsze weseli.

A gdy szukam informacji nowej,
mogę zajrzeć do pracowni komputerowej.
To jest pomieszczenie dla wszystkich dzieci,
w którym mogą korzystać z internetowej sieci.

Weronika Jeżewska kl. Va

31 stycznia 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentowanie nie jest możliwe

Konkurs – wiersz 2

Szkoła w Brzozówce fajna jest.
Zawsze do niej spieszę się!
Wszyscy razem się uczymy
i na świetlicę z chęcią chodzimy.
Pani Teresa uczy nas
Ile to jest dwa plus dwa.
Nigdy na lekcjach się nie nudzimy,
bo z Panią się też bawimy.
A gdy dzwonek zadzwoni,
to czas na lekcje goni.
Po lekcjach do szatni się ubieramy
i do autobusu się ścigamy.
Potem Pani się kłaniamy,
a na drugi dzień sobie wszystko opowiadamy!

Paulina Glińska kl. Ia

31 stycznia 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | Komentowanie nie jest możliwe

Konkurs

Piękna, duża i wesoła
jest nasza podstawowa szkoła.
Rano trzeba szybko wstać
i do szkoły gnać.
Szkolny dzwonek dzieci woła,
bo na lekcje przyszedł czas.

Weronika Krzywdzińska kl. Ia

31 stycznia 2012 autor: Ewelina Kwiatkowska | 1 komentarz »
css.php