Szkoła z Klasą 2.0 – SP3 w Słupcy

Przygotowanie do wielkiego finału w pracy nad Projektem

Drodzy uczniowie uczestnicy i realizatorzy projektu – Zapraszamy na Ziemię Słupecką

 Nasz projekt dobiega końca, czekam na ostanie prace, które muszą do mnie dotrzeć w nieprzekraczalnym terminie do 11 czerwca 2012r.

Cieszę się, ze w większości, a pracowało Was przy realizacji projektu 38 osób wykazaliście duże zaangażowanie podczas jego realizacji. Mam nadzieję, że projekt osiągnął zamierzone cele, które sobie postawiliśmy na etapie jego planowania, tj.:

 

1.       Usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy uczniów o naszej miejscowości i jej okolicach.

2.       Zareklamowanie Ziemi Słupeckiej  wśród różnych odbiorów.

3.       Doskonalenie umiejętności pozyskiwania własnych materiałów ( zdjęcia, filmy, wywiady, prezentacje)

4.       Doskonalenie umiejętności posługiwania się narzędziami TIK podczas realizacji projektu

5.       Wykorzystanie posiadanych umiejętności z języka angielskiego podczas tworzenia prac projektowych.

Przypominam tym z pośród Was, którzy jeszcze dopracowują swoje materiały, że macie w zakresie prac nad projektem do wykonania 3 zadania:

 1. Przygotowanie opracowania tekstowego z własnymi zdjęciami w udostępnionym pliku na szkolnym dysku SkyDrive
 2. Przygotowanie prezentacji w programie PowerPoint lub Windows Live Movie Maker, wysłanie jej na swój dysk SkyDrive, a nauczycielowi należy przesłać link do tej pracy.
 3. Dokonanie wpisów na swoim blogu, które zdają relacje z przebiegu prac nad otrzymanym tematem. Ważnym elementem prac na blogu będzie wypełnienie 2 widgetów, które zostały przez organizatorów programu Szkoła z klasą 2.0 na tę okazję przygotowane. Mam tu na myśli tzw. Kartę Projektu i Kartę Działania. Jeżeli ktoś z Was ma problemy z wypełnieniem tych kart to zapraszam na bloga:

Sebastiana Kruszyny, który te Karty wypełnił – http://blogiceo.nq.pl/sebastiansp3/ -

Zapraszam również na bloga szkolnego, gdzie dokonałem przykładowego wypełnienia Karty Projektu i Karty Działania. – http://blogiceo.nq.pl/ozsp3/

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w końcowej fazie prac nad zadaniami projektowymi.

Wasz koordynator

Zbigniew Orchowski

 

 

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Projekt czas zacząć

W naszej szkole będziemy realizować projekt: Zapraszamy na Ziemię Słupecką. Rozmawialiśmy o tym już w marcu, a tekst ten ma na celu przpomnieć Wam jakie czekają Was zadania.

Do realizacji tego przedsięwzięcia zgłosiło się 37 – ioro uczniów.  W trakcie realizacji projektu będziemy wykorzystywać nasze TIK-owe narzędzia, a zwłaszcza naszą komputerową chmurę,  w której będziecie umieszczać efekty swoich prac:

 • teksty
 • prezentacje
 • filmy

Wszyscy uczestnicy projektu będą pisać o tym jak im idzie realizacja zadań, z czym mają trudności, a co jest bajecznie proste na swoich blogach. Rzetelne wywiązywanie się z tego obowiązku sprawi, że będziecie mieli zaliczone prowadzenie bloga w II semestrze i otrzymacie odznakę – Działamy z TIK.

Poniżej umieszczam linki do plików, które oczywiście znajdują się w naszej chmurze i zawierają treści istotne dla uczestników projektu:

Uczestnicy projektu – przydział zadań

Etapy przebiegu projektu

Zachęcam do zapoznania się z ich treścią i aktywnego zabrania się do realizacji swoich zadań. W przypadku wątpliwości zapraszam sali 207 na projektowe rozmowy lub piszcie na e-maila admin@sp3slupca.pl

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie blogowania w I semestrze

Dokonałem w dniu dzisiejszym obejrzenia i skomentowania wszystkich blogów prowadzonych przez uczniów w naszej szkole.
Wnioski nie są zbyt optymistyczne. Pomimo dużego zapału w zakładaniu sytuacja przedstawia się już gorzej, gdy trzeba wykazać się prowadzeniem bloga. Na 24 założone blogi tylko 6 zostało zaliczonych przez organizatorów programu Szkoła z klasą 2.0 czyli otrzymało charakterystyczny znaczek z napisem „Uczymy się z TIK”, co stanowi zaledwie 25% uczniów piszących blogi. Ci uczniowie otrzymali również ocenę celującą z informatyki za zaangażowanie w realizowany w szkole projekt.
Wielu z pośród Was zabrakło niewiele, żeby zaliczyć prowadzenie bloga. Wasze najczęstsze błędy dotyczyły:
Ignorowanie zaleceń organizatorów dotyczących dokonywania wpisów związanych z programem Szkoła z klasą 2.0 i tzw. tematyką TIK-ową czyli dotyczącą Technologii Informacyjno Komunikacyjnej. W tej materii w naszej szkole jak zwykle dzieje się dużo i było o czym napisać.
Brak zapału i wytrwałości w prowadzeniu bloga. Jak okazuje się założenie to czynność dość prosta, polegająca na rejestracji i wypełnieniu prostego formularza, natomiast prowadzenie wymaga już nieco więcej zaangażowania, redagowania tekstu, własnych przemyśleń czy też elementów krytyki.
Organizatorzy programu dopuszczają możliwość uzupełnienia tych zaległych wpisów celem zaliczenia zadań z I semestru, ale to oczywiście zależy od Was drodzy uczniowie.
Mam nadzieję, że więcej aktywności wykażecie w II semestrze, w którym będziemy realizować projekt, którego szczegóły już w krótce poznacie.
Jeżeli macie sytuacje problematyczne, nie wiecie jak wykonać dane polecenie lub zadanie to zawsze możecie się do mnie zwrócić o pomoc.
Pozdrawiam

Zbigniew Orchowski

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentarz (1)

Konkurs na reklamę Kodeksu 2.0 rozstrzygnięty

Nasza szkoła już drugi rok bierze udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. W pierwszym roku pracy w programie wypracowaliśmy zbiór zasad dotyczący wykorzystywania nowoczesnych technologii pod nazwą Kodeks 2.0. podlega on ciągłym zmianom i modyfikacjom. Obowiązującą w danym momencie wersję kodeksu można sprawdzić na szkolnej stronie internetowej.

Ponieważ oceniliśmy, że znajomość kodeksu należy rozpropagować w naszej szkole, dlatego
w grudniu został ogłoszony konkurs na reklamę Szkolnego Kodeksu 2.0. Na konkurs napłynęło wiele prac, z których zostały wybrane najlepsze, które spełniały ogłoszone wcześniej kryteria konkursowe, czyli reklamowały cały kodeks lub jeden z jego punktów.
Za najlepsze zostały uznane pracy następujących uczniów:

I miejsce – Martyna Pietrowicz – klasa 6 c


II miejsce – Sylwia Grzelewska – klasa 6 c


III miejsce – Stefan Sikorski – klasa 3 c

Postanowiliśmy również wyróżnić film, który został wykonany przez uczennice z klasy 4 a:
Aleksandrę Tkaczy
Martynę Skrobką
Aleksandrę Kolbertowicz
Ponieważ film wymaga jeszcze pewnej obróbki zostanie umieszczony na naszym dysku SkyDrive trochę później.

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentarze (2)

Zachęcam artystyczne dusze – ułóżcie wiersz o szkole

Przypominam wszystkim artystycznym duszom w naszej szkole, że na głównym blogu Szkoły z klasą 2.0 został ogłoszony konkurs na wiersz o szkole. Możecie w nim napisać za co lubicie szkołę, co się w niej zmienia oraz jak TIK-acie w szkole. Myślę, że nie braknie wam weny twórczej i coś wymyślicie
Poniżej link do bloga, gdzie ogłoszono konkurs:

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Windows Live Movie Maker

Informacja do uczniów klas V i VI. Na najbliższych lekcjach informatyki będziecie poznawać mozliwości programu Windows Live Movie Maker. Jest to program, który służy do obróbki filmów jak i wykonywania prezentacji w oparciu o materiał statyczny czyli zdjęcia. Pozwala również na szybkie i łatwe publikowanie przygotowanych materiałów w znanych serwisach jak:

 • Facebook
 • YouTube
 • SkyDrive

Poniżej przedstawiam materiał przygotowany za pomocą programu Windows Live Movie Maker i umieszczony na szkolnym dysku SkyDrive.  Link do materiału znajduje się na szkolnej stronie internetowej:

Jest to narzędzie, które pozwala w dość szybki i w miarę  prosty sposób przygotować materiał do publikacji w internecie lub prezentacji na dysku lokalnym, lub za pomoca tablicy multimedialnej. Praca z tym programem pozwoli na ciekawe opracowanie materiału z podładem muzycznym. Ważną informacją jest zapewne fakt, że jest to program darmowy, który jest na komputerach z systemem windows 7.

Kolejny link pozwoli Wam zapoznać się z podstawowymi  funkcjami i mozliwościami programu:

http://explore.live.com/windows-live-movie-maker

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Blogowy plan działania

Ponieważ rozkręcacie się coraz bardziej, w temacie prowadzenia blogów, dlatego informuję Was o blogowym planie działania jaki jest oczekiwany od blogowiczów w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Szczegółową informację znajdziecie tutaj.

Prowadząc blog i stosując się do blogowego planu działania w czasie roku szkolnego możecie zdobyć 2 sprawności:

 • w I semestrze Uczymy się z TIK

 • w II semestrze Działamy z TIK

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Zmiana terminu skladania prac na konkurs – Reklama Kodeksu 2.0

Pamiętacie o ogłoszonym w grudniu konkursie na Reklamę Szkolnego Kodeksu 2.0. Ponieważ zainteresowanie konkursem jest dość duże, a wielu z Was zgłaszało potrzebę przesunięcia terminu skladania prac, dlatego też termin uległ przesunięciu z 06 stycznia 2012r. na 16 stycznia 2012r..

Osoby, które chcą się jeszcze zapoznać ze szczególami tego konkursu odsyłam na szkolną stronę internetową pod adres: http://www.sp3slupca.pl/index.php?id=4&zoom=299. W razie pytań lub wątpliwości oczekuję pytań na e-maila lub na szkolnym forum.

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe

Zachęcam do zakładania blogów

Gorąco zachęcam uczniów do zakładania blogów w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Wiem, że macie wewnętrzne opory przed tym czy podołacie temu zadaniu.  Wielu z Was doskonale radzi sobie z pracą w ramach usług Live@edu, które  wdrażamy w naszej szkole. Braliście aktywny udział w szkolnej debacie nad Kodeksem 2.0, którą przeprowadziliśmy w grudniu w oparciu o pocztę elektroniczną, którą macie założoną w Microsoftowej chmurze. Jesteście aktywnymi uczestnikami serwisów społecznościowych typu: NK, czy też FACEBOOK, dlatego też prowadzenie bloga to tylko nowe doświadczenie, w którym możecie sie sprawdzić oraz podzielić z internetową spolecznością swoimi przemyśleniami dotyczącymi przemian TIK-owych zachodzących w naszej szkole.

Żebyście nie czuli się osamotnieni w tym zadaniu postanowiłem dołączyć do blogowej społeczności i wspierać Was w realizacji tego twórczego zadania. Mam nadzieję, ze w ten sposób dodam Wam trochę otuchy.

autor: zorchowski katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Komentowanie nie jest możliwe
css.php